UAZMI

Новини, політика, економіка, фінанси, інтернет змі

Велопробіг українців

Трансатлантичний велопробіг українців "Чумацький шлях до Північної Америки" урочисто стартував із Лос-Анжелесу 22 травня 2018 року о 12:30 за місцевим часом та завершився 31 серпня 2018 року о 13:00 за місцевим часом у Вашингтоні. Велочумаки протягом пробігу подолали понад 10 тис. кілометрів від узбережжя до узбережжя, провели у подорожі понад 100 днів, завітали у понад 430 міст 25 штатів та провінцій США і Канади. Прес-конференція у Києві відбудеться 20 вересня.

Фото з офіційного фінішу

Відеосюжет “Голосу Америки” із офіційного фінішу

Літо українські велосипедисти проводжали офіційним завершенням велопробігу "Чумацький шлях до Північної Америки" (Chumak Way cycling tour), символічно зібравшись коло Меморіалу жертвам українського Голодомору-Геноциду 1932-1933 років у Вашингтоні (округ Колумбія, США). Спільно із Послом України у Сполучених Штатах Валерієм Чалим, велосипедисти поклали снопи пшениці на знак світлої пам'яті жертв геноциду та отримали почесну грамоту від Посольства України в США.

Учасники пробігу презентували українські інновації та розкривали реальну ситуацію, що склалась наразі в Україні, на зустрічах із діаспорою, дипломатами, місцевою владою, локальними організаціями та велосипедистами.

Зокрема, велочумаки продемонстрували три велосипедні цікавинки із України: електробайк DelFast, що побив світовий рекорд, проїхавши без підзарядки 367 км - та потрапив у Книгу рекордів Гіннеса. Легендарний велосипед "Еней" виробництва заводу "Антонова", завдяки якому українці здобули кілька світових перемог на велоперегонах. Та стильний і практичний дерев’яний велосипед WoodRover.

Серед цілей, які зокрема ставили перед собою організатори, було:

- покращити імідж та впізнаваність України в Північній Америці;

- сприяти просуванню інноваційних українських проектів в США, Канаді, та в усьому світі;

- адресно допомогти тим, хто постраждав в результаті війни на Донбасі.

Що, безумовно, було і складно, і цікаво водночас. Наразі команда ще у Вашингтоні, завершує підготовку до відправки додому та останні урочисті заходи і зустрічі у Америці. Поспілкуватись із велочумаками в Україні можна буде вже 20 вересня о 14:00 на прес-конференції у Американському Домі (вул. М. Пимоненка, 6, м. Київ).

Акредитуватись на прес-конференцію можна, заповнивши коротку форму. Для представників американських ЗМІ планується онлайн-трансляція із можливістю задати питання онлайн.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie