Перемога bankless та bitcoin економіки в окремо взятому населеному пункті

Показовий та вдалий кейс з mass adoption криптовалюти і побудови біткоїн-економіки в окремо взятому населеному пункті.

Курортне містечко El Zonte в Сальвадорі впровадило розрахунки біткоїном на всій власній території без виходу в фіат. Спочатку туристів (це поселення – рай для серфінгістів) та мешканців (навіть дітей) навчають як користуватись криптовалютою, а потім біткоїн використовується у якості платіжного засобу при оплаті за товари та послуги на території місечка. Банківські картки, POS-термінали – табу!

Наразі до експерименту долучився ще один туристичний об’єкт – сусіднє містечко Punta Mango.

Під час проведення платежів та переказів використовується протокол оплати другого рівня Lightning Network, який працює поверх мережі Біткоїн і забезпечує миттєві та дешеві транзакції. Для проведення операцій вибір пав на австралійський Wallet of Satoshi у якості власного платіжного гаманця для проекту, оскільки він підтримує як транзакції всередині блокчейну, так і за ним (off-chain), що позитивно позначається на швидкості проведення транзакцій. На території вказаного містечка за біткоїни можно придбати будь-який товар/послугу, навіть сплатити рахунки за комунальні послуги.

лінк

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie