Альона Співак

Львівські нацгвардійці у День Святої Покрови взяли участь в перепохованні воїнів УПА

Символічно, 14 жовтня у День захисника України та День створення Української повстанської армії в селі Гончари Пустомитівського району Львівської області відбулось перепоховання двох воїнів УПА, в якому взяли участь нацгвардійці військової частини 4114.

Добровольці, волонтери та всі небайдужі прийшли аби вшанувати пам’ять полеглих. Сьогодні тут на кладовищі лунали молитви та пісні, які так полюбляли співати воїни УПА. Саме в день Святої Покрови славні воїни, які понад 70 років тому загинули смертю героїв за Україну, з усіма почестями знайшли свій останній прихисток.Обидва вояки залишаються досі невідомими.

Відомо лише, що їх тіла після загибелі забрали у Винники, де тоді розташовувався районний відділ НКВС. Потайки їх тіла викрали місцеві мешканці та поховали біля тамтешнього кладовища. Не зважаючи на плин часу, людська пам’ять зберегла цю подію.

І ось українські герої дочекалися дня свого перепоховання. Не втрачається надія, що їх імена все ж таки вдасться встановити й родини дізнається про їхню долю.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie