Закон про обмеження смартфонів у школах – чому він так важливий

У Верховні Раді нещодавно зареєстрували законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету, та не створення перешкод для отримання освіти іншими здобувачами освіти.

Це питання назрівало дуже давно. Дійшло до того, що в деяких класах, учні розбестились настільки, що просто ігнорували заняття на уроках і весь час витріщалися у власні телефони.

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

І. Внести зміни до таких законів України:

1. Абзац третій частини третьої статті 53 Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VІІІ (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 38-39, ст.380) викласти в такій редакції:

«поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, не створювати перешкод для отримання освіти іншими здобувачами освіти, дотримуватися етичних норм;».

2. У Законі України «Про загальну середню освіту» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 28, ст. 230):

Перш, ніж запровадити цей закон, його дію треба протестувати експериментально, в реальних умовах. Адже, обмеження доступу учня до гаджету на протязі усього шкільного часу, буде дуже суровим «покаранням», що може спричинити непередбачувані наслідки. Як то, протести, збурювання, чи інші акти непокори. Проте, щось робити із цифровою залежністю учнів конче необхідно. Бо інакше, ситуація ризикує вийти з під контролю, а засилля мобільних пристроїв під час занять, нівелює сам принцип освіти як такої.

Зокрема, у законопроекті містяться наступні положення.

1) статтю 17 доповнити частиною п’ятою такого змісту:

«5. У закладах загальної середньої освіти забороняється використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету, усіма учасниками навчально-виховного процесу під час проведення навчальних занять за винятком використання таких пристроїв в освітніх цілях та дітьми з особливими освітніми потребами.

Порядок користування мобільним зв'язком та іншими пристроями, що мають підключення до інтернету, у закладах загальної середньої освіти визначається керівниками загальноосвітніх навчальних закладів за участю учнівського та батьківського та інших органів самоврядування.»;

2) частину другу статті 29 доповнити новими абзацами шостим, сьомим та восьмим такого змісту:

«виховувати повагу до честі та гідності інших учнів (вихованців) та працівників закладу середньої освіти, що здійснюють освітню діяльність;

дотримуватися правил внутрішнього розпорядку закладу загальної середньої освіти, вимог локальних нормативних актів, які встановлюють режим занять учнів (вихованців), порядку регламентації освітніх відносин між закладом загальної середньої освіти та учнями (вихованцями) та (або) їх батьками або особами, які їх замінують;

дбати про те, щоб дитина не створювала перешкоди для отримання освіти іншим учнями (вихованцями).».

ІІ. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дати набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами, іншими органами виконавчої влади прийнятих ними нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Голова Верховної Ради України

Що ж, побачимо до чого призведуть такі ініціативи, і чи зможе закон втілитись у реальність та допомогти дітям стати більш відповідальними та усвідомленими.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie