Білоруське літо на DOCUSPACE

Новий сезон онлайн-кінотеатру docuspace.org відкрився стрічкою білоруського режисера Максима Шведа «Чисте мистецтво». До кінця серпня фільм буде доступний для перегляду в онлайн-кінотеатрі не лише в Україні, але й в усьому світі.

Навколо показу фільму «Чисте мистецтво» відбудуться онлайн-зустрічі, які знайомитимуть з білоруською мистецькою спільнотою та розповідатимуть, з якими проблемами стикаються сучасні білоруські активіст(к)и та правозахисники(ці).

14 СЕРПНЯ, 19:00

ВІДТІНКИ ПРОТЕСТУ. ЯК МИСТЕЦТВО ДОПОМАГАЄ У БОРОТЬБІ ЗА ПРАВА ЛЮДИНИ?

Що відбувається з правами людини у Білорусі? Як цензура тисне на мистецтво? Як білоруська дійсність впливає на сусідні країни? І як складається життя митців у Білорусі, які не мовчать і протестують за допомогою мистецтва?

Спікер(к)и:

Олександра Матвійчук, голова правління ГО «Центр громадянських свобод». Україна.

Міхаіл Ґулін, художник, перформер, куратор. Білорусь.

Модератор: Андрій Куликов, журналіст.

21 серпня / 19:00

Tête-à-tête: Максим Швед & Максим Карпицький

Про політичне (у) кіно, про мистецтво як спосіб виходити за межі встановлених структур, про феномен ЖЕК-арту, про вулиці і свободи поговорять режисер фільму Максим Швед і кінокритик Максим Карпицький.

26 серпня / 19:00

DOCU/PRO talk. Максим Швед & Пйотр Бодак

Як знімати кіно в країні, де не існує кіноіндустрії? Як знайти гроші за кордоном? Як працювати з матеріалом, знятим іноземною мовою? Режисер та режисер монтажу фільму поділяться своїм досвідом роботи.

Про фільм

Малярки ЖЕКу Зіна й Інна старанно зафарбовують на стінах Мінська написи, залишаючи після себе різнокольорові прямокутники. Натхнений яскравими фігурами художник-абстракціоніст Захар Кудін виходить на міський пленер. Заінтриговані перехожі, намагаючись інтерпретувати творчість Захара, висловлюють свою думку не тільки про мистецтво. Спостерігаючи за народженням артфеномену, фільм з іронією і любов'ю показує сучасну Білорусь.

Усі онлайн-трансляцій можна буде переглянути мовою оригіналу на фестивальному Youtube-каналі, а з синхронним перекладом на українську – на docuspace.org та Facebook-сторінці Docudays UA.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie