Ольга Дмитриева

Названо імена російських дипломатів, яких підозрюють у шпигунстві і висилають з Болгарії

Існують підозри, що вони не тільки збирали секретну інформацію про плани переозброєння болгарської армії та найновішу зброю, а й можуть бути пов’язані з частими вибухами на болгарських військових заводах.

Про це повідомляє видання «24 години» з посиланням на два незалежних джерела.

Російськими дипломатами, висланими з Болгарії за звинуваченнями в шпигунстві, є заступники торгового аташе Сергій Ніколашин та Вадим Биков.

Зазначається, що вони могли збирати секретну інформацію про плани переозброєння болгарської армії, а також про найновішу зброю і, зокрема, про літак F16. Існують підозри, що вони можуть бути пов’язані з частими вибухами на болгарських військових заводах.

Обидва росіяни намагалися налагодити контакти з ключовими чиновниками болгарського міністерства оборони, від яких залежать питання забезпечення військ та укладення контрактів з іншими країнами.

Нагадаємо. Напередодні болгарський МЗС оголосив двох російських дипломатів персоною нон-грата та дав 72 години на від'їзд. Болгарська прокуратура звинуватила обох росіян у шпигунстві, а Генпрокурор офіційно повідомив міністра закордонних справ Катерину Захарієву про результати розслідування та дії прокуратури.

У болгарських ЗМІ, з посиланням на прокуратуру, повідомили, що російські дипломати проводили розвідувальну діяльність з 2016 року і збирали дані про плани модернізації болгарської армії та технічну підтримку військової техніки через громадян Болгарії, які мали доступ до інформації, пов’язаної з військово-промисловим комплексом.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie