Північно-східний офіс Держаудитслужби

Орган державного фінансового контролю на території Харківської області.
Економіка, Харків, Фінконтроль, Держаудитслужба, Держаудит

Держаудитори в Комбінаті хлібопродуктів виявили збитків на суму майже 60 млн гривень

Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Новопокровський комбінат хлібопродуктів», за період господарської діяльності з червня 2017 по грудень 2020 року та встановлено нанесення збитків підприємству на суму 59,6 млн гривень.

Новопокровський комбінат хлібопродуктів (який знаходиться смт Новопокровка Харківської області) є державним унітарним підприємством, метою діяльності якого є одержання прибутку на основі здійснення виробничої та комерційної діяльності, пов’язаної з виробництвом та реалізацією борошномельної продукції, приймання, зберігання, надання послуг по доробці та відпуску товару, переробкою власного та давальницького зерна.

Під час проведення ревізії, аудиторами встановлено, що Комбінатом недоотримано доходів у розмірі понад 56 млн грн, внаслідок проведення безоплатного відвантаження іноземному замовнику продукції (борошно пшеничне вищого сорту).

Такий безпідставний відпуск продукції проводився всупереч існуючого договору, що укладено між Комбінатом та фірмою-покупцем з Об'єднаних Арабських Еміратів, за умовами якого будь-яке відвантаження товару повинно відбуватися лише після 100% передплати.

Цікавить й те, що Комбінат продовжував здійснювати поставку продукції даному контрагенту, накопичуючи при цьому дебіторську заборгованість в той час, як покупець жодного разу не виконав умов договору та не сплатив за надану продукцію.

Як свідчить листування з Посольством України в ОАЕ, Міністерством юстиції України та Головним підрозділом детективів Національного антикорупційного бюро України, ліцензія компанії-замовника була скасована, а відомості у компетентних органів ОАЕ про вказану компанію, відсутні.

У зв’язку з чим, документи у цій справі були повернуті без проведення належних заходів щодо погашення заборгованості.

Серед інших недоотриманих Комбінатом доходів є списання з обліку без проведення претензійно-позовної роботи дебіторської заборгованості, по якій пропущено термін позовної давності на суму 871 тис. гривень.

Також, мають місце хоча й менш гучні, проте вагомі порушення, а саме незаконні витрати понад 1,4 млн грн в розрізі зайвої оплати праці з ЄСВ на суму 932 тис. грн, здійснення витрат на благодійну допомогу, рекламу тощо без затвердження фінансового плану на суму 433 тис. грн та інші порушення фінансової дисципліни загалом на суму 218 тис. гривень.

Північно-східним офісом Держаудитслужби направлено вимогу керівнику ДП «Новопокровський КХП» щодо негайного вжиття заходів для повного усунення виявлених ревізією фінансових порушень та збитків.

Крім того, за допущенні порушення у веденні бухгалтерського обліку до адміністративної відповідальності притягнуто двох посадових осіб Комбінату та інформацію щодо виявлених ревізією порушень та збитків передано правоохоронних органів.

Новини по темі

Відео: чоловік влаштував симфонічний концерт на даху тролейбуса.

У Харкові чоловік видерся на дах тролейбуса і влаштував сеанс гри на скрипці. Як повідомляє Національна поліція Харківщини, правопорушник не встиг зайти до тролейбуса, коли зачинились двері, тому вирішив вдертися на дах. Грав на скрипці задля прив...

UA.NEWS

У Харкові на сімейній сварці побили поліцейського

22 вересня у Харкові побили патрульного поліцейського, який прибув на виклик за фактом сімейної сварки. Про це повідомляє поліція Харківської області. Поліцейські прибули у пішому патрулі на виклик, а в ході документування правопорушення на них на...

UA.NEWS

Комендантську годину для підлітків та молоді до 22 років запровадила ОТГ на Запоріжжі: подробиці.

Комендантську годину для підлітків та молоді до 22 років запровадила ОТГ на Запоріжжі: подробиці.

Ні кроку на вулицю без батьків. Так звана комендантська година діє для дітей на Запоріжжі. Запровадила її об’єднана територіальна громада. Це означає, що з 20-ї години і аж до ранку діти віком до 14-ти років не можуть виходити на вулицю самостійно...

Правку Разумкова не голосували, – Веніславський емоційно відреагував на закон про олігархів.

Правку Разумкова не голосували, – Веніславський емоційно відреагував на закон про олігархів.

В законі про олігархів, який Верховна Рада прийняла 23 вересня, одночасно врахували 3 суперечливі поправки. Водночас представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що переголосування не буде. 24 Канал онлайн – 24 Канал у...

Про головне за 18:00: колізія в законі про олігархів.

Про головне за 18:00: колізія в законі про олігархів.

У випуску Про головне за 24 вересня станом на 18:00 – народні депутати поспіхом прийняли три правки до закону про олігархів, які суперечать одна одній. Ймовірно через це закон доведеться переголосовувати. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24...

Супермени-пенсіонери в ООН. Газовий шантаж РФ. Великий секс і велика політика - Час за Гринвічем

Супермени-пенсіонери в ООН. Газовий шантаж РФ. Великий секс і велика політика - Час за Гринвічем

Генасамблея ООН може вирішити, як врятувати світ чи це знову порожні балачки про глибоке занепокоєння? Як Росія знову шантажує Європу газовою голкою і як це вплине на ціну на газ для українців? Розмова із енергетичним експертом Володимиром Омельче...

Покушение на друга Зеленского: какая выгода России, Антифейк.

Покушение на друга Зеленского: какая выгода России, Антифейк.

Не успели все 18 пуль долететь до машины друга Владимира Зеленского и по совместительству его же первого помощника Сергея Шефира, как медиа разорвало от потока "аналитики". Федеральные каналы России уже использовали это покушение для собственной в...

1

Надія на інформаторів МВС і СБУ, – Пархоменко сказав, чи знайдуть винного у замаху на Шефіра.

Надія на інформаторів МВС і СБУ, – Пархоменко сказав, чи знайдуть винного у замаху на Шефіра.

Щансів знайти людину, яка здійснила замах на Сергія Шефіра, дуже небагато. Адже за часів незалежності не розкрили жодну таку резонансну справу. Читати на сайті: