UAZMI

Цікаві статті та аналітика важливих подій
новини, блог, політика, спорт

“Чорний” карантин в Україні: що важливо знати про нові обмеження.

“Чорна” зона карантинних обмежень в Україні, про введення якої вже почалися обговорення, може означати повне блокування певного населеного пункту або району, в якому захворюваність COVID-19 перевищить певний показник.

Подробиці озвучив лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта, передає Обозреватель.

“Поки це на рівні чуток. Як я розумію, вони свідчать про повне блокування конкретного міста або конкретного району та відділення від решти території країни”, – вважає медик.

Популярні новини зараз

 • Медики пояснили, чому і кому потрібно вживати сало
 • Кравчук розповів, чому для Путіна важливо захопити Україну
 • В Україні планують “карантин вихідного дня”: що буде заборонено
 • На його думку, такий захід є досить спірною з юридичної точки зору, а також не надто зрозумілою з точки зору епідеміології. Він зазначив, що частина громадян працює не там, де живе, і змушена пересуватися, наприклад, з передмістя в місто. Таким чином, введення обмежень напевно викличе соціальне невдоволення.

  А також, практика жорсткого карантину не є достатньо ефективною в випадку з гострими респіраторними захворюваннями, “особливо при COVID-19”, підкреслює Курпіта.

  “Є велика кількість безсимптомних носіїв, і після того як знімаються обмеження, все досить швидко повертається”, – пояснив він.

  Також медик вважає, що офіційній статистиці МОЗ не можна вірити.

  “Дуже важливо б почути від МОЗ, що це за хворі, коли вони виявлені. Інформація, що їх виявили вчора, не зовсім відповідає дійсності, тому що вони могли захворіти і тиждень, і два тижні тому, і тільки зараз отримати результат. Дійсно, ситуація дуже тривожна, але чому цю цифру вирішили озвучити сьогодні, мені не зрозуміло”, – сказав він.

  Як ми вже розповідали раніше, в Києві можуть ввести додаткові карантинні обмеження у зв’язку з погіршенням ситуації зі зростанням кількості хворих коронавірусної інфекцією COVID-19.

  А також, в Україні в найближчі дні буде вирішуватися питання посилення обмежувальних заходів і введення карантину вихідного дня.