Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Новий міністр освіти – і знову плагіат? Українці знайшли дисертацію Оксена Лісового.

На сайті, присвяченому помилкам у наукових дослідженнях, проаналізували дисертацію нового міністра освіти Оксена Лісового на тему «Соціокультурна самоідентифікація особистості», яку він захистив у 2012 році. Зокрема, там йдеться про те, що частина тексту збігається з текстами двох дисертацій, захищених у 2011 році.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Невідомий автор публікації Василь Садовий пише про те, що у дисертації Лісового є збіги з двома іншими роботами: Я. Арабчука та А. Зуєва. У списках літератури, використаної при написанні дисертації Лісового, робота Арабчука відсутня.

Новий міністр освіти – і знову плагіат? Українці знайшли дисертацію Оксена Лісового фото 1

скріншот аналізу дисертації

Стаття Зуєва повністю увійшла до складу дисертації Оксена Лісового, але посилання на неї дисертант вставив лише у трьох місцях.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Доказом бездумного копіювання чужого тексту паном Лісовим, як зазвичай, є помилка в тексті статті Зуєва – у слові «анропокультурних» пропущена буква «т», і те саме маємо в дисертації», – пише невідомий користувач з ніком «Василь Садовий».

Автор також зазначив, що у тексті дисертації Лісового українська «і» була замінена на англійську «i», що, на його думку, є стандартним способом «обманути програму пошуку плагіату».

Василь Садовий пише, що решту дисертації пана Лісового він не аналізував.

Водночас науковиця Ірина Єгорченко каже, що вона та її колеги з антиплагіатної ініціативи «Дисергейт» – організація, яка визнавала Сергія Шкарлета «плагіатором» – не досліджували наукову роботу Лісового і дізналися про його виявлення з інтернету.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Новий міністр освіти – і знову плагіат? Українці знайшли дисертацію Оксена Лісового фото 2

скріншот

Утім, науковиця зазначає, що факт плагіату є. За її словами, такі випадки у наукового керівника Лісового Віктора Андрущенка – непоодинокі. Також в Ірини Єгорченко є сумніви, що роботу писав особисто Оксен Лісовий.

«Я маю сумніви що Лісовий, як і інші дисертанти, то взагалі сам писав. Він не має філософської освіти, дисертація захищена під час роботи на посаді, коли на опанування нової спеціальності часу бути ніяк не може (Лісовий був директором Національного центру «Мала академія наук України» з 2010 року – «Главком»). Опанування спеціальності «філософія» потребує надзвичайно багато часу», – переконана вона.

Профільний комітет Ради одноголосно підтримав кандидатуру Лісового, але питання плагіату не обговорював.

«Один абзац у нього виглядає скопійованим з попередньої праці. Більше таких випадків у нього не було. Напевно, це була одна помилка з його боку. У працях Шкарлета було дуже багато плагіату. Одна помилка у Лісового є, але її масштаб не такий, щоб його не призначати. Він визнає цю помилку», – повідомила ВВС член профільного комітету Ради Наталя Піпа.

У МАН України повідомили, що Оксен Лісовий заявив про свою нульову толерантність до академічної недоброчесності. Міністр має намір відправити свою кандидатську дисертацію на кілька авторитетних експертиз.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Нагадаємо, що раніше Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій підтримав відставку Сергія Шкарлета з посади міністра освіти та науки. Пізніше Комітет Ради підтримав призначення Оксена Лісового міністром освіти.

Читайте також:

Web design that does not exclude any user
Останні новини
Стало відомо, що повинен робити командир, коли зник солдат.

Стало відомо, що повинен робити командир, коли зник солдат.

У разі зникнення військовослужбовця командир повинен протягом 24 годин повідомити про зміни в обліку особового складу. Про це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомляє у Телеграмі. У Центральному регіональному центрі...

Патріот Донбасу

В Україні може виникнути дефіцит автогазу

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної ради України звернувся до Сейму та Сенату Республіки Польща із закликом заборонити імпорт російського LPG на територію Польщі, а потім і в Україну.

Finance.UA

Діти малюють, щоб підтримати воїнів! Юні митці допомагають заробляти гроші задля захисників України!.

Діти малюють, щоб підтримати воїнів! Юні митці допомагають заробляти гроші задля захисників України!.

В Одесі діти допомагають заробляти гроші задля захисників України. Юні митці виставили на продаж свої картини, щоб заробити гроші на турнікети. Участь взяли як досвідчені художники так і аматори. Що малюють діти задля підтримки воїнів - бачила Оль...

ЗНАЙШЛИ  «ЦАПА ВІДБУВАЙЛО» ! Чому за ґратами опинився тільки охоронець бомбосховища?.

ЗНАЙШЛИ «ЦАПА ВІДБУВАЙЛО» ! Чому за ґратами опинився тільки охоронець бомбосховища?.

Прихильник комунізму та руського міра. Охоронця який 1 червня не відчинив двері бомбосховища під час ракетної атаки по Києву, де загинуло троє людей, Вадима Мошкіна правоохоронці підозрюють у ще одному злочині. Чоловіку та його дружині вже підготу...

ПОСТРАЖДАЛІ від вОРОЖОЇ АТАКИ у Дніпрі! Як лікарі борються за їхнє здоров'я?.

ПОСТРАЖДАЛІ від вОРОЖОЇ АТАКИ у Дніпрі! Як лікарі борються за їхнє здоров'я?.

Черепно-мозкові травми, численні порізи та багато операційних втручань. У Дніпрі рятують постраждалих від ворожої атаки 3 червня, коли російська ракета влучила у житловий квартал у місті ПідгорОдному. Внаслідок атаки загинула дворічна дитина ще п'...

️Китай РАПТОВО змінив позицію У ВІЙНІ? / Важливі деталі.

️Китай РАПТОВО змінив позицію У ВІЙНІ? / Важливі деталі.

В ефірі 24 каналу надзвичайний і повноважний посол України в Китаї у 1991 – 2001 роках Ігор Литвин прокоментував: - підсумки міжнародної конференції "Діалог Шангрі-Ла" у Сінгапурі; - позицію Китаю на тлі війни РФ проти України; - відносини США та ...

Путин УМОЛЯЕТ о мире! Россия КАПИТУЛИРУЕТ? / ЖИРНОВ @SergueiJirnov.

Путин УМОЛЯЕТ о мире! Россия КАПИТУЛИРУЕТ? / ЖИРНОВ @SergueiJirnov.

Спикер Владимира Путина Дмитрий Песков заявил, что российский диктатор готов добиваться целей, по которым начал войну против Украины, другими средствами. Экс-сотрудник КГБ и Службы внешней разведки РФ Сергей Жирнов @SergueiJirnov на ютубе 24 Канал...

Між США та Китаєм ЗАГОСТРЕННЯ? / Що відбувається?

Між США та Китаєм ЗАГОСТРЕННЯ? / Що відбувається?

В ефірі 24 Каналу голова правління Української асоціації китаєзнавців Віта Голод прокоментувала: - відносини Китаю та США; - позицію Пекіна на тлі повномасштабної війни РФ проти України; - заяву США про "перезавантаження" відносини з Китаєм. Читай...