Андріана Федевич

Відкриті Клітки - давайте допомагати тваринам разом!

Всесвітній День охорони природи 2020: роль та значення

Всесвітній день охорони природи відзначається щорічно 28 липня по всьому світу. Ціль дня охорони навколишнього середовища в тому, щоб донести людям – квітуче довкілля є основою стабільного та продуктивного суспільства.

“Земля має достатньо ресурсів щоб задовольнити потреби кожної людини, але ніяк не жадібність кожної людини”. — Махатма Ґанді

Біорізноманіття є основою, яка підтримує життя на суші та під водою. Воно впливає на всі аспекти життя людини. Зміна або видалення одного елемента цієї мережі впливає на всю життєву систему і може призвести до негативних наслідків.

Земля подарувала нам найнеобхідніше — життя, вода, повітря, ґрунт, мінерали, дерева, тварини, їжа та багато іншого. Натомість діяльність людей, глобалізація, надмірне споживання, вирубка лісів, використання пластику, хімікатів змінили склад екосистеми та стали причиною безпрецедентного скорочення рівня біорізноманіття рослин та популяцій тварин, безслідного зникнення цілих ареалів, забруднення атмосфери та навколишнього середовища, постійних спалахів пандемій, лісових пожеж, нашестя сарани та багато іншого. Також ми стикнулися з такими проблемами, як глобальне потепління та стихійні лиха. Перечислені катастрофи та хвороби — це сигнал, який дає нам наша планета, тим самим демонструючи взаємозалежність людини та природи.

фото: Unsplash

Поява COVID-19 показала, що, руйнуючи біорізноманіття, ми руйнуємо систему, яка підтримує життя людини. Чим багатша біорізноманіттям екосистема, тим складніше одному патогену швидко поширюватися або домінувати. Необхідно підвищити обізнаність людей ​​всього світу про наслідки шкоди навколишньому середовищу та способи відновити хоча б мінімальний природний баланс.

Методи збереження довкілля

Над збереженням навколишнього середовища не обов’язково мають працювати лише уряд та великі корпорації. Кожен повинен почати з себе і берегти природу. Це буде прекрасним подарунком для нашого майбутнього та майбутнього наших дітей. Існує кілька простих способів допомогти планеті:

 • Намагайтеся купувати товари багаторазового використання замість одноразового; здавати на переробку все, що можливо; відмовитись від тих покупок, які не є нагальними та життєво необхідними; компостувати органічні відходити замість їх спалювання та гниття на звалищах.
 • фото: Unsplash
 • Перейдіть на продукти рослинного походження.
 • Чи знаєте ви, що виробництво продуктів тваринного походження — причина мінімум 51% викидів парникових газів (лише на 2009 р.). Це набагато більше, ніж виробляють всі види транспорту світу.
 • Тваринництво — найбільший споживач води (на нього припадає до 70% загального об’єму використання запасів прісної води планети). Ця галузь забруднює води відходами життєдіяльності тварин, антибіотиками, статевими гормонами та гормонами росту, хімікатами необхідними для обробки шкур при виробництві одягу, пестицидами для обприскування полів, де вирощують корма. Гній накопичується у водоймах. Пройшовши серію хімічних реакцій, ці забруднені екскременти перетворюються в кислотний осад продовжуючи заражати ґрунт, повітря, підземні води, знищувати флору та фауну. Понад 70% нових та рецидивуючих інфекційних захворювань мають тваринне походження. Атипова пневмонія, Ебола, SARS, Mers, Зіка, ВІЛ, пташиний та свинячий грип передаються людині від тварин. Ці хвороби також з’являються в умовах зіткнення різних видів диких та свійських тварин, або продуктів їх відходів, чого б в дикій природі не сталося в жодному разі.
 • фото: Unsplash
 • Не кажучи про те, як страждають кожного дня мільйони тварин у всьому світі у промисловому господарстві, слід зауважити, що їжа тваринного походження наносить шкоду і людському організму. Всесвітня організація охорони здоров’я ще у 2015 році включила м’ясопродукти — в тому числі свинину, яловичину, баранину, ковбасу, шинку, бекон — в групу канцерогенних продуктів номер один. Це означає, що є вагомі докази того, що вони збільшують ризик виникнення колоректального раку і раку шлунка. М’ясо — основний постачальник токсинів в наш організм, його вживання підвищує рівень холестерину, це призводить до того, що судини засмічуються бляшками, стають більш ламкими, там виникатимуть місцеві запалення, а це, своєю чергою, загрожує інсультами, інфарктами та іншими серцево-судинними захворюваннями. Тож чудовим рішенням для кожного буде — спробувати веганство. Якщо з переходом на рослинне харчування ви відчуваєте в собі недостатньо знань та практики, спробуйте взяти участь у “Веган челенджі” — 21-денній безкоштовній програмі, для тих, хто хоче спробувати рослинне харчування в компанії досвідчених менторів, дієтологів та однодумців.
 • Зменште споживання води для побутового використання: вимикайте воду, коли чистите зуби, приймайте душ, а не ванну, завантажуйте пральну та посудомийну машини на 100% — ці та інші поради справді працюють та допомагають зберігати воду.
 • Намагайтесь купувати локальні товари та продукти місцевого виробництва щоб зменшити так званий “вуглецевий слід” (кількість СО2 або інших парникових газів, яка викидається в атмосферу при виробництві та перевезенні різноманітних товарів).
 • фото: Unsplash
 • Скоротіть використання електроенергії. Не працюючи з електричним приладом — вимкніть його. Не залишайте ввімкнені в розетку зарядні пристрої. Замініть всі лампи на світлодіодні. Таким чином будуть заощаджені електроенергія та ваші кошти.
 • Посадіть дерево, озеленіть своє довкілля.
 • Розгляньте можливість переходу до альтернативних видів палива та енергії. З поступовим вичерпуванням запасів природних ресурсів, попитом будуть користуватись саме вони — більш екологічні та економічні (електроенергія, водень, пропан, природний газ, енергія сонячного світла та вітру, геотермальне тепло землі).
 • Вирощуйте власні овочі, фрукти та ягоди. На ринку та в магазинах продаються продукти майже завжди вирощені з хімікатами та пестицидами. Тож краще садити овочі самому та їсти органічну їжу. Це можна робити як на приватній ділянці, так і вдома на підвіконні.
 • фото: Unsplash
 • Не паліть. Куріння не просто шкодить здоров’ю, недопалки від цигарок — найбільш поширений вид сміття, який, до того ж, містить пластик і не розкладається.

Багато хто вважає, що один в полі не воїн і від сортування пластикових пляшок нічого не зміниться. Це міф. Якщо зовсім трохи скорегувати манеру нашого споживання, то світ стане набагато кращим — і при цьому ніхто не відчує дискомфорту.

Ми закликаємо кожного докласти зусиль для того, щоб сприяти збереженню природи на місцевому, національному чи глобальному рівнях. Діліться цією інформацією з іншими людьми, адже це не планета потребує її збереження, а ми та наші наступні покоління.

Авторка статті: Анастасія Анацька, представниця кампанії "Веган Челендж"

«Пік страху» , або «Let it snow» виходить на широкі екрани: про що стрічка / включення з передпоказу.

«Пік страху» , або «Let it snow» виходить на широкі екрани: про що стрічка / включення з передпоказу.

Екстремальний спорт, приголомшлива краса грузинських гір, кохання і таємничий убивця, який прагне знищити головну героїню. Усе це в новому українсько-голівудському фільмі «Пік страху» від українського режисера Станіслава Капралова. В одному з київ...

Вакцинуймося! Бо ми того варті. Чим і коли? Питання відкрите

Вакцинуймося! Бо ми того варті. Чим і коли? Питання відкрите

Те, що щеплення від COVІD-19 потрібне, уже ні в кого не викликає сумнівів. Але якою вакциною? І чи закупила влада вакцину, як анонсувала, та в якій кількості - тут починається плутанина. Розібратися в ній пробували експерти під час програми "Країн...

1

Основні вакцини світу: які їхні особливості та відмінності.

Основні вакцини світу: які їхні особливості та відмінності.

Глобальна кампанія щеплень проти коронавірусу вже почалася. Утім розробки вакцин тривають і досі. Читати на сайті:

Коли в Україні почнеться вакцинація від COVID-19, Pro новини, 26 січня 2021.

Коли в Україні почнеться вакцинація від COVID-19, Pro новини, 26 січня 2021.

У випуску програми "Pro новини" за 26 січня – Україні у 2021 році обіцяють 8 мільйонів доз вакцини від COVID-19. Водночас в українських реаліях найоптимальнішим варіантом буде використання саме китайського препарату. Читати на сайті:

Жах! На Чернігівщині від «корони» помер лікар. Селяни залишились без меддопомоги

Жах! На Чернігівщині від «корони» помер лікар. Селяни залишились без меддопомоги

Село Нехаївка на Чернігівщині має близько тисячі мешканців. Чимало уже перехворіли коронавірусом. Причому, цілими родинами. Але надалі їх рятувати від недуг нікому - єдиний лікар помер. Від COVID-19. Їхати на мізерну зарплатню медики не поспішають...

Кухарям і кондитерам на замітку: Клопотенко і МОН розпочали реформу професійної кулінарної освіти.

Кухарям і кондитерам на замітку: Клопотенко і МОН розпочали реформу професійної кулінарної освіти.

Сучасні освіта у профтехучилищах. Донедавна ця фраза могла викликати здивування та знизування плечима. Нині ж співпраця освітян, влади та помітних постатей в кулінарії демонструє свіжість нових підходів. Викладачі матимуть сучасну програму виклада...

1 2