UAZMI

Новини, політика, економіка, фінанси, інтернет змі

Бюджет України провалили: митниця побила антирекорд, а постраждають всі.

В Україні план надходжень до бюджету з січня по грудень провалили. Казна недоотримала близько 105 млрд грн. Кабінет міністрів через крах надходжень від митниці і невиконаних планів податкової перевів розподіл коштів в ручний режим. Обрізати можуть десятки програм, в тому числі на розвиток інфраструктури (будівництво, ремонт шкіл і т.д).

Ситуацію виправити вже неможливо

Бюджет України, згідно з даними Казначейства, з початку року недоотримав 105 млрд грн. Це абсолютний антирекорд за останні кілька років. Тільки митниця, згідно з даними статистики, не виконала план на 46,6 млрд грн, а податкова – на 37,9 млрд грн.

Бюджет України провалили: митниця побила антирекорд, а постраждають всі

Наприклад, в січні-грудні минулого року митниця зібрала 327,5 млрд грн, в цьому році за той же період планувала отримати 352 млрд грн, але отримала всього 305,8 млрд! Причин для такої тенденції кілька. У прес-службі Міністерства фінансів заявляють: все через високий курс гривні, відносно низьких обсягів імпорту і скорочення виробництва сигарет.

При цьому, крім економічних чинників, на ситуацію з надходження з митниці також впливає і контрабанда, упевнений керуючий приватним інвестиційним фондом на фондовому ринку США Володимир Компанієць. "Масова контрабанда, як йшла, так і йде", – впевнений він.

Бюджет України провалили: митниця побила антирекорд, а постраждають всі

У листопаді митниця вперше за тринадцять місяців виконала план надходжень, але тільки завдяки зменшенню плану на 10 млрд грн: зібрали 26,5 млрд грн при спочатку запланованих 36 млрд грн. Але в результаті прийнятих змін до бюджету план зменшили до 26,2 млрд грн.

Ситуацію виправити вже неможливо і динаміка погіршується, пише на своїй сторінці Facebook екс-глава Державної фіскальної служби Роман Насиров.

Постраждати можуть все

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук через критичну ситуацію вирішив урізати витрати. Він доручив міністру фінансів Оксані Маркаровой не пропускати ряд витрат до кінця року.

Бюджет України провалили: митниця побила антирекорд, а постраждають всі

Йдеться про, так званих, незахищених стаття – на розвиток, ремонт і будівництво. Про це свідчить відповідне розпорядження уряду. Тобто через те, що митниця не виконала план, в різних регіонах країни можуть заморозити будівництво, ремонт, різні культурні, освітні програми.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie