UAZMI

Цікаві статті та аналітика важливих подій
новини, блог, політика, спорт

Банкам дозволять моніторинг операцій з газом, що перебуває у заставі.

Оператор газосховищ України запроваджує послугу нового формату, яка з грудня дозволить банкам моніторити операції з газом, що перебуває у заставі.

Як повідомляє пресслужба «Укртрансгазу», нова послуга дасть змогу банкам відстежувати операції з природним газом у підземних сховищах газу(ПСГ), який клієнти використовують як заставу для отримання кредитів.

Читайте також: В Україні можуть змінити норми споживання газу населенням

Моніторинг можна буде здійснювати онлайн 24/7 на інформаційній платформі Оператора.

Функція моніторингу природного газу, що зберігається в ПСГ , суттєво знижує ризики банку під час кредитування. Відповідно, клієнт зможе отримати необхідне фінансування на більш вигідних умовах.

Для користування послугою моніторингу необхідно укласти тристоронню угоду між Оператором газосховищ, банком та клієнтом. Після цього банку надаватиметься обліковий запис користувача інформаційної платформи, що дасть можливість моніторити обсяги природного газу на рахунку клієнта.

Газом, що є предметом угоди, власник зможе розпоряджатися лише за погодженням з банком.

Наразі свою зацікавленість у співпраці з Оператором газосховищ та замовниками його послуг підтвердили низка провідних українських банків – як державних, так і приватних.

Нова послуга стане повністю доступною у грудні 2020 року після реалізації технічних функцій в інформаційній платформі ПСГ .

«Ми перебуваємо в постійному діалозі зі своїми клієнтами, завдяки чому підвищуємо прозорість і якість нашої роботи та запроваджуємо нові послуги. Ідея моніторингу газу як заставного майна народилася саме в таких обговореннях. Для Укртрансгазу ця послуга абсолютно нового формату, і ми впевнені, що вона буде затребувана серед наших українських клієнтів. Це дасть змогу їм кредитуватися на більш вигідних умовах і, таким чином, отримувати кошти на операційні витрати», – зазначив т.в.о. гендиректора «Укртрансгазу» Сергій Перелома.