Марина Пархоменко

Як захиститися від Інтернет-шахрайства?

Коли сьогодні увесь світ страждає від епідемії коронавірусу, то найкраща рекомендація, щоб захистити себе – це не виходити на вулицю. Але ж погодьтеся, що у довгостроковій перспективі це нереально?

Так само нереально звучить «уникати розрахунків в Інтернеті». Але, як і у випадку з захворюваннями, завжди існують профілактичні заходи, котрі ми намагаємось поширювати.

Тож сьогодні – про безпеку платежів в Інтернеті і що робити, щоб вони реально були безпечними.

Які «монстри» вартують на ваші гроші?

«Хто володіє інформацією – той володіє світом». Натан Ротшильд знав про що говорить, недаремно він був банкіром.

Інакше кажучи, хто володіє вашими даними – той володіє вашими грошима. Мова йде про фішинг – той самий вид шахрайства, де головною метою шахраїв стає виманювання конфіденційних даних користувача.

  1. Спочатку вони створюють приманку: повідомлення від довіреного джерела, наприклад із банку, що рекомендує як можна скоріше звернутися за наданими посиланнями чи номером телефону; або ж сайти, що пропонують щось за сміхотворну ціну, де необхідно залишити свої дані.
  2. Потім розкривають пастку: за посиланнями вас можуть чекати фіктивні сайти оплати, що збирають конфіденційну інформацію; а за телефонами – шахраї, що вітаються як співробітники банку і знову ж таки дізнаються дані.
  3. Далі справа за малим – використати дані і зібрати грошенята.

Як уникнути небезпеки?

Підсумуємо, що необхідно дізнатися, щоб зняти гроші з вашої картки: номер картки, термін дії, CVV, PIN-код, в нагоді станеться ваш номер телефону, до якого прив’язано картку та інтернет-банкінг, а також ваші особисті дані – дата народження, повне ім’я.

  • Отже, першою і очевидною порадою стане – не надавати ці дані ні в якому разі. Нагадаємо, що навіть співробітник банку не має права вимагати PIN-код. Але якщо з цим більш-менш зрозуміло, то що робити з номером телефону?

Багато шахрайских схем в Інтернеті побудовано на привласненні вашого номеру телефону, на який зареєстрована банківська картка. У подальшому це дає доступ до інтернет-банкінгу.

  • Це вже друга порада. Не використовуйте відкритий номер телефону у якості фінансового. Здебільшого він може бути доступним на ваших сторінках в соцмережах, ви залишаєте його при інтернет-замовленнях, його можна дізнатися у будь-кого. Багато хто з нас має декілька телефонних номерів, тож використайте для банківської картки саме той номер, яким ви не так активно користуєтесь.
  • По-третє, не користуйтеся підозрілими сайтами, які б вони «золоті гори» не пропонували. І головне – не залишайте на них свої особисті дані.

Але якщо це вже сталося і до вас прийшло повідомлення «щастя», де необхідно якнайскоріше звернутися за вказаним номером телефону, то, будь-ласка, забудьте про це.

  • Це буде по-четверте. Не дзвоніть за номерами телефонів, вказаними в повідомленні, яке нібито надіслав банк. Теж саме стосується посилань. При виникненні питань зверніться за номером телефону на зворотному боці картки або на офіційному сайті банку.
  • Ще одна порада, що буде в нагоді. Під час оплати в Інтернеті зверніть увагу на адрес сторінки: у «https: //» має бути присутня буква «s» та зелений замочок поруч. Це означає, що дані передаються по захищеному каналу зв'язку.
  • І ще одна страховка на випадок шахрайства – встановіть ліміт на операції з карткою та зняття готівки. Якщо це і станеться з вами, то ви будете спокійні, що більше заданої суми ви не втратите.

Будьте обережні та не розраховуйтесь карткою, на якій ви зберігаєте основні суми ваших заощаджень. Будьте уважні з підозрілими сайтами та впевнені у своїх грошенятах.

Грецькі канікули на паузі. Mouzenidis Travel призупинив обслуговування. Причини і що робити туристам

Грецькі канікули на паузі. Mouzenidis Travel призупинив обслуговування. Причини і що робити туристам

Елладські канікули поки на паузі. Один із найбільших туроператорів, який організовує поїздки Грецією, призупинив тури для українців на тиждень. Про це повідомив директор українського представництва фірми. Через це під загрозою зриву відпустки соте...

«Де Гроші?» : Dzidzio показав, як проходять зйомки фільму / включення.

«Де Гроші?» : Dzidzio показав, як проходять зйомки фільму / включення.

"Де гроші". Це назва нової української комедії-квесту. Ідея створення фільму належить Михайлу Хомі, більш відомому як співак "Дзідзьо". Зйомки стартували минулого тижня. Сьогодні ж творча група запросила журналістів на знімальний майданчик. Підпиш...

Окупанти шоковані: як Львів шалено вболіває на Євро-2020.

Окупанти шоковані: як Львів шалено вболіває на Євро-2020.

Євро-2020 заполонило увагу всього світу. Пиво та фінська сауна за голи у ворота збірної окупантів про креативні акції у Львівській фан-зоні заговорили навіть найвідоміші пропагандисти Росії. Усе найцікавіше зі світу футболу, дивіться З питань рекл...

Децентралізація 18.06.2021

Децентралізація 18.06.2021

Встреча Байдена и Зеленского / COVID-19 в России / Обида Кремля на болельщиков - WTF от 18 июня 2021.

Встреча Байдена и Зеленского / COVID-19 в России / Обида Кремля на болельщиков - WTF от 18 июня 2021.

На фоне будущей встречи Владимира Зеленского и Джо Байдена в Вашингтоне заговорили о своем участии в урегулировании конфликта в Украине. Европа отказывается от российской вакцины Спутник V, а в самой России новая вспышка коронавируса. Кремль снова...

Національний університет оборони ім. Черняховського випустив 700 слухачів. Як це було

Національний університет оборони ім. Черняховського випустив 700 слухачів. Як це було

700 випускників і мало не кожен учасник російсько-української війни. Національний університет оборони імені Черняховського випустив слухачів оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівня підготовки. Тільки-но отримали дипломи і вже готов...