Тисячі жителів Литви влаштують акцію на підтримку білорусів

В рамках акції під назвою "Шлях свободи для Білорусі" близько 30 тисяч жителів Литви 23 серпня вишикуються в живий ланцюг від Вільнюса до білоруського кордону.

Близько 30 000 чоловік в Литві збираються 23 серпня встати в єдиний ланцюг, що починається в Вільнюсі і тягнеться до кордону з Білоруссю, щоб продемонструвати свою солідарність з білорусами, які борються за свободу і свої демократичні права. Як підкреслив в п'ятницю, 21 серпня, архієпископ Вільнюса Гинтарас Грусас, повідомляючи про акцію, що отримала назву Freedom way for Belarus ( "Шлях свободи для Білорусі"), "литовці добре пам'ятають про свого довгого боротьбі за незалежність".

23 серпня - традиційний день пам'яті в Литві. Саме в цей день в 1939 році в Москві був підписаний пакт Молотова - Ріббентропа , через якого "багато країн втратили свободу", підкреслив Грусас. На згадку про цю подію 23 серпня 1989 року жителі Литви, Латвії та Естонії вишикувалися в єдиний ланцюг, що простягнулася від Вільнюса до Талліна, щоб показати, як велика їх "жага свободи".

Тим часом глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) направив католицьким єпископам в Білорусі лист зі словами підтримки, повідомляє інформагентство KNA. Реагуючи на нього, глава УГКЦ, верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав Шевчук повідомив, що буде молитися про припинення насильства, відновлення справедливості, миру і суспільній злагоді. Також стало відомо, що зараз по країні масово відключається інтернет. Іноді через це у людей згорають роутери. Тому на сьогодні шний день досить актуальинм питанням є як вибрати роутер.

Саме у Вільнюсі зараз знаходиться лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановском , яка була змушена покинути Білорусь після виборів.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie