Андріана Федевич

Відкриті Клітки - давайте допомагати тваринам разом!

Від норки до шуби: процес виробництва натурального хутра

Кожен, хто бачив фотографії з розслідувань нашої асоціації, прекрасно знає, звідки береться хутро і скільки страждань для тварин спричиняє його виготовлення. Також відомо, як виглядає кінцевий виріб – чи це хутряна куртка, чи помпон або навіть накладні вії. Але що відбувається в процесі? У цій публікації ми простежимо всі етапи виробництва хутряного одягу.

Хутро не росте на деревах

З цим погодиться кожен – хутро отримується від вбитої тварини, яка найчастіше утримується в жахливих умовах на хутровій фермі. Однак, все ж є люди, які або не замислюються про походження помпону на своїй шапці, або вірять хутровим заводчикам, які стверджують, що на фермах тваринам не завдають шкоди.

Достатньо, однак, ознайомитися з матеріали, опублікованими за останні роки нашою асоціацією, щоб побачити на власні очі, які умови панують на хутрових фермах. Для диких тварин, таких як лисиці, норки та єнотоподібні собаки, не можна забезпечити хороші умови на фермах. У Німеччині після введення вищих стандартів добробуту тварин хутрові господарства закрилися, оскільки виробництво хутра перестало бути рентабельним.

Не варто забувати про забруднення навколишнього середовища. Хутрові тварини, розведені на промислових фермах, виробляють велику кількість відходів, що спричиняє забруднення навколишніх водойм. Досліди на хутрових фермах в Новій Шотландії (провінція Канади) довели, що хутрові ферми є найважливішим фактором, що сприяє погіршенню якості води в озерах.

Хутро отримується внаслідок вбивства та здирання шкури з тварини

Навіть якщо хутрових тварин розводили в ідеальних умовах (що не відповідає дійсності), вбивство лисиці, норки або єнотоподібної собаки лише для того, щоб добути їхнє хутро, здається морально сумнівним вчинком, особливо враховуючи розвиток технології, що забезпечує доступ до високоякісних замінників. Ми б не вбили собаку чи кота для хутра, правда? Тим часом, лисиць вбивають електричним струмом, запихаючи електроди до заднього проходу та рота, а норки гинуть в газових камерах.

Це кінець?

Після зняття шкури з тварини хутро потрібно пофарбувати. Для цього використовують багато різних речовин, включаючи солі алюмінію, формальдегід, хром, кислоти, кальциновану соду, знежирювачі, а також відбілювачі, барвники та тонери (для фарбованого хутра).

Виробники хутра кажуть, що їх продукція є “натуральною”, а їх виробництво не забруднює навколишнє середовище, але це суперечить висновкам Світового банку, який розмістив обробку хутра у п’ятірку найвагоміших факторів, що призводять до забруднення довкілля токсичними металами. Це також може бути шкідливим для людей – дослідження показують, що чим більше працівники, які займаються обробкою хутра, піддаються пилу, що утворюється в ході цього процесу, тим більший ризик хвороб легенів. Існують також дослідження, що вказують на можливість присутності шкідливих речовин у кінцевому продукті в концентраціях, що перевищують допустимі норми, що може бути потенційно шкідливим для здоров’я тих, хто носить хутро.

Наступним кроком після хімічної обробки є змащування внутрішньої сторони хутра для його розм’якшення, а потім видалення зайвого жиру за допомогою дерев’яної тирси. Жир може бути рослинним, але використовується також ланолін, одержуваний з овечої вовни, а це означає, що виробництво хутра може бути пов’язане з ще більшими стражданнями тварин.

Часто застосовуються додаткові етапи, такі як «вищипування», яке передбачає зняття частини верхнього покриття, роблячи хутро світлішим. Це робиться у випадку хутра з норки або єнота. Після всіх цих обробок хутро переходить до шиття.

Кінцевий результат

Кінцевим виробом іноді є шуба, але набагато частіше – непомітна обробка капюшона, помпон або хутряний брелок. За кожним із цих продуктів однакова історія страждань тварин та забруднення навколишнього середовища. Від життя тварини на фермі до готової продукції в магазині хутра – довгий шлях, кожен етап якого спричиняє шкоду навколишньому середовищу. Тим часом, розвиток технологій робить все складніше розрізняти натуральне та синтетичне хутро, а поява нових видів матеріалів, таких як інноваційне хутро Stella McCartney, робить альтернативу натуральному хутру ще більш екологічною.

На щастя, світ моди не стоїть на місці, про що свідчить все більша кількість брендів та дизайнерів, які відкрито відмовляються від використання хутра у своїх колекціях.

Зайдіть на furfreeretailer.com і перевірте, чи належить до них і ваш улюблений бренд!

Щоб зупинити жорстоке виробництво назавжди – підтримай законопроєкт 2360 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні» та саме очікує розгляду народними депутатами.

Переклад: Анастасія Покропивна, координаторка кампанії «Вільний від хутра ритейл» ГО «Відкриті клітки Україна»

«Пік страху» , або  «Let it snow»  виходить на широкі екрани: про що стрічка / включення з передпоказу.

«Пік страху» , або «Let it snow» виходить на широкі екрани: про що стрічка / включення з передпоказу.

Екстремальний спорт, приголомшлива краса грузинських гір, кохання і таємничий убивця, який прагне знищити головну героїню. Усе це в новому українсько-голівудському фільмі «Пік страху» від українського режисера Станіслава Капралова. В одному з київ...

Вакцинуймося! Бо ми того варті. Чим і коли? Питання відкрите

Вакцинуймося! Бо ми того варті. Чим і коли? Питання відкрите

Те, що щеплення від COVІD-19 потрібне, уже ні в кого не викликає сумнівів. Але якою вакциною? І чи закупила влада вакцину, як анонсувала, та в якій кількості - тут починається плутанина. Розібратися в ній пробували експерти під час програми "Країн...

1

Основні вакцини світу: які їхні особливості та відмінності.

Основні вакцини світу: які їхні особливості та відмінності.

Глобальна кампанія щеплень проти коронавірусу вже почалася. Утім розробки вакцин тривають і досі. Читати на сайті:

Коли в Україні почнеться вакцинація від COVID-19, Pro новини, 26 січня 2021.

Коли в Україні почнеться вакцинація від COVID-19, Pro новини, 26 січня 2021.

У випуску програми "Pro новини" за 26 січня – Україні у 2021 році обіцяють 8 мільйонів доз вакцини від COVID-19. Водночас в українських реаліях найоптимальнішим варіантом буде використання саме китайського препарату. Читати на сайті:

Жах! На Чернігівщині від  «корони»  помер лікар. Селяни залишились без меддопомоги

Жах! На Чернігівщині від «корони» помер лікар. Селяни залишились без меддопомоги

Село Нехаївка на Чернігівщині має близько тисячі мешканців. Чимало уже перехворіли коронавірусом. Причому, цілими родинами. Але надалі їх рятувати від недуг нікому - єдиний лікар помер. Від COVID-19. Їхати на мізерну зарплатню медики не поспішають...

Кухарям і кондитерам на замітку: Клопотенко і МОН розпочали реформу професійної кулінарної освіти.

Кухарям і кондитерам на замітку: Клопотенко і МОН розпочали реформу професійної кулінарної освіти.

Сучасні освіта у профтехучилищах. Донедавна ця фраза могла викликати здивування та знизування плечима. Нині ж співпраця освітян, влади та помітних постатей в кулінарії демонструє свіжість нових підходів. Викладачі матимуть сучасну програму виклада...

1 2