Андріана Федевич

Відкриті Клітки - давайте допомагати тваринам разом!

Туреччина посилила захист тварин. А що в Україні?

Pixabay

У середу, 7 липня, парламентська комісія Туреччини внесла зміни до закону про захист тварин. У силу вступає ряд довгоочікуваних нововведень. Серед них — позбавлення волі за жорстоке поводження з тваринами, обов'язкове чіпування котів й собак та заборона продажу тварин у зоомагазинах. Розгляньмо основні зміни та проведемо паралелі з українським законодавством.

Тварина більше не товар, а жива істота

Раніше тварина сприймалася за об'єкт на юридичному рівні. Тобто, жорстоке поводження з нею прирівнювалось до пошкодження майна. Єдине, що загрожувало людині за знущання чи вбивство тварини — невеликий штраф. Але тепер, коли вона визнана живою істотою, за вбивство каратимуть позбавленням волі від 3 місяців до 10 років. Також підвищили штрафи за жорстоке поводження з твариною. Найтяжче покарання передбачено за винищення тварин, що перебувають під загрозою зникнення. Злочинець може потрапити за ґрати аж на 10 років. Окрему увагу приділяють й домашнім улюбленцям. Наприклад, за вбивство тварини власника можуть позбавити волі на 4 роки.

А що в Україні? У нашому законодавстві тварина й досі визначена, як річ. Це дозволяє власнику розпоряджатись нею, наче майном. Наприклад, здати в оренду чи обміняти. За вбивство тварини можна потрапити за ґрати на 5 років. А от за знущання передбачений лише штраф.

Кримінальна відповідальність за акт зоофілії

Подібне не вважалось серйозним злочином та каралось лише штрафом. Але відтепер акт зоофілії — кримінальне правопорушення. За це зловмисника можуть позбавити волі на 3 роки. Крім того, зоофілію прирівняли з насиллям. Тепер у всіх юридичних документах, замість застарілого терміну “статевий акт з твариною”, використовуватиметься формулювання “зґвалтування тварини” або “сексуальне насильство над твариною”.

А що в Україні?Акт зоофілії — адміністративне правопорушення й карається лише штрафом.

Заборонено продавати собак та котів у зоомагазинах

Власники зоомагазинів не зможуть продавати собак та котів оффлайн. Це пов'язано з тим, що умови утримання в таких магазинах часто не відповідають потребам тварин та шкодять їх здоров'ю й психіці. Відтепер продати їх можна лише через інтернет-магазин або за допомогою спеціальних фотокаталогів.

А що в Україні? Немає закону, який би офіційно забороняв продаж тварин у зоомагазинах.

Запровадження обов'язкового чіпування котів та собак

Імплантувати чіп будуть безплатно у спеціальних центрах або ветеринарних клініках. З одного боку, це допоможе звести всю інформацію у єдину базу. Також це дозволить швидко знаходити власників, які викидають тварин на вулицю. За подібне тепер доведеться платити штраф.

А що в Україні?Чіпування не є обов'язковим й проводиться лише за згоди власника. Існує дві бази чіпованих тварин — animal-id та tracer.

Нагадаймо, що ряд зоозахисних законопроєктів перебувають на розгляді у Верховній Раді, та очікують на розгляд. Зокрема мова йде про проєкти законів 2351, 1164-ІХ та інші, прийняття яких суттєво покращили б умови утримання тварин та посилили б відповідальність за знущання.

Завантажуйте безкоштовний довідник на сайті ГО “Відкриті клітки Україна”. Дізнайтесь, як діяти, якщо ви стали свідком жорстокого поводження з твариною: https://bit.ly/2TL54hS

Авторка статті: Марія Скробат, представниця ГО “Відкриті клітки Україна”

Проїзд у приміських маршрутках подорожчав на Київщині.

Проїзд у приміських маршрутках подорожчав на Київщині.

Дістатися з передмістя столиці й навпаки відтепер дорожче на 4 гривні. За одну поїздку пасажирам доведеться сплатити близько 27 гривень. На яких маршрутах здорожчав проїзд, розповість кореспондентка "5 каналу" Катерина Ментус. Підпишіться і натисн...

1

LIVE! Зустріч бронзової призерки Олімпійських ігор з дзюдо Дар’ї Білодід в аеропорту  «Бориспіль».

LIVE! Зустріч бронзової призерки Олімпійських ігор з дзюдо Дар’ї Білодід в аеропорту «Бориспіль».

Зустріч бронзової призерки Олімпійських ігор з дзюдо Дар’ї Білодід. Вона виборола першу нагороду для збірної України та першу в історії вітчизняного жіночого дзюдо олімпійську медаль. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансля...

Сенсаційна поразка Харлан, Світоліна і сестри Кіченок проходять далі.

Сенсаційна поразка Харлан, Світоліна і сестри Кіченок проходять далі.

Попри коронавірус і суворі обмеження спортсмени продовжують боротьбу. За підсумками трьох днів змагань лідирує в командному заліку Японія. Другі - Сполучені Штати. Далі Китай. Україна ж поки що на 42 позиції. Нині у Токіо розіграли 11 комплектів о...

Літні курорти, на відпочинку у яких можна перезавантажитися: дивіться наш путівник.

Літні курорти, на відпочинку у яких можна перезавантажитися: дивіться наш путівник.

Літні курорти: де можна перезавантажитися?! Дивіться наш путівник З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Восени депутати можуть звільнити Венедіктову, Тарана і Малюську.

Восени депутати можуть звільнити Венедіктову, Тарана і Малюську.

Політичний сезон восени може запам'ятатися новими кадровими ротаціями. Вже зараз похитуються крісла в Кабінеті Міністрів і Офісі генерального прокурора. Читати на сайті:

Вперше за 29 років. Український фільм потрапив до основної програми Венеційського кінофестивалю

Вперше за 29 років. Український фільм потрапив до основної програми Венеційського кінофестивалю

Одразу три фільми представлятимуть Україну на Венеційському кінофестивалі. Нова картина режисера Валентина Васяновича позмагається за головну нагороду. Це друга в історії українського кіно стрічка, що візьме участь в основному конкурсі одного з го...