Столиця – Харків: Комбат «Донбасу» розкрив плани Пуітіна

ZIK 3

У російському проекті «Новоросія», яку намагалися створити на окупованих територіях Донбасу, мала бути інша столиця.

Командир батальйону ЗС «Донбас-Україна» В’ячеслав Власенко на позивний «Філін» заявив, що «столицею» мав стати Харків. Про це він розповів в інтерв’ю для сайту «Апостроф».

«Ви ж знаєте, що операція «Новоросія» із самого початку передбачала захоплення Криму і восьми областей України. Починаючи від Одеської і до Харківської області. І столиця «Новоросії» мала бути у Харкові. Але цього не допустили. Хоча в тих областях вели тривалу підготовку, завозили зброю, тітушок, вели психологічну та ідеологічну підготовку до їх захоплення», – говорить комбат.

На думку «Філіна», другим етапом агресії РФ проти України мав стати наступ на Київ.

«А це ж був тільки перший етап – по річці Дніпро. Другим етапом мав бути перехід на Київ. А нам, з нашою слабкою армією – розрізненою, малокерованою – вдалося це зупинити», – зауважив Власенко.

Військовий запевнив, що не варто звинувачувати у невдачах на Донбасі українських політиків та військових.

«Давайте покладемо на одну чашу терезів вісім областей, які цілком могли бути сьогодні під сепарами, а на іншу – ті окуповані території, які є зараз. Є різниця? Так, з недосвідченістю, слабкою розвідкою, нерішучістю у діях ми допустили таке. Але ми будемо судити всіх? Тому що, я знаю, є чимало таких хлопчиків, яким мало крові і які тільки те й роблять, що кричать: Гелетея на гіляку, Муженко на гіляку, всіх на гіляку», – сказав Власенко.

Читайте також: Чому Путін не вторгся в інші регіони за прикладом Криму і Донбасу, - Казанський