UAZMI

Цікаві статті та аналітика важливих подій
новини, блог, політика, спорт

Польща звинуватила Росію в кібератаках

Влада Польщі заявляє про масову інформаційну атаку від Росії.

Ці напади роблять з метою дестабілізувати стосунки між Варшавою і Вашингтоном, повідомили в заяві польського уряду.

Хакери зламали і розмістили на польських та іноземних ресурсах фейкову та маніпулятивну інформацію щодо навчань НАТО Defender Europe-2020.

"Польща знову стала ціллю інформаційних атак, що збігаються з діями Кремля проти Заходу, особливо проти країн НАТО. Організатори таких дій використали відомі методи: хакерську атаку, підміну контенту на інтернет-сторінках, а також підроблене інтерв'ю з американським генералом", - повідомив речник міністра-координатора в уряді Польщі з питань спецслужб Станіслав Жарин.

За його словами, через ці атаки на кількох польських сайтах розмістили матеріали про навчання Defender Europe-2020, які тривають у Східній Європі, зокрема в Польщі. На низці польських інтернет-ресурсів була розміщена стаття, в якій висміюється Польща та її армія.

Мета таких ворожих дій - завдати удару по єдності НАТО і можливості спільних дій військ США та Польщі.

В Україні суттєво почастішали кібератаки на сайти органів влади. Підозрілих нападів з 20 по 26 травня зафіксували майже в 12 разів більше, повідомили у пресслужбі Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Всього за цей період виявили 107 566 підозрілих подій.