Рада дозволила президенту тимчасово призначати членів Нацкомісії з енергетики

Гордон 2
Рада дозволила президенту тимчасово призначати членів Нацкомісії з енергетики

Верховна Рада України під час вечірнього засідання 7 грудня ухвалила законопроект №7342-1, яким надала президентові України право тимчасово призначати членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), передає кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".

"За" проголосувало 233 нардепи.

Розділ "Прикінцеві та перехідні положення" закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг" доповнено таким абзацом: "До призначення нового складу (нових членів) регулятора відповідно до ст. 8 цього закону та у випадку неправомочності регулятора, президент України призначає членів регулятора у кількості, рівній кількості вакантних посад, до моменту призначення членів регулятора, обраних за результатами відкритого конкурсного відбору, але не більше, ніж на три місяці".

У пояснювальній записці йдеться, що починаючи з 27 листопада 2017 року, у складі комісії працює тільки троє членів, тому її роботу заблоковано.

"Ситуація, що склалася може створити серйозні виклики для залучення міжнародних інвестицій в Україну, сталого функціонування енергетичної системи держави та проходження осінньо-зимового періоду 2017–2018 років. А також погіршить позиції України в рейтингу сприятливості ділового середовища Doing Business", – зазначили ініціатори законопроекту.

НКРЕКП діє у складі семи членів, включно з головою. Засідання комісії є правомочними у разі присутності на них не менше ніж чотирьох членів.

Спочатку в НКРЕКП було шестеро членів. 26 травня 2017 року в межах ротації президент України Петро Порошенко звільнив двох, 26 листопада – ще одного.

Отже, у НКРЕКП залишилося троє членів: голова Дмитро Вовк, а також Руслан Машляківський і Вікторія Морозова.