У районі Петербурга – аварія на ядерному об’єкті

У Росії трапилася аварія на ядерному об’єкті в районі Петербурга – міжнародні спостерігачі зафіксували в східній частині Балтійського моря зростання радіації.

Радіаційні датчики в Стокгольмі виявили більш високі, ніж зазвичай рівні ізотопів, що утворюються в результаті ядерного ділення, можливо, десь на Балтійському морі або поблизу нього, передає Рейтер.

Одна зі станцій, скануючих повітря на наявність радіонуклідів, які можуть переноситися вітром на великі відстані, виявила незвично високі рівні трьох радіонуклідів на початку цього тижня: цезій-134, цезій-137 і рутеній-103, і ​​ізотоп стронцію.

На думку спостерігачів в районі Петербурга або можливо в Ленінградській області на території Росії сталася аварія на ядерному об’єкті.

Судячи з наявності радіоактивного стронцію це може бути витік на атомному реакторі в результаті пошкодження активної зони.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie