Ігор Бондар-Терещенко

публіцист, літературний критик, арт-критик

Де шукати щастя? – 7 книг, які допоможуть у житті

У цій добірці – корисні поради від людей, які професійно займаються своєю справою – філософією, мистецтвом, блогерством, кулінарією. І головне, чим діляться вони з читачами – це вірою в те, що все може вийти, якщо налаштуватися на перемогу.

Святослав Беш. Три сторони щастя. Подорож із власної глибини. – Л.: Сполом, 2020

«Критичний спосіб мислення починається з самопізнання, - нагадує автор цієї книжки. - І щастя - це, в першу чергу, не вдалий збіг обставин, а те, як цілісно ми дивимось на світ. Це книга, яка підштовхує проявити максимальну уважність та цікавість до свого власного життя. Моїм читачем є людина, в якій уже, в більшій чи меншій мірі, зародилось зерно розуміння, що якість життя вимірюється, в першу чергу, в глибину».На самому початку автор знайомиться з вченим, і протягом їх подальших зустрічей і прогулянок Києвом народжується не лише істина, але й уміння нею оперувати. Річ у тому, що роздуми про економіку, релігію, історію, філософію, яким, відповідно, присвячені розділи цієї книжки, містять надзвичайно цікаві речі, які, можливо, відомі всім, але проживання і переживання їх тут і тепер призводить до розуміння, у чому ж полягає саме твоє щастя. Автор цієї незвичайної книжки недаремно вважає, що нехай навіть люди відрізняються один від одного, але за наявності культурних кодів, поведінкових моделей і типів натур, можна, пізнавши себе, як одного з цих складників світової спільноти, пізнати весь світ. І це якраз стосується цінності книжки, в якій автор ділиться своїми життєвими надбаннями. «І якщо той шлях, який пройшов я, - зауважує він, - і ті люди з якими мені пощастило зустрітись на моєму шляху, допомогли мені пізнати себе, і позбутись внутрішніх перекосів, які були перешкодою до наповненого і щасливого життя, то цей досвід може допомогти ще комусь». Звісно, це не художня книжка, але сюжет вона, безперечно, має.

Дарка Озерна. Ви це зможете! – К.: Yakaboo Publishing, 2020

Ця книжка – справжній посібник зі свідомого ставлення до життя і покращення здоров’я. У ньому містяться рекомендації щодо раціону, унормування маси тіла і сну, фізичної активності та медичних обстежень. Всі тези та висновки базуються на сучасних наукових даних, медичних рекомендаціях та протоколах діагностики і лікування. Авторка легко і детально пояснює, як зважено і свідомо ставитися до власного здоров’я і способу життя, не впадати у крайнощі, не вірити в чарівні таблетки, магічне мислення і не вдаватися до суворих обмежень. А окрім цього, посібник написаний для і про сучасних українців і українок, з глибоким розумінням та емпатією до їхніх щоденних викликів. Книжка проілюстрована художницею Ольгою Дегтяровою. Це також перша книжка з серії «Оптимістично про здоров’я», у наступній книжці буде йти мова про психічне здоров’я. «Читайте цю книжку від початку до кінця, занотовуючи особливо актуальні відомості, - запрошують нас. - Дайте собі час на усвідомлення – це потрібно, щоби засвоїти нову інформацію і виробити нові звички, Саме тому деякі тези у книжці повторюються, а наприкінці розділів додані ОВ-коди, відсканувавши які, ви отримаєте більше корисної інформації. Перечитуйте і переповідайте друзям ті фрагменти, котрі зацікавили особливо. Тільки так ви зможете цілком опанувати інформацію і застосувати її з найбільшою користю».

Ольга Мартыновская. Пасхальный стол с Ольгой Мартыновской. – Х.: Клуб Семейного Досуга, 2021

Авторка цієї розкішної книжки - фіналістка та суддя проєкту «МайстерШеф», випускниця французької кулінарної школи «Le Cordon Bleu» - зібрала для нас колекцію чудових рецептів. Звісно, добра господиня і чудова оповідачка Ольга Мартинова пропонує до майбутнього свята чимало смачних страв. Тут і класична сирна паска за бабусиним рецептом, і вишукані французькі бріоші, домашня бринза і качиний террін, особливі продукти для великоднього кошика і смачні ідеї з продуктами, що залишилися після свята. При цьому авторка ще й розповідає, як святкували Великдень у неї в родині. «Пасха - воистину мой любимый праздник в году, - зауважує вона. - Он подарил мне веру в чудо еще в раннем детстве. История о Воскресении переворачивала мое маленькое сознание. Но мне так нравилось верить! Святость и торжество чувствовались еще задолго до Пасхи. Так же красиво и радостно мы встречали Масленицу. Мы с мамочкой придерживались Великого поста. Потом Вербное воскресе­нье - до него мы идеально убирались в доме и во дворе, обрабатывали известью деревья в саду, и они тоже становились нарядными и праздничными. Высажива­ли первый картофель… В Чистый четверг вся улица была буквально наполнена ароматом сдобы. Ведь тогда пасхи еще не продавали в магазинах — и каждая хозяйка пекла их сама, очень стараясь, чтобы они были легкими, воздушными, хорошо поднялись и не пригорели. Кроме выпечки и окрашивания пасхальных яиц, все готовили неимоверное количество мясных деликатесов, и без сала да колбасы не обходилось никак. Теперь я сама хозяйка и тоже люблю готовиться к этому светлому празднику, люблю изобилие на пасхальном столе».

Роман Клочко. Домівка для минулого. Про музеї, історію та мистецтво. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2020

У цій книжці оповідань автор запрошує читача за лаштунки різноманітних музеїв та розповідає, як вони працюють. Яка знахідка допомогла розшифрувати давньоєгипетські написи? Як всесвітньо відома «Мона Ліза» опинилася… в королівській лазні? Що означають сцени, зображені на легендарній Скіфській пекторалі? Як узагалі з’явилися перші музеї, яка річ може стати експонатом та як відбувається реставрація? На всі ці питання можна знайти відповіді у цій книжці, а також дізнатися, що таке музей (ні, не «цвинтар мистецтва»!) і які вони взагалі бувають: літературні, технічні, або у вигляді цілих музейних містечок (чи «тістечок»?). «Як же з'явилися ці заклади? – розпочинає автор. - Починалося все з колекціонування - збирання якихось гарних чи цікавих речей. Хто був першим колекціонером, ми вже ніколи не дізнаємося. Розкопуючи поселення первісних людей, археологи знаходять те, що можна назвати першими «колекціями» -- набори камінців, кісток тварин, черепашок. У стародавніх греків та римлян колекціонуванням займалися заможні люди. До їхніх колекцій потрапляли коштовні речі, рукописи, картини. У Стародавній Греції було поширене колекціонування різних комах, рослин, мінералів. Власне, й самим словом «музей» ми завдячуємо стародавнім грекам. Воно походить від слова «мусейон», що означає «храм муз» - богинь-покровительок поезії, мистецтва та наук».

Сергій Гаврилов. Всі крапки над «І» сторією. Сторітелінг для сценаристів, письменників та блогерів. – Л.: Pabulum, 2020

Як відомо, сторітелінг - це не лише про книжки чи кіно. Він необхідний також у прагматичних сферах - у бізнесі, політиці, менеджменті й навіть освіті. Тому ця книжка буде однаково цікава і корисна письменникам, сценаристам, блогерам і всім, хто хоче бути почутим у сучасному інформаційному світі. Як саме це зробити? Подавати інформацію максимально стисло і структуровано, емоційно і образно можна через історію. Бути хорошим оповідачем, що непросто, але можливо. Якщо, звісно, навчитись сторітелінгу. Тож як розвинути ідею і тему, як створити фабулу і сюжет, героя і конфлікт, як працювати зі структурою і опорними точками - про все це розповідає автор книжці. У якій, між іншим, так само зібрано професійні інструменти, творчі лайфхаки та практичні вправи, щоб упорядкувати думки і розповісти свою історію. «Сценарій іноді порівнюють з рецептом приготування фільму, - зауважує автор. - Ачи є рецепт літературою? Дискусійне питання, але якщо приготування страви у ньому описано яскраво і влучно, ми одразу розуміємо - о, це, мабуть, смакота! - і легко уявляємо майбутній кулінарний витвір. Так і з кіно. Читаючи гарно написаний сценарій, можна навіть переглянути майбутній фільм у своїй уяві. Тож домовимось, що сценаристи і письменники, а також рекламісти, журналісти, презентатори є сторітелерами. Тобто кожен з них розповідає історію, просто робить це по-своєму».

Марина Могилко. Як стати блоґером з мільйонною аудиторією. – BookChef, 2020

Кардинальні зміни в житті у авторки цієї книжки відбулися з вивченням англійської мови. Вона зрозуміла, що англійську мову треба вчити, щоб досягати цілей, стати експертом в обраній галузі, читати книги і розвиватися, подорожувати і спілкуватися. «У дитинстві я завжди тяжіла до всього іноземного, - розповідає авторка. - Вперше я побувала за кордоном у 12 років -- у Фінляндії. Поїздка тривала один день, але вона здалася мені подорожжю в паралельний світ: я провела півдня в місцевих магазинчиках, дивуючись з товарів та їжі, яких раніше ніколи не бачила. Грошей вистачило лише на ручку з блискітками гумку, але ще були мої перші закордонні покупки трофеї, які я гордо носила до школи». Також у цій книжці – про всі можливості, які відкриваються перед вами, коли ви знаєте англійську (навчання в іноземних університетах, проходження курсів світових експертів, робота перекладачем, дизайнером, копірайтером і життя в різних куточках світу). І звісно, написала про важливість особистого бренду і про те, чому «якщо вас не існує в соціальних мережах, то вас не існує взагалі». Цікаво і доступно авторка пояснила інструменти для популяризації блогу, які ви можете використати одразу після прочитання цієї книжки.

Сергій Біденко, Ірина Золотаревич. Репутаційний антистрес. - К.: Yakaboo Publishing, 2021

У даній системі координат щастя – це добре ім’я компанії та її власника, яке допомагає отримувати більший дохід, а нещастя, чи пак погана слава - веде до фінансових збитків. Тож ця книжка допомагає сформувати навички системного захисту бізнесу від кризи ще до її виникнення та вміння бути стійкими й сильними під час таких випробувань. Вона стане антистресовим помічником для власників, керівників та спеціалістів українських компаній, які розуміють важливість створення і розбудови ділової та персональної репутації. Ті з читачів, хто вже пережив репутаційний стрес, знайдуть покроковий план побудови захисту від нових криз. Тим, кого криза ще не спіткала, ця книжка допоможе створити власну систему реагування на репутаційні ризики і кризи та знайти способи протидіяти їм. «Сьогодні в такому перенасиченому інформаційним шумом середовищі компанії змагаються за увагу, - нагадують автори. - Вони натхненно розробляють послання бренду і реалізують ініці­ативи з метою отримання схвальних відгуків щодо їхньої продукції, керівників, стратегій і корпоративної культури. З часом ті, кому вдається привернути до себе увагу, завойовують довіру, повагу та репутацію, що, своєю чергою, веде до зростання доходів, зниження витрат і збільшення чистого прибутку».

Байден розкрив умови перемоги над Путіним / В темі

Байден розкрив умови перемоги над Путіним / В темі

Російський президент Володимир Путін в очікуванні зустрічі з президентом США Джо Байденом. Перед зустріччю з очільником Кремля Байден відправив свого посланника в Україну. Візит американського держсекретаря Ентоні Блінкена до української столиці п...

Божественна літургія з Патріаршого собору УГКЦ - 11:00 09.

Божественна літургія з Патріаршого собору УГКЦ - 11:00 09.

БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ З ПАТРІАРШОГО СОБОРУ УГКЦ Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

8 травня 2021. День пам’яті та примирення. Як в Україні згадували загиблих у Другій світовій війні

8 травня 2021. День пам’яті та примирення. Як в Україні згадували загиблих у Другій світовій війні

Квіти до меморіалів і спогади про війну. Так в Україні минув День пам'яті і примирення. Його запровадили у 2015 і відзначають напередодні традиційного Дня перемоги. За даними соцопитування фонду "Демократичні ініціативи", 41% українців вважають, щ...

України не буде на саміті НАТО в Брюсселі

України не буде на саміті НАТО в Брюсселі

Україна не братиме участь в саміті НАТО в Брюсселі, який відбудеться 14 червня 2021 року. Про це повідомив заступник глави Офісу Президента Ігор Жовква. За його словами, Альянс вирішив проводити цьогорічний саміт без залучення країн-партнерів, сер...

Викрадення екссудді Чауса: СБУ відкрила провадження.

Викрадення екссудді Чауса: СБУ відкрила провадження.

СБУ відкрила провадження за двома статтями щодо викрадення екссудді Миколи Чауса в Молдові та незаконного переправлення його через державний кордон. Слідчі 7 травня допитали матір Миколи Чауса. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Faceboo...

Божественна літургія зі Свято-Михайлівського собору ПЦУ - 09:00 09.

Божественна літургія зі Свято-Михайлівського собору ПЦУ - 09:00 09.

БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ ЗІ СВЯТО-МИХАЙЛІВСЬКОГО СОБОРУ ПЦУ Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

2