Агрегатори новин. Чим корисні вони читачам та медіа-ресурсам

В епоху інформаційної глобалізації, слідкувати щодня за потоком новин різних медіа-ресурсів потребує чималу часу, вписуючи у браузері пошуковика їхні назви та відвідувати окремо кожне джерело. Істотне полегшення для економії дорогоцінного часу та інформативної зручності пропонують новинні агрегатори, де на одній платформі можна слідкувати за новинами не одного джерела, а великої кількості одночасно.

Функція новинних агрегаторів в автоматичному онлайн-режимі структурувати та відтворювати на своїх платформах заголовки, або частковий чи повний зміст новин різних джерел ЗМІ через потік RSS. Як правило, агрегатори новин не створюють власного контенту, а тільки відтворюють його з першоджерел.

Протягом останніх років агрегатори ЗМІ користуються популярністю серед читачів, а такі цифрові гіганти як Google, Yohoo чи Yandex з кожним роком інвестують все більше коштів в свої інформаційні сервіси, вдосконалюючи їх функціональність заради розширення багатомільйонної аудиторії, яка щодня слідкує за новинами.

В Україні новинні агрегатори також мають великий попит. Якщо проаналізувати відкриту статистику відвідування першої двадцятки українських ЗМІ, то левова частка кожного, завдячує саме їхньому трафіку. Нижче зазначено десятку платформ в Україні, які вже стали популярними, та кожного дня допомагають читачам отримувати найсвіжішу інформацію по рубриках вітчизняних ЗМІ. Список створено за алфавітним порядком.

Afishar.com

Google News

I.ua

LentaUkrhome

Meta.ua News

Smi Today

Strichka.com

Uazmi.org

Ukr.net

Zaxid.Media

Варто зазначити ще платформу Feedly.com, вона стане в нагоді тим читачам, які не бажають отримувати сформовану стрічку інформації новинним агрегатором, а хочуть самостійно зберігати окремі статті та особисто відбирати джерела для отримання найсвіжішої інформації. За допомогу цього ресурсу кожен може створити свій агрегатор новин.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie