Альона Співак

Юрист – правова основа діяльності військової частини

Сьогодні годі собі уявити будь-яку організацію, а тим паче військову частину без існування юридичної служби.

Завдання кожного юриста полягає не в тому, щоб озвучити проблему, що виникла або ж назвати норму закону, яка виключає вирішення певних питань, а запропонувати можливі шляхи вирішення проблеми. Лише тоді коли є націленість на результат, бажання виконати свою роботу добре, забезпечується якість роботи юридичної служби. Юристи повинні у своїй діяльності володіти високим рівнем фахових знань з багатьох правових дисциплін та напрямків під час виконання своїх функціональних обов'язків.

«Основним завданням юридичної служби у військовій частині є організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства, інших нормативних актів їх керівниками та військовослужбовцями під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов'язків», - розповів начальник юридичної служби військової частини 4114 майор Олег Супрун.

Крім того, юристи забезпечують законність у здійсненні трудових відносин, забезпечують законність при укладенні та виконанні господарських договорів за участю військової частини, організовують правове забезпечення захисту інтересів Національної гвардії України і його структурних підрозділів у судах всіх рівнів, беруть участь у діяльності по запобіганню та виявленню корупції. Будь-яке звернення громадян, інформаційні запити та депутатські звернення обов’язкові до розгляду юридичної служби.

Однією із задач військових юристів є також правова підготовка і правове виховання особового складу, аби діяльність військовослужбовців здійснювалась винятково в правовому полі. Будь-хто з нацгвардійців військової частини може звернутись за консультацією та отримати фахову відповідь. Найчастіше це стосується забезпечення правового і соціального захисту військовослужбовців і членів їхніх родин.

У військовій частині 4114 юридичну службу очолює майор Олег Супрун. За його плечима вже неабиякий досвід у правовій діяльності. Проте в цій справі головним чинником є отримані знання, які згодом можна застосувати на практиці. Цивільну освіту майор Супрун здобував у Львівському Національному Університеті ім. І.Франка за спеціалізацією «правове забезпечення господарської діяльності». Він також навчався накафедрі військової підготовки при Львівському Національному Університеті «Львівська Політехніка» та отримав підготовку за профілем: бойове застосування аеромобільних штурмових, гірських, морської піхоти, з’єднань, військових частин, підрозділів, де отримав первинне військове звання «молодший лейтенант». А ще здобував освіту у Львівському Державному Університеті Внутрішніх Справ МВС України та отримав диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «кримінальний процес та криміналістика».

Практика, яку отримав нацгвардієць під час навчання, у Залізничному суді міста Львова, Прокуратурі Франківського району, Личаківській районній адміністрації та Львівській обласній раді стала йому неабияк в нагоді у подальшій військовій справі.

У 2010 році пан Олег підписав контракт на проходження військової служби у військовій частині 4114. За час служби він був на різних посадах, зокрема командира взводу, командира розвідувальної групи розвідувальної роти спеціального призначення.

Значну частину свого проходження на військовій службі Олег Супрун провів в окремій роті з охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав від командира взводу до заступника командира роти.

Однак він вирішив стати корисним для військової частини в якості юриста, тому спочатку виконував обов’язки старшого офіцера юридичної служби, а тепер проходить військову службу на посаді начальника юридичної служби у військовій частині 4114.

Майор Олег Супрун вільно володіє англійською та італійською мовами, тому був у багатьох міжнародних службових відрядженнях, брав участь у міжнародних курсах та міжнародному співробітництві, зокрема у програмі підготовки офіцерів підрозділів спеціального призначення «HI RISK OPERATION COURSE» м.Вінченса, Італія; співробітництва з підрозділами поліції Хорватії «Безпечний туристичний сезон»; мовній підготовці офіцерів у м.Рим, Італія; міжнародному курсі підготовки стратегій національної безпеки та подолання кризових ситуацій «Program of Applied Security Studies PASS 14-9 in George C. Marshall European Centre for Security Studies» в Німеччині; у міжнародному курсі підготовки офіцерів для участі у миротворчих місіях «United Nations Police Officers course 1/2015» м.Сараєво, Боснія Герцеговина; за програмою функціонування підрозділів Національної гвардії Каліфорнії «xCTC Familirization» штат Каліфорнія, США; у міжнародному курсі «курс НАТО для офіцерів цивільно-військового співробітництва CIMIC» м. Гаага, Королівство Нідерландів та безліч інших.

На цьому він не планує зупинятися. Адже в юридичній справі весь час відбуваються зміни і потрібно завжди бути в курсі нововведень.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie