UAZMI

Цікаві статті та аналітика важливих подій
новини, блог, політика, спорт

Україна закликала світ посилити тиск на Росію за окупацію Криму й Донбасу.

Україна звернулася до світової спільноти з проханням не залишати поза увагою долю людей, викрадених або безвісти зниклих на тимчасово окупованих Росією українських територіях Донбасу й анексованого Криму.

Профільні організації, а також лідерів впливових європейських і західних держав закликали посилити тиск на країну-агресора. Відповідне звернення опублікувала пресслужба МЗС до Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень, який відзначається 30 серпня.

У відомстві нагадали, що на сьогодні прокуратурою Автономної Республіки Крим та м. Севастополь здійснюється процесуальне керівництво у 115 кримінальних провадженнях за 117 фактами насильницького зникнення, позбавлення волі та викрадення людей.

До того ж у більшості випадків було виявлено факти, які свідчать про причетність до зникнень російської окупаційної влади. Крім цього, зафіксовано випадки залякувань родичів зниклих, свідків, а також відсутність ефективного розслідування.

"Як і в загальній картині переслідувань незгодних із політикою Москви, серед жертв насильницьких зникнень в окупованому Криму більшість становлять кримські татари. Решата Аметова було викрадено під час одиночного мовчазного протесту проти вторгнення Росії в Крим і закатований на смерть у березні 2014 року. Ервін Ібрагімов, член регіонального Меджлісу Бахчисарая та виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, викраденый 24 травня 2016 року, є зниклим безвісти до сьогодні", – нагадали в українському МЗС.

Там підкреслили, що в обох випадках правозахисники звинувачують окупаційну владу Криму у відсутності ефективного розслідування. Також зазначили, що всі факти насильницьких зникнень українських та кримськотатарських активістів на території анексованого півострова відображено в позові України проти Російської Федерації у справі про порушення російською стороною Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, який у 2017 році подано нашою державою до Міжнародного Суду ООН.

"Світова спільнота має тримати такі порушення з боку Росії як держави-окупанта у фокусі своєї постійної уваги та посилювати тиск на РФ у всіх випадках насильницьких зникнень. У цьому зв’язку важливим є посилення міжнародного тиску на Російську Федерацію з метою виконання нею зобов’язань як держави-окупанта відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, насамперед що стосується гарантування права на життя, свободу та особисту недоторканність", – підсумували в Міністерстві закордонних справ.

Як повідомляв OBOZREVATEL, "сенатор" від тимчасово окупованого Криму Сергій Цеков заявив, що президент України Володимир Зеленський нібито має вирішити питання визнання півострова російським. Представник країни-агресора зажадав, щоб вище українське політичне керівництво створило для цього спеціальний майданчик.

«Пік страху» , або  «Let it snow»  виходить на широкі екрани: про що стрічка / включення з передпоказу.

«Пік страху» , або «Let it snow» виходить на широкі екрани: про що стрічка / включення з передпоказу.

Екстремальний спорт, приголомшлива краса грузинських гір, кохання і таємничий убивця, який прагне знищити головну героїню. Усе це в новому українсько-голівудському фільмі «Пік страху» від українського режисера Станіслава Капралова. В одному з київ...

Вакцинуймося! Бо ми того варті. Чим і коли? Питання відкрите

Вакцинуймося! Бо ми того варті. Чим і коли? Питання відкрите

Те, що щеплення від COVІD-19 потрібне, уже ні в кого не викликає сумнівів. Але якою вакциною? І чи закупила влада вакцину, як анонсувала, та в якій кількості - тут починається плутанина. Розібратися в ній пробували експерти під час програми "Країн...

1

Основні вакцини світу: які їхні особливості та відмінності.

Основні вакцини світу: які їхні особливості та відмінності.

Глобальна кампанія щеплень проти коронавірусу вже почалася. Утім розробки вакцин тривають і досі. Читати на сайті:

Коли в Україні почнеться вакцинація від COVID-19, Pro новини, 26 січня 2021.

Коли в Україні почнеться вакцинація від COVID-19, Pro новини, 26 січня 2021.

У випуску програми "Pro новини" за 26 січня – Україні у 2021 році обіцяють 8 мільйонів доз вакцини від COVID-19. Водночас в українських реаліях найоптимальнішим варіантом буде використання саме китайського препарату. Читати на сайті:

Жах! На Чернігівщині від  «корони»  помер лікар. Селяни залишились без меддопомоги

Жах! На Чернігівщині від «корони» помер лікар. Селяни залишились без меддопомоги

Село Нехаївка на Чернігівщині має близько тисячі мешканців. Чимало уже перехворіли коронавірусом. Причому, цілими родинами. Але надалі їх рятувати від недуг нікому - єдиний лікар помер. Від COVID-19. Їхати на мізерну зарплатню медики не поспішають...

Кухарям і кондитерам на замітку: Клопотенко і МОН розпочали реформу професійної кулінарної освіти.

Кухарям і кондитерам на замітку: Клопотенко і МОН розпочали реформу професійної кулінарної освіти.

Сучасні освіта у профтехучилищах. Донедавна ця фраза могла викликати здивування та знизування плечима. Нині ж співпраця освітян, влади та помітних постатей в кулінарії демонструє свіжість нових підходів. Викладачі матимуть сучасну програму виклада...

1 2