UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Трансформація та діджиталізація банку під час війни: досвід IBOX BANK.

Українська банківська система зуміла вистояти та адаптуватися в умовах повномасштабної агресії рф. Важливу роль цьому відіграла не лише ефективна політика регулятора, а й цифровізація і трансформація бізнес-процесів, а також нові технології у банківському секторі. Заступник голови правління IBOX BANK Ростислав Наконечний розповів, як банк відповів на перші виклики широкомасштабного вторгнення, а також поділився планами фінустанови – всупереч кризі IBOX BANK продовжує курс на інновації та роботу над новими продуктами.
Як трансформувати стратегію банку під час війни, реорганізувати, діджиталізувати усі бізнес-процеси та вирости – у доповіді заступника голови правління IBOX BANK Ростислава Наконечного на міжнародній онлайн-конференції «Ukrainian Digital Banking в умовах воєнного часу ».

IBOX BANK – перший транзакційний банк України, надає послуги у сегменті B2B. Про успішність обраної моделі та надійність свідчить підвищення рейтингу банку з uaAA до uaAAA, а також стабільне зростання фінансових показників, наголосив Ростислав Наконечний. За останній календарний рік IBOX BANK збільшив капітал із близько 400 мільйонів до 1 мільярда гривень. А також незважаючи на війну наростив свої прибутки із 70 млн гривень за перші півроку 2021 року, до 100 мільйонів у 2022 році.

Як банківська система та IBOX BANK готувалися до війни


Підготовка до війни та перші дні агресії: ключові ініціативи НБУ


Повномасштабне вторгнення рф багатьох українців заскочило зненацька, проте наша банківська система система спрацювала надійно і стабільно, багато в чому завдяки високоефективним рішенням регулятора, зазначив заступник голови правління IBOX BANK Ростислав Наконечний. Банкір наголосив, що НБУ фактично готував банки до війни. Зокрема, ще перед повномасштабною війною Нацбанк активно збирав та аналізував інформацію про стан банків, взяв контроль над ситуацією, але не впроваджував рішень, які могли б схвилювати ринок та посіяти паніку серед клієнтів.

Національний банк активно займався збором інформації з метою підготовки банківської системи до війни. НБУ намагався проаналізувати, зробити необхідні висновки, дати рекомендації, прийняти вчасно необхідне рішення, щоб запобігти негативним наслідкам. Регулятор взяв контроль над ситуацією - ми бачили, що обстановка була стабільна, не було паніки, усі працювали. Важливою була відсутність обмежень у рамках організації попередньої підготовки банків до війни. Це запобігло паніці - і на ринку, і серед клієнтів - як фізичних, так і юридичних осіб. Безперечно, банки готували: шляхом перегляду планів відновлення діяльності. Проте жодних обмежень не було

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Після початку широкомасштабних бойових дій регулятор показав свою стовідсоткову готовність до ситуації, запроваджуючи своєчасні та необхідні рішення, які стабілізували валютний курс та інфляцію, уточнив Ростислав Наконечний.

У перші дні війни команда регулятора дала зрозуміти, що НБУ був готовий як ніколи. Усі рішення, які раніше, швидше за все, були покладені на папір, успішно реалізувалися. Прийшли постанови, спрямовані на стабілізацію валютного курсу, контроль за готівковою гривнею та контроль за інфляцією. НБУ усе робив правильно, був повний тотальний контроль. Сказати, що щось було зроблено не так, буде невірно

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Важливим був і дозвіл НБУ перевести серверну інфраструктуру банків у хмару. IBOX BANK скористався даним дозволом і за один тиждень повністю продублював свою інфраструктуру в хмарних сервісах.

Завдяки швидко та оперативно прийнятим рішенням, ІТ-інфраструктура була розгорнута у хмарі у зовнішніх юрисдикціях. Ми розуміли, що зможемо швидко відновити свою діяльність у разі втрат фізичних серверів.

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Ключові рішення IBOX BANK перед повномасштабною війною та під час


Нові рівні відповідальності


У мирний час у банківській сфері діє класична модель підходу до рівнів відповідальності, проте у військовий та передвоєнний час підхід радикально змінюється – ключову роль відіграє не стільки персонал банку, а акціонери та правління, пояснив заступник голови правління IBOX BANK Ростислав Наконечний.

У спокійний час за колегіальними органами та рівнем прийняття рішень є рівні відповідальності. На перше місце завжди ставиться персонал, потім йде менеджмент, потім акціонери. Адже у мирний час результати роботи банку в першу чергу залежать від персоналу, адже він налагоджує взаємодію з клієнтами. Менеджмент же займається організацією тієї моделі, яку до нього доводять акціонери через Раду банку.

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

В умовах початку війни найвищий рівень відповідальності взяли акціонери банку. Вони надавали менеджменту рекомендації для швидкого прийняття рішень та брали особисту відповідальність за результат, а також ділилися інсайдерською інформацією, без якої банку було б складно адекватно провести підготовку до війни.

Важливо, коли акціонери приймають важливі рішення та йде їх імплементація у життя на рівні Ради банку та Правління. Без будь-якої внутрішньої інформації, своєчасності та швидкості прийняття рішень підготовка до війни була б неможливою. Ми швидше за все не встигли б реалізувати рішення, які були необхідні в перші дні. І як ми побачили потім на практиці, все було зроблено вчасно та якісно.

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Перегляд плану відновлення


Одним з найголовніших рішень, прийнятих колегіальними органами IBOX BANK, став перегляд плану відновлення. Фінустанова сконцентрувалась на аналізі ризиків і діях, аби ці ризики не були реалізовані.

Ми чітко розуміли, що слід реалізувати контроль за безперебійною роботою інфраструктури банку. І ми розуміли, що без віддаленої роботи персоналу буде складно підтримувати функціональність роботи самого банку.

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Робота з персоналом: напередодні війни та у перші дні вторгнення


IBOX BANK ще до початку повномасштабної агресії рф активно пропрацював всі зони відповідальності з персоналом. Насамперед стояло завдання знизити хвилювання серед співробітників, консолідувати персонал навколо конкретного кола завдань, а також мотивувати працівників, у тому числі фінансовою підтримкою, розповів Ростислав Наконечний.

Перше, що було зроблено на рівні менеджменту, – це зниження градуса хвилювання. Ми намагалися довести до персоналу, що банк залишається, він працює, ніхто не закривається, намагалися вселити людям надію у завтрашній день. Було розподілено зони відповідальності у разі військових дій, проведена консолідована командна робота. Усі чітко розуміли, хто де знаходиться, як кому кого контролювати. І важливий факт, який також впливав на мотивацію персоналу, це фінансова підтримка. Все це було зроблено керівництвом IBOX BANK за ​​кілька днів до початку війни.

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Заступник голови правління IBOX BANK відзначив ефективну роботу СТО фінустанови та його команди, без яких технічна частина роботи банку не могла б існувати.

Без СТО та його команди, яка перебувала на своїх робочих місцях (ті люди, які працюють з технікою) ми не змогли б пережити ці кризові дні. До функціоналу СТО на той момент належало забезпечення ІТ-інфраструктури, серверної інфраструктури та робота з інноваціями

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Коли повномасштабна війна почалась, IBOX BANK зробив акцент на організації роботи персоналу. Тоді необхідно було показати співробітникам на особистому прикладі, що топ-менеджмент банку продовжує роботу, знаходиться на місці та готовий приймати рішення.

Не можна було допустити, щоб люди розбіглися. Усіх треба було зібрати, проінструктувати, по новій пояснити, що і як треба робити, у кого які обов'язки, хто повинен залишатися на зв'язку. Вся робота була проведена, менеджмент залишався у банку, ніхто нікуди не поїхав, усі працювали безперебійно. Усі рішення, які були попередньо схвалені, були прийняті у перші дні війни. І ми відновили повну працездатність персоналу протягом тижня.

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Важливо й те, що топ-менеджмент IBOX BANK у перші дні повномасштабної агресії підтримав свій персонал, забезпечив упевненість у працездатності банку, а також зарядив людей мотивацією на роботу. Банк також за першої нагоди допоміг співробітникам евакуюватися у безпечніші регіони, у тому числі за кордон.

Було розроблено короткострокові плани, встановлено контроль за зміною місця дислокації персоналу. Щодня наш персонал підтверджувався за місцезнаходженням та працездатністю. Щоденно відстежувалися потреби персоналу. Адже частина наших співробітників тимчасово перебувала у зоні окупації

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

 

Створення паралельного офісу IBOX BANK у Польщі


Керівництвом IBOX BANK було ухвалено безпрецедентне рішення щодо створення паралельного офісу – центру прийняття рішень за межами України. Це було необхідно для забезпечення стабільної роботи фінустанови у разі екстраординарних ситуацій.

Оцінка та переоцінка ситуації у нас робилася щодня. У Польщі було створено паралельний офіс, центр ухвалення рішень в особі жіночої частини персоналу – це було зроблено не відразу, але буквально за 1-2 тижні. Офіс у Польщі міг повністю продублювати роботу банку та ухвалення рішень колегіальними органами на випадок, якби щось трапилося з тими, хто залишився в Україні

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Робота з клієнтами: до та під час війни. Досвід IBOX BANK


IBOX BANK на тлі передвоєнних настроїв в Україні у роботі з клієнтами фінустанови акцентував на недопущенні паніки. Фахівці банку аналізували очікування клієнтів, працювали над трансформацією пакетів послуг та враховували як сторону клієнта, так і рішення, які зменшать ризики фінустанови.

Робота з клієнтами була поставлена ​​в основу. Ми чітко розуміли, що паніку не можна допускати. IBOX BANK оцінював раціональні очікування, намагався передбачити, хто як поводитиметься. Зрозуміло, що клієнти хотіли зменшити свої ризики. Їм потрібні були якісь додаткові послуги, або вони хотіли трансформувати послуги, які вони вже мали. Приймаючи будь-яке рішення, ми враховували як бік клієнта, так і впроваджували рішення, які призведуть до зниження ризиків банку.

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Під час війни було дуже важливо вселити клієнтам упевненість у своєму банку-партнері. IBOX BANK успішно продемонстрував, що фінустанова є надійною і може обслуговувати у будь-який час 24/7.

Наша команда показувала готовність банку до будь-яких неприємностей, а pr-фахівці правильно проводили роботу у медіа. Роботу було організовано якісно, ​​представники ІТ-відділу завжди були на місці. Якщо хтось не мав ключів або доступу до клієнт-банку, рішення приймалися дуже швидко. Усі доступи було відновлено, клієнти змогли працювати, не перериваючи своєї діяльності

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Актуальним для кожного банку рішенням в умовах війни стала переоцінка стану кредитного портфеля. Команда IBOX BANK працювала як єдиний механізм, щодня збираючись на онлайн-наради та оперативно приймаючи рішення щодо оцінки кредитного ризику, щодо прогнозів та щодо резервів.

Фахівці банку провели обзвон всіх клієнтів, щоб зрозуміти такі критерії як працездатність бізнесу, стан застав і місцезнаходження менеджменту та акціонерів позичальників. Здебільшого позичальники зберегли свої бізнеси та втрат на сьогодні немає. Є лише бізнеси, які тимчасово припинили діяльність або ж припиняли на 1-2 місяці, але зараз ця діяльність уже відновлена

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Крім того, як і інші українські банки, IBOX BANK провів роботу з мінімізацією втрат, щоб не допустити захоплення готівки в касі. « Вся готівка продавалася, і ми чітко розуміли, що у разі захоплення Києва наші втрати як банку будуть мінімізовані » , - поділився Ростислав Наконечний.

Перші півроку війни: висновки та плани IBOX BANK


Інновації в IBOX BANK


До повномасштабної агресії рф IBOX BANK концентрувався на інноваційних продуктах, спрямованих на розширення можливостей взаємодії з фізичними особами. Банк інтегрувався з сервісами Дія та BankID, а також придбав рішення щодо Liveness detection для інтеграції у мобільний застосунок.
Крім того, в рамках розробки front-систем були проведені тендери та узгоджена купівля та реалізація таких модулів як: front-end, інтеграційна шина, карта-контрагент фізичних осіб, автоматизація роботи відділень, онлайн-оформлення депозитів через Web та мобільний додаток, онлайн-процес замовлення та оформлення платіжних карток, а також скоринг (кредитна фабрика).

На жаль, перші дні війни показали, що інновації не на часі, тож усі ІТ-проекти та проекти з інновацій були зупинені. Ми мали зовсім інші пріоритети, включаючи відновлення роботи з клієнтами”

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Сьогодні керівництво IBOX BANK незважаючи на війну поновлює курс на інновації як в організації внутрішніх бізнес-процесів, так і в організації роботи з клієнтами. Банк вирішив запровадити систему е-документообігу для внутрішнього користування, що не лише підвищить продуктивність роботи, а й знизить ризики та можливі втрати.

Усі бізнес-процеси у нашому банку будуть організовані в рамках електронного документообігу. Банком було ухвалено рішення про купівлю такої системи. Адже її ефективність набагато вища, ніж спілкування, прийняття рішень онлайн, або шляхом використання корпоративної пошти. Це і оцифрування усіх бізнес-процесів, і зниження витрат, і зниження ризиків у разі втрати персоналу

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

Також фінустанова відновила плани щодо реалізації новинок для фізосіб та юридичних осіб. IBOX BANK має намір розширити базовий функціонал з оптимізації роботи з клієнтами та впровадити декілька нових проектів.

Ми не зупинилися у своєму розвитку, повністю відновлено роботу з реалізації інновацій у роботі з фізичними особами. Ми також розширили свої плани реалізації проектів по фронт-системам для юридичних осіб. Суть та сама - ми хочемо спростити доступ клієнтів до банку. Особливо така необхідність проявилась у ті моменти, коли клієнти у повному складі акціонерів та менеджерів виїхали за кордон. А нам при цьому потрібно було організовувати з ними спілкування, організовувати перегляд умов обслуговування або внести деякі зміни до чинних договорів.

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

 

Як IBOX BANK розвиватиме фронт-системи:  • Ідентифікація та верифікація клієнтів

  • Відкриття рахунків

  • Оформлення депозитів

  • Купівля-продаж валюти

  • Кредити

  • Надання банківських гарантій

  • Факторингові операції


Нові проекти IBOX BANK: e-commerce, криптоактиви, банківські гарантії та факторинг


У найближчому майбутньому IBOX BANK має намір розвивати криптовалютний напрямок - тут все залежить від набуття чинності українського законодавства. Крім того, для корпоративних клієнтів банк планує запустити банківські гарантії та факторинг. Останній продукт хочуть впровадити протягом півроку після закінчення війни.

Банк не стояв на місці. Був, звісно, шок від початку війни, але ми змогли реалізувати два проекти з надання послуг інтернет-еквайрингу. Ми спрацювались із Vodafone, і ми уклали договірні відносини з АТБ. У роздрібному бізнесі ми розвиваємо напрямок криптоактивів. Чекаємо, коли законодавство набуде чинності і запускатимемо такі проекти. У корпоративному бізнесі в рамках нашої моделі роботи з маркетплейсами будемо впроваджувати банківські гарантії та факторинг. Якщо говорити про банківські гарантії, ринок зараз відновлюється і ми запустимо цей продукт найближчим часом. Щодо факторингу, ми оцінюємо з урахуванням європейських перспектив можливість запуску такого продукту протягом півроку після закінчення війни. Наш девіз - « Перемагаємо технологіями »

Ростислав Наконечний

Заступник голови правління IBOX BANK

What is HCD, where did it come from and how does it work?
Останні новини
В мережу ЗЛИЛИ листування агента ПУТІНА

В мережу ЗЛИЛИ листування агента ПУТІНА

Служба безпеки України затримала російського агента. У СБУ показали листування коригувальника вогню. Зверніть увагу: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраї...

Військове керівництво постійно спілкується з партнерами щодо передачі літаків -  Юрій Ігнат.

Військове керівництво постійно спілкується з партнерами щодо передачі літаків - Юрій Ігнат.

Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил ЗСУ Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Ігнат

МІСТ біля окупованого МЕЛІТОПОЛЯ ВТОМИВСЯ – московити залишилися без боєприпасів / Іван Федоров.

МІСТ біля окупованого МЕЛІТОПОЛЯ ВТОМИВСЯ – московити залишилися без боєприпасів / Іван Федоров.

Іван Федоров, міський голова Мелітополя Мільйонний збір на рації для ЗСУ. Долучайтесь! Задонатити можна тут: - Apple/Google Pay/картою: - На карту 5375411204592088 - PayPal@5.ua з приміткою "На рації" Або купити "гарячий" календар 5 каналу - тут: ...

ЖДАНОВ: финал ГОРЯЧЕЙ ФАЗЫ войны, горькая правда о НАСТУПЛЕНИИ ВСУ, выход на границы @OlegZhdanov.

ЖДАНОВ: финал ГОРЯЧЕЙ ФАЗЫ войны, горькая правда о НАСТУПЛЕНИИ ВСУ, выход на границы @OlegZhdanov.

Военный эксперт Олег Жданов @OlegZhdanov дал прогноз об окончании горячей фазы войны и когда ждать большое контрнаступление ВСУ с выходом на границы 1991 года. Стоит прочтения на сайте: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #в...

Приліт по будинку у центрі ХАРКОВА / Пенсіонерка не стримала емоцій #shorts.

Приліт по будинку у центрі ХАРКОВА / Пенсіонерка не стримала емоцій #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

рф частково підлаштувалась під санкції, але імпортні товари стали дорожчими.

рф частково підлаштувалась під санкції, але імпортні товари стали дорожчими.

Іван Ус, експерт з міжнародної економіки Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Ус