Військовослужбовці Західного ОТО НГУ урочисто відзначають День Державного Прапора та День Незалежності України

Військовослужбовці Західного ОТО НГУ урочисто відзначають День Державного Прапора та День Незалежності України

З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України у військових частинах Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України відбулись урочисті заходи за присутності визначних осіб та керівництва міст дислокації військових частин.

Державний Прапор України є священним атрибутом державності. Для військових він є особливим символом, адже саме під жовто-блакитним стягом кращі сини та доньки українського народу оберігають мир та спокій в Україні стримуючи ворога на передовій. З підняття Державного прапора України розпочинається кожен день у всіх військових частинах Національної гвардії України.

У Львові право підняти Держаний Прапор України було надано генерал-майору у відставці Ярославу Богдановичу Яніву. Саме йому після здобуття незалежності України в 1991 році було доручено формування на Львівщині 5-ої дивізії Національної гвардії України, правонаступницею якої є Західне територіальне управління. Разом з ним Державний Прапор України підіймав офіцер загону спеціального призначення, який успішно виконав понад 20 бойових завдань в зоні проведення операції Об’єднаних сил.

На святі Державного Прапору України була присутня дружина загиблого Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, Надія Богданівна. Представниця військової династії, що вносить свій суттєвийвнесок в захист Української держави. Батько генерала Кульчицького, Петро Кульчицький, був офіцером, син Валерій також офіцер. Сама Надія Богданівна звільнилась у запас старшим лейтенантом.

У Вінниці Державний Прапор України піднімав підполковнику запасу Анатолій Боженко, який брав участь в антитерористичної операції на Сході України на посаді командира батальйону оперативного призначення військової частини 3008, перебував у полоні та виявив мужність і героїзм під час захисту суверенітету та незалежності України.

Окрім урочистостей натериторії військових частин нацгвардійці взяли участь у загальноміських заходах.

В Ужгороді, гвардійці 3 батальйону 2 Галицької бригади підняли синьо-жовтий стяг разом із іншими правоохоронцями та військовослужбовцями.

Нацгвардійці з Тернополя поклали квіти до пам‘ятника Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, на його малій Батьківщині, у Чорткові.

Також, з нагоди святкування Дня Державного Прапора та Незалежності України військовослужбовці, службовці та ветерани були нагороджені подяками та грамотами.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie