UAZMI

Цікаві статті та аналітика важливих подій
новини, блог, політика, спорт

Рада хоче ввести податкові пільги в сфері культури, туризму і креативних індустрій.

Депутати прийняли в першому читанні відповідний законопроект.

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 3851 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму і креативних індустрій". За документ проголосували 273 народних депутата.

У пояснювальній записці йдеться про те, що проект закону передбачає введення податкових механізмів для того, щоб надавати держпідтримку сфер культури, туризму і сектору креативних індустрій. Це планується робити, щоб не допустити стагнацію зазначених сфер, зберегти і створити нові робочі місця.

Так, документ пропонує не обкладати податками на прибуток підприємства доходи ФОП, а також не обкладати єдиним податком доходи у вигляді культурного гранту.

Також законопроект пропонує не обкладати податком на додану вартість операції з ввезення в Україну товарів, які входять до складу національної кінематографічної спадщини.

Крім того, до 1 січня 2025 року проект закону пропонує не обкладати податком деякі операції з постачання національних фільмів. З 1 січня 2023 року пропонується не оподатковувати операції з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та показу національних та іноземних фільмів, які дублювали або озвучували державною мовою. Однак для цього передбачена умова - такі фільми повинні бути адаптовані, відповідно до законодавства, в україномовній версії для осіб з вадами зору та слуху.

Читайте також: Культура у помаранчеві зоні: Національний театр оперети через карантинні обмеження гратиме репертуар на камерних сценах

Нагадаємо, під час сьогоднішнього засідання Верховна Рада в першому читанні також прийняла законопроект №3984 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях". Документ підтримали 292 народних депутата.

Підготував/ла : Юлия Москаленко

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку