UAZMI

Цікаві статті та аналітика важливих подій
новини, блог, політика, спорт

Імператор Геленджика

Коли я знайомився з розслідуванням ФБК, присвяченим путінському палацу під Геленджиком, мене весь час переслідувало відчуття, що все це я вже бачив. Приблизно той же стиль, приблизно та сама мова викриття, приблизно той же інтерес аудиторії. Але ось тільки де? – пише Віталій Портников для видання Грані.ру.

Згадувати довго не довелося. Звичайно ж, Межигір'я, Межигір'я Януковича, по якому після Майдану 2013-2014 років водять екскурсії. Так, звичайно, тепер, коли я побачив палац Путіна, я розумію, що тоді корупційний Гуллівер перебував у країні ліліпутів, а зараз він потрапив у країну велетнів. Але суть від цього не змінюється. Все ті ж амбіції випадкових людей, які навчилися хіба що розкрадати державу. Все той же дорогий несмак, який просто зашкалює в кожному кадрі кожного житлового і нежитлового приміщення. Все те ж щире нерозуміння, чому мені так не можна, якщо я цар. Все те ж прагнення – при щирому нерозумінні, чому так не можна, – записати власне майно на підставних осіб. Все той же інтерес аудиторії, яка тільки відкриває рот від цього псевдокупецького розмаху, що намагається видати себе за псевдодворянський. У Росії, зрозуміло, більший метраж і більше охорони, ніж в Україні. Так і Україна – не Росія.

Коли українські активісти і журналісти проводили дні і ночі під Межигір'ям, розповідаючи про незаконну приватизацію колишньої урядової резиденції і її показну розкіш, я писав, що насправді Межигір'я – не причина, а наслідок наших бід, як, втім, і українська корупція.

Українська корупція, яка привела до Межигір'я, а потім до повстання 2013-2014 років, а потім – до торжества популізму в 2019 році, – наслідок абсолютної байдужості великої частини моїх співвітчизників до майбутнього Української держави і їх небажання цю державу будувати. А байдужістю і інфантильністю завжди користуються злодії і казнокради.

Це те, про що не говорить Олексій Навальний у своїх розслідуваннях. Палац в Геленджику – наслідок російської корупції. А російська корупція – прямий наслідок того, що більшість росіян сприймає чудовисько, яке виникло на руїнах Радянського Союзу, як повноцінну державу, яку всі бояться, яку все повинні поважати і яка знову наводить порядок там, де вважатиме за потрібне. Ну і більшість росіян, як, втім, і більшість українців чи білорусів, навіть і не думає стати учасниками змін в цій державі, перетворити корупційну імперію на Батьківщину.

Розуміння першопричин корупції немає ні у тих, хто цією корупцією займається, ні у тих, хто цю корупцію розслідує, ні у тих, хто обурюється корупційними зловживаннями. І цією байдужістю, цим інфантилізмом, як і в Україні, в Росії користуються злодії і казнокради. І, зрозуміло, правителем такої держави завжди буде імператор Геленджика.

Новини по темі
Технічної можливості заблокувати окремі телеграм-канали немає.

Технічної можливості заблокувати окремі телеграм-канали немає.

Оператор мобільного зв'язку компанія "Київстар" наголошує на відсутності можливості для операторів/провайдерів здійснити блокування окремих телеграм-каналів без блокування всього месенджера загалом.

Цензор.НЕТ

Газову компанію оштрафували за відключення споживачів.

Газову компанію оштрафували за відключення споживачів.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) наклала штраф у розмірі 102 тисячі гривень на АТ "Лубнигаз". Штраф накладений на недотримання вимог законодавства, що регулює функціонування р...

Finance.UA

ХТО ТАКА ІРИНА ВЕНЕДІКТОВА? - Без цензури

ХТО ТАКА ІРИНА ВЕНЕДІКТОВА? - Без цензури

Хто така Ірина Венедіктова? Після скандалу навколо вироку Сергія Стерненка розповідаємо вам цікавинки про генеральну пророрку, яку активіст прямо звинуватив у своєму ув'язненні. Як пересічна харківська юристка і викладачка одну за одною здобувала ...

2 1

У таких штанах ходять в стайню: директорка ліцею насварила учнів за шкільний одяг.

У таких штанах ходять в стайню: директорка ліцею насварила учнів за шкільний одяг.

Директорка Соснівського ліцею №2 Наталія Щербань зробила зауваження щодо вигляду учнів 10 класу. Так, під час розмови зі старшокласниками вона дозволяла собі не надто коректні висловлювання та дорікала їм за шкільний одяг. Читати на сайті:

1

Старт вакцинації від COVID-19 на Львівщині.Як минуло щеплення першого пацієнта.Наживо️

Старт вакцинації від COVID-19 на Львівщині.Як минуло щеплення першого пацієнта.Наживо️

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Старшокласники з Рівного заспівали реп про Лесю Українку: круте відео.

Старшокласники з Рівного заспівали реп про Лесю Українку: круте відео.

25 лютого в Україні відзначають 150-річчя з дня народження видатної поетеси Лесі Українки. Рівненьські школярі записали крутий реп присвячений письменниці. ~ Підписатись на #24Канал ~ Відео #НовиниУкраїниТаСвіту – ~ Підписатись на #Вєсті~ ~ Підпис...

Татарову багато відомо про непозитивну діяльність Офісу Президента, – юристка.

Татарову багато відомо про непозитивну діяльність Офісу Президента, – юристка.

Олег Татаров може багато знати про не зовсім позитивну діяльність Офісу Президента. Через це він перебуває на посаді, попри серйозні підозри у махінаціях. Читати на сайті:

Чому в Україні відсутні правосуддя та справедливість, Право на гідність.

Чому в Україні відсутні правосуддя та справедливість, Право на гідність.

Одеського активіста Сергія Стерненка засудили до 7 років та 3 місяців ув'язнення з конфіскацією майна. Зважаючи на це, важко говорити про наявність в українській судовій системі справедливості та правосуддя. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook –...

1 17