Екатерина Безрукова

Працівники «Фармак» презентували інноваційний ПЛР-тест на форумі Генасамблеї ООН

Минулого тижня працівники компанії «Фармак» презентували в Україні проєкт, який напередодні представили світовій спільноті у рамках форуму Генеральної Асамблеї ООН.

Молоді інноватори протягом дев’яти місяців проходили навчання за програмою YSIP від Глобального договору ООН, у рамках якого команди з 17 країн світу працювали над проєктами з інтеграції цілей сталого розвитку в бізнес-моделі своїх компаній. Відтак найкращі проєкти були презентовані на форумі Генасамблеї ООН.

Українську команду компанії «Фармак» представляли Ярослав Андрущенко, Олег Мандрійчук та Ігор Кравчук. Наставником був Роман Смішко, керівник департаменту та розробки АТ «Фармак».

Науковці розробили ПЛР-тест, здатний одночасно виявляти і диференціювати штами коронавірусу Sars-CoV-2, грипу типів A і B та респіраторно-синцитіального вірусу (RSV). Отже, за допомогою одного тесту можна діагностувати тип хвороб, що мають схожі симптоми.

«Щиро дякую команді «Фармак» за сміливу ідею, яку вона розробила і гідно представила на сесії Генасамблеї ООН. Завдяки проєкту «Респіраторна вірусна панель» ми зможемо підвищити ефективність тестування вірусних захворювань та зробити ще один важливий внесок у зміцнення здоров’я українців і людей всього світу», – прокоментувала Тетяна Карпова, директорка з трансформації «Фармак».

Проєкт є вкрай актуальним, адже, до прикладу, тестування на респіраторно-синцитіальний вірус (RSV) в Україні не проводиться, що викликає смертельну загрозу серед дітей до 2-х років та людей літнього віку. Розробка може допомогти державі вчасно виявляти різні вірусні інфекції за допомогою лише однієї тест-системи та вести коректну статистику захворювань.

«Наші інноватори – це люди до 35 років. Саме вони стануть лідерами завтра. Ми впевнені, що наші випускники будуть вести бізнес відповідально, бо вони розуміють, що бізнес – це драйвер змін у світі», сказала генеральна директорка ГД ООН в Україні Тетяна Сахарук.

Журі мережі Глобального договору ООН в Україні також відзначило розробку інноваторів компанії «Фармак» як найкращий проєкт з охорони здоров’я.

Новини по темі
У Німеччині запроваджують обмеження для невакцинованого населення.

У Німеччині запроваджують обмеження для невакцинованого населення.

Досягнуто консенсусу між старим і новим Центральними урядами Німеччини, а також керівництвами федеральних земель щодо необхідності чергового обмеження соціальних контактів населення задля нейтралізації четвертої хвилі поширення коронавірусу.

Цензор.НЕТ

Глава МОЗ не виключає нового локдауну в Україні

Глава МОЗ Віктор Ляшко не виключив локдауну в Україні у разі погіршення ситуації з COVID, але є усі можливості, аби цього уникнути. Про це Ляшко заявив у інтрев’ю ВВС. «Нічого не можна виключати. Я б не говорив, що можливий жорсткий карантин...

UA.NEWS

У 2022-му можуть скасувати додаткові вихідні після 8 березня та 1 травня.

У 2022-му можуть скасувати додаткові вихідні після 8 березня та 1 травня.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив про плани не переносити вихідні на будній день через два свята у випадку, якщо вони припадуть на суботу чи неділю.

Цензор.НЕТ

Эрдоган бросает вызов Путину / Моссад: Иран готов создать ядерное оружие / Турцию накрыл шторм - WTF.

Эрдоган бросает вызов Путину / Моссад: Иран готов создать ядерное оружие / Турцию накрыл шторм - WTF.

В новом выпуске WTF от @Печий News – президент Турции Эрдоган предлагает свое посредничество в урегулировании российско-украинской войны. Иран на словах обещает вернутся к ядерной сделке. На Турцию обрушился сильный шторм. ~ Підписатись на Вєсті ~...

«Діалоги про гідність» : студентське чаювання на Майдані / включення.

«Діалоги про гідність» : студентське чаювання на Майдані / включення.

Студентське чаювання "Діалоги про гідність". Молодь та учасники Майдану зібралися, щоби згадати події Революції гідності. 8 років тому в ніч проти 30 листопада на Майдані Незалежності відбулося побиття студентів «беркутом». Більше розкаже кореспон...

1 10

Завтра буде переворот? / Голодна туса / Чим небезпечний  «Омікрон»  - Про новини.

Завтра буде переворот? / Голодна туса / Чим небезпечний «Омікрон» - Про новини.

У випуску "Про новини" за 30 листопада – в Україні запланований переворот на 1 грудня. Інстаграмних блогерів, які влаштували "голодну тусу", покарали. Новий небезпечний штам коронавірусу. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Кана...

1 1

Ми в зоні ризику. у бліц-інтерв'ю

Ми в зоні ризику. у бліц-інтерв'ю

Він не проти великих премій на державних посадах, але не розглядає себе в ролі прем'єр-міністра. Андрій Коболєв, екс-голова НАК "Нафтогаз України", відповідав на запитання Лариси Губіної у програмі "ДІйова особа". Деталі - тут: Підпишіться і натис...

Надра належать народу, – Кухта пояснив збільшення оподаткування руди.

Надра належать народу, – Кухта пояснив збільшення оподаткування руди.

Нардепи 30 листопада схвалили законопроєкт №5600, згідно з яким підвищується розмір ренти на видобуток залізної руди. Такі зміни можна вважати справедливими, адже надра належать народу, а не приватним власникам. Читати на сайті:

Кому  «вершки» , а кому  «корінці» ? - Як Коломойський ділить  «Укрнафту»  з  «Нафтогаз України».

Кому «вершки» , а кому «корінці» ? - Як Коломойський ділить «Укрнафту» з «Нафтогаз України».

Дерибан чи розумний розподіл? "Укрнафту" розділять між її головними власниками - державою та Ігорем Коломойським. Розпочати процес бізнесового розлучення нині мали збори акціонерів напівдержавної компанії. Але кворуму забракло, засідання перенесли...