Ігор Бондар-Терещенко

публіцист, літературний критик, арт-критик

Плейбої сучасної літератури, або Еротичний календар українських письменників 2021 (фото)

Виходу цього благодійного календаря- спеціального проєкту з промоції читання та підняття рівня обізнаності про сучасних українських авторів, в якому взяли участь письменники різних жанрів – передувала відкрита дискусія «Чому українці мало читають?» Попри нові підходи до промоції читання, запропоновані зокрема ініціаторами виходу еротичного календаря з українськими письменниками – Літературною агенцією Ovo, відповідь на всі «одіозні» та «незручні» питання щодо сучасного «невігластва» та «пофігізму» щодо літератури і читання загалом корінится у простих і навіть «офіційних» речах.

Згадаймо про долю тих письменників, чия творчість потрапляла до шкільних підручників і хрестоматій. Протягом багатьох поколінь, стаючи «дидактичним», а не «живим» матеріалом, їхні твори оберталися на примусову повинність, рутинний обов’язок і нецікаве чтиво хоч би кого з авторів ми взяли до прикладу – від Тичини до Жадана – все воно виявлялося читацькою «каторгою».

Тож не дивно, що за всі часи літератори намагалися створити інакший, «живий» образ своєї творчості, відмінний від офіційного представлення української літератури. «Осучаснення» Шевченка й Франка, традиція якого тягнеться ще від часів українських футуристів 1920-х, і яке відродилося вже у дев’яностих та двотисячних роках, надихало також на «оживлення» сучасної літератури – завдяки поетичному слему, літературним ярмаркам і фестивалям, театралізації творів українських авторів. Так само сьогодні, як зауважує Петро Яценко, один з учасників проєкту «Literature illustrated» 2021 року, сучасну літературу слід асоціювати не з хрестоматійною мертвизною, а «здоровим, жвавим, метким і сильним тілом».

Загалом у зйомці для еротичного календаря «Literature illustrated» 2021 року - спеціального проєкту з промоції читання та підняття рівня обізнаності про сучасних українських авторів - взяли участь письменники різних жанрів. В об`єктив польської фотографині Марисі М’яновської, яка знімає обкладинки для Playboy, потрапило 12 сучасних українських письменників: детективісти Мартин Якуб та Віктор Янкевич, фантаст Павло Дерев’янко, трилерист Андрій Новік. Не обійшлося і без музикантів з письменницьким хистом – фронтмена гурту «Фіолет» Сергія «Колоса» Мартинюка, барабанщика Павла Коробчука та колишнього боксера, а тепер письменника Сергія Демчука. Також до календаря увійшли фото письменників, які вже давно відомі серед читачів – згаданого Петра Яценка та Артема Чеха.

Авторів для календаря підбирали за принципом різноманіття, щоб показати багатогранність сучасної української літератури. Так, наприклад, тут представлені як один з найтитулованіших письменників Сергій Жадан, так і автор роману-бестселера Валерій Ананьєв, а також перспективний новачок з найкращим романним дебютом 2020 – Павло Матюша.

Таким чином, якщо у книжках сучасні літератори розкривають читачам душу, то в календарі демонструють свою тілесну суть, яку, до речі, цілком безкоштовно можна уважно роздивитися ще й тут, де фото і т.д. https://cutt.ly/shkrJyo

Завдяки календарю можна отримати не лише естетичне задоволення, але й допомогти в промоції читання.

Новини по темі
Брифінг 26.01.2021 Михайло Волинець

Брифінг 26.01.2021 Михайло Волинець

Брифінг народного депутата України Михайла Волинця

Брифінг 26.01.2021 Ірина Борзова

Брифінг 26.01.2021 Ірина Борзова

Брифінг народного депутата України Ірини Борзової

Брифінг 26.01.2021 Олексій Мовчан

Брифінг 26.01.2021 Олексій Мовчан

Брифінг народного депутата України Олексія Мовчана

Брифінг 26.01.2021 Богдан Кицак

Брифінг 26.01.2021 Богдан Кицак

Брифінг народного депутата України Богдана Кицака

Брифінг 26.01.2021 Ігор Кривошеєв, Олександр Маріковський

Брифінг 26.01.2021 Ігор Кривошеєв, Олександр Маріковський

Брифінг народних депутатів України Ігоря Кривошеєва та Олександра Маріковського

Брифінг 26.01.2021 Михайло Бондар

Брифінг 26.01.2021 Михайло Бондар

Брифінг народного депутата України Михайла Бондара