Світла Сторона Сили — найбільш прокачана кампанія в країні

Любителі спорту – схожі на веганів та вегетаріанців – група, для якої дієта має особливе значення і є постійною темою розмов. Білки, жири, вуглеводи, калорії. Мікро- та макроелементи. Регенерація, витривалість, сила, м’язова маса – любителі всіх видів спорту беруть участь в дискусіях про вплив харчування на результати та цілі, досягнення, починаючи від людей, які займаються силовими тренуваннями чи єдиноборствами, закінчуючи бігунами та велосипедистами.

Спорт та дієта

Може здаватися, що в оточенні людей, які цікавляться спортом, стереотипи щодо рослинних дієт надзвичайно сильні – і в певному сенсі це до сих пір так. За подібним принципом, однак, можна було б згадати стереотипи щодо харчування спортсменів, наприклад, пристрасть любителів спортзалу до курки з рисом, або відомої булочки з бананом Адама Малиша. Тим часом, активні люди, природно, мають більше шансів відкритися новим видам харчування. Адже дієта – це основа результатів, а може бути, навіть спосіб їх покращення. Спортсмени часто хочуть спробувати щось, що допоможе їм вичавити більше результатів з власного тіла. Хоча рослинні дієти за визначенням не є гарантією кращих результатів, правильне їх застосування не буде перешкодою для досягнення результатів спортивних змагань.

Тенденція

Останнім часом, стрімко зростає інтерес до відмови від м'яса на користь продуктів та страв рослинного походження, в тому числі серед фізично активних людей. Але це не все. Ці зміни супроводжуються підвищенням обізнаності про харчування та складання раціону їжі таким чином, щоб забезпечити тіло усім необхідним у період посилених фізичних зусиль. Кампанія Світла Сторона Сили поєднує ці дві сфери – здоров'я, рослинну їжу та спорт. Бажаючи порушити неправильні уявлення про рослинні дієти в контексті спорту, Світла Сторона Сили наводить приклади людей, які використовуючи такі дієти, досягти спортивного успіху. Окрім цього, ми хочемо полегшити людям, зацікавленим у зменшенні кількості м'яса в раціоні, доступ до знань про те, яким чином замінити його цінними рослинними продуктами. Для цієї мети ми розробили e-book, що містить основну дієтичну інформацію, корисні вказівки та поради, а також готові рецепти та плани тренувань.

Крізь спорт до серця

Є багато людей, для яких здоров'я є найважливішою причиною відмови від м’яса. Щобільше, причини впливу на здоров’я, частіше ніж етичні, впливають на рішення чоловіків стосовно відмови від м'яса (а серед людей, які перебувають на рослинних дієтах, чоловіків набагато менше, ніж жінок). Кампанія Світла Сторона Сили була організована з необхідності створити простір, де вегани та вегетаріанці, а також люди, які цікавляться дієтами на рослинній основі з неетичних причин, шукають знання про те, як складати раціони, що їсти та до кого звертатися за допомогою. Цікаво, що, хоча багато спортсменів, які вирішили змінити свій раціон на більш рослинний, спочатку виправдовують своє рішення здоров’ям, часто трапляється, що з часом їх мотивація зростає до подальших міркувань. Один з амбасадорів кампанії, борець ММА та бразильського джиу-джитсу, Ігор "Гучіо" Войтас, зізнається, що спочатку хотів побачити, як виключення м'яса вплине на його форму та самопочуття. Лише потім до цього рішення додалась етична мотивація.

Серед амбасадорів кампанії ми знайдемо людей, які тривалий час були на веганських та вегетаріанських дієтах, а також тих, хто вирішив відмовитися від м'яса під час своєї спортивної кар'єри. Це дуже важливо, оскільки з одного боку, це показує, що ви можете розпочати свою пригоду зі спортом з нуля, наростити силу та результати на рослинному харчуванні, а з іншого - це доводить, що навіть спортсмени та давні спортсмени вирішують вибрати таку дієту.

Переклад з польської: Альберт Мончка

На фото: Ігор “Гучіо” Войтас, амбасадор кампанії “Світла Сторона Сили”

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie