Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

«Прискорювач часу» для України. Де ми опинимося завтра?

Росія воює за власну версію минулого, а ми воюємо за власну візію майбутнього

Україна мовби потрапила у велетенський адронний колайдер, прискорювач часу, і за лічені дні й місяці ми проходимо те, що за нормальних обставин потребувало б років і десятиліть.

Війна не залишає часу на роздуми й півтони, нюанси й відтінки, вона ставить питання руба, загострюючи все до неможливості. Зроби або помри – це вибір, який постав не тільки перед кожною окремою людиною, а й перед державою Україна. І держава нарешті почала чухати макітру.

Ми платимо страшну ціну, але взамін отримуємо фантастичні речі – ті, про які раніше думалося в контексті «не за мого життя». Ті, про які мріяли в утопічних фантазіях, але розуміли, що на практиці це втілити майже нереально.

Наприклад, дерусифікація міст і публічного простору. Без війни, що відкрила кровожерну суть Росії й остаточно прибрала русофільську пелену з очей більшості українців, цей процес би навіть не почався. Українці й далі б товкли воду в ступі про власну толерантність і внесок росіян у світову культуру. Це означає, що всі ці пушкіни та толстоєвські й надалі б маркували наш публічний простір. А тепер – дасвіданія.

Те саме з російською музикою й російською книгою. Але в цьому випадку йдеться не тільки про культуру, а й про ринкові механізми, боротьбу за українські гроші. Відтепер кіркорови й баскови, пєлєвіни й інші чортзнаєхто не залізатимуть в українські кишені, а в нашому громадському транспорті можна буде їздити без російського звукового (бо назвати це музикою язик не повертається) насилля.

Але годі про культуру – поговорімо про бензин. Те, чого сьогодні так бракує у всіх регіонах країни. Я на власні очі бачив, скільки бензовозів удень і вночі везуть пальне з західних кордонів углиб країни. Ламаються й горять усталені логістичні маршрути, створюються нові зв’язки, вимагаючи швидких політичних рішень і перепрофілювання інфраструктури.

Ми це вже проходили після Помаранчевої революції: народ і держава зробили проєвропейський вибір, але – крім символічних речей – де-факто Україна залишалася прив’язаною до Росії економічно, культурно, енергетично, логістично. Що й дало можливість російським спецслужбам здійснити реванш і привести до влади проросійського президента.

Сьогодні ми – зі страшним болем і скрипом – розриваємо зв’язки з рускім міром. Проголошений візовий режим доповнює неминучі логістичні зміни, від’єднання від єдиних енергетичних систем розвертає не тільки верхівку айсберга у напрямку до Європи, а і його ключову підводну частину. Це і є справжня стіна, краща за будь-який бетон і колючий дріт.

З дня на день ми отримаємо статус кандидата на вступ до ЄС, а після війни дуже швидко станемо й членом омріяної Євроунії. Здійсниться й моя особиста мрія – ми увійдемо до шенгену і забудемо про кордони на заході країни.

Тобто вже сьогодні, під час війни, Україна набуває обрисів і контурів тієї країни, про яку ми мріяли все життя. Майбутнє настає щохвилинно й щоденно.

Звідси й ключова відмінність між сторонами в цій війні: Росія воює за власну версію минулого, а ми воюємо за власну візію майбутнього.

Хай це факт додає нам сил. Бо практика, статистика й сама історія підтверджують: ще ніколи не було так, щоб учора перемогло завтра. Майбутнє завжди перемагає минуле, таким є закон життя.

Джерело: Збруч

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів.

Останні новини

Росія повернула в окупований Севастополь ракетні катери проєкту 1241 «Молния-1» – ЗМІ.

У Карантинній бухті окупованого Севастополя знаходяться 4 ракетні катери проєкту 1241 "Молния-1" без бортових номерів зі складу 295-го Сулінського дивізіону ракетних катерів. Джерело: Крим.Реалії Деталі: У складі Чорноморського флоту Росії чотири ...

Українська правда

У рф пообіцяли амністію ув’язненим, які виживуть у війні в Україні.

У колоніях Санкт-Петербурга ув’язнених почали вербувати в добровольці для відряджання в Україну у складі ПВК «Вагнера». Передбачається, що ув’язнені будуть слідувати в авангарді наступу і виявляти позиції української армії. За пів року...

UA.NEWS

Дрібна помста від Путіна! Чому Кремль не привітав Байдена?.

Дрібна помста від Путіна! Чому Кремль не привітав Байдена?.

Володимир Путін вирішив не вітати Джо Байдена із Днем незалежності США. На стрімі 24 каналу Артем Овдієнко та Катерина Соляр прокоментували цю новину. Варто також прочитати: #24Канал

В США возмущаются из-за неактивной помощи Европы Украине.

В США возмущаются из-за неактивной помощи Европы Украине.

Олаф Шольц заявил, что Германия делает больше всего в вопросе предоставления Украине оружия. Так канцлер защитился, отвечая на вопросы журналистов о задержках поставок. Читать на сайте: #24Канал

Мысли в слух в разгар войны -часть 1

Мысли в слух в разгар войны -часть 1

Мысли в слух в разгар войны -часть 2

Мысли в слух в разгар войны -часть 2

Поток сознания с оккупированного Кенигсберга 240622.

Поток сознания с оккупированного Кенигсберга 240622.

Doctor Faust2

Взяла ли Россия Луганскую область \ Арестович о выходе из Лисичанска.

Взяла ли Россия Луганскую область \ Арестович о выходе из Лисичанска.

Накануне Генштаб заявил, что подразделения ВСУ вышли из Лисичанска. Это ради того, чтобы сохранить жизнь личного состава. В Офисе Президента говорят, что на самом деле это была успешная военная операция. Читать на сайте: #24Канал