UAZMI

Новини, політика, економіка, фінанси, інтернет змі

Воював з Москвою та будував друкарні - помер український князь.

24 лютого 1608 року князь Костянтин Острозький помер.

Він був одним із найвидатніших полководців Великого Князівства Литовського, Руського та Жемайтійського. Брав участь в успішних походах проти татар та Московії.

Острозький знав понад десяти мов. Власним коштом заснував Острозьку греко-слов'яно-латинську колегію. Вона стала першим на східнослов'янських землях навчальним закладом європейського типу. Заснував друкарні в Острозі та Дермані на Волині. Там надрукували більше 20 видань, у тому числі перший повний текст Біблії слов'янською мовою 1580 року.

Костянтин Острозький користувався давньоукраїнською мовою. Підтримував православну церкву. Заклав православний монастир в селі Дермань та Богоявленський собор в Острозі. Будував храми в інших місцях Литовської та Польської держав на честь своїх перемог.

Князь помер у Турові, на території сучасної Білорусі. Похований у Києво-Печерській лаврі.

Історик Тарас Чухліб знайшов у Варшавському архіві документ, в якому король Речі Посполитої Ян Казимир стверджує, що Богдан Хмельницький будував суверенну державу.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie