UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Кінець московського патріархату на священній землі Київської Русі.

Влада України вирішила поставити остаточну крапку на роботі в нашій країні релігійних інститутів російської федерації. Нарікання до Української православної церкви московського патриархата (УПЦ МП) були давно. Але в історії нашої країни не було, щоб майже до всіх великих монастирів УПЦ МП прийшли із обшуками представники СБУ в межах контррозвідувальних заходів. Всього станом на 2 грудня спецслужбами України було ретельно перевірено понад 350 церковних споруд і 850 осіб, яких виявили на їх території.

Все таємне стало явним


Масштабна кампанія проти терористичних елементів на теріторії церковних установ почалася вранці 22 листопада. У декількох церквах УПЦ МП, а також у резиденції митрополита Київського у Києво-Печерській Лаврі пройшли із обшуками представники поліції та Служби безпеки України. Серед ікон та лампад вони шукали зброю та літературу проти держави України. В келіях ченців шукали диверсантів.
Пізніше було повідомлення, що під час обшуків була виявлена заборонена література та громадяни РСРС. Наприклад, під час обшуку в семінарії та єпархії УПЦ (МП) в Тернопільській і Франківській областях була виявлена література підривного антиукраїнського характеру. В цій літературі заперечується існування українського народу, його мови, а також саме право України на державність, і, навпаки, наголошується, що це нібито штучно створена держава. Також СБУ знайшла брошури та книжки ксенофобського і ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. Більшість літератури - авторства російських діячів за видавництва російських друкарень.
Під час обшуків у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині було виявлено проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди «русского мира» та готівку на загальну суму понад 2 млн грн, більше ніж 100 тис. доларів США та декілька тисяч російських рублів.

«Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни рф, що перебували на території об’єктів. Деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження. Наразі щодо них здійснюється поглиблена перевірка», - повідомляється на сайті СБУ.

25 листопада під час контррозвідувальних заходів на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП було виявлено документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур. Також з'явилися докази листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують методички щодо особливостей проведення літургій після повномасштабного вторгнення рф в України. Виявили цілий склад прокремлівської літератури, у якій вихваляється росія та є заклики на підтримку окупантів. 1 грудня СБУ

провела

контррозвідувальні заходи у монастирі УПЦ (МП) на Закарпатті, де черниці закликали до «пробуждєнія матушки-Русі» та славили метрополита Кирилла - відомого прихильника війни проти України. Тут також знайшли велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів антиукраїнського толку.

Що порушили попи

Після обшуків проти декількох церков МП були відкриті кримінальні провадження за 161 статтею Кримінального кодексу України - порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками. 2 грудня СБУ

повідомила

про підозру митрополиту Кіровоградської єпархії УПЦ (МП), який виправдовував захоплення Криму.

Єпископ входив до найближчого оточення московського патріарха кирила, з яким координував поширення прокремлівських поглядів в Кіровоградській єпархії. Для цього митрополит був на постійному зв’язку з очільником РПЦ і виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії та захоплення частини території України, зокрема полуострову Крим. Вказівки з москви митрополиту надходили у вигляді письмових циркулярів, а також під час особистих зустрічей на території рф.

Нові обшуки


2 грудня СБУ провела нові тотальні обшуки на території десяти об’єктів УПЦ МП у трьох областях:


  • у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі Хустської єпархії УПЦ МП на Закарпатті;

  • у Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі у Житомирі;

  • у Скиті Свято-Анастасіївського ставропігійного жіночого монастиря у Житомирському районі;

  • у Скиті Іверської ікони Божої Матері Чоповичського Афонського ікони Божої Матері жіночого ставропігійного монастиря у Житомирському районі;

  • у Рівненсько-Острозькій єпархії у Рівненській області,

  • у Городоцькому жіночому монастирі у Рівненській області,

  • у Свято-Георгіївському подвір’ї у Рівненській області,

  • у Храмі всіх Волинських Святих у Рівненській області,

  • у Свято-Воскресенському храмі у Рівненській області,

  • у Свято-Успенському храмі у Рівненській області.



Їх результати поки невідомі.

Результат


Після обшуків влада України також зайнялася питанням легального перебування на нашій території священнослужителів московської церкви. Формально про це попросила громада - за кілька днів набрала 25 тисяч голосів петиція про заборону структур Української православної церкви в Україні.
І вже 1 грудня на засіданні РНБО були розглянуті численні факти зв’язків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором. Було вирішено вжити відповідних заходів, щоб унеможливити надалі вплив російських попів на парафіян українських церков.

На жаль, навіть російський терор і повномасштабна війна не переконали деяких діячів у тому, що варто подолати спокусу зла. Що ж, маємо створити такі умови, коли будь-які залежні від держави-агресора діячі не матимуть жодної можливості маніпулювати українцями й послаблювати Україну зсередини.

Володимир Зеленський

Президент України

Зеленський акцентував увагу на тому, що РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в рф релігійних організацій.  Державній службі з етнополітики та свободи совісті було дано доручення, забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом. Також потрібно забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Всім органам, до компетенції яких належить питання у сфері забезпечення нацбезпеки було дано доручення,  активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України. Санкції були вжиті вже на наступний день, 2 грудня. Стало відомо, що під заборону в тому числі вести підприємницьку діяльність, потрапив намісник Києво-Печерської Лаври Павло (Лебедь) та екс-нардеп Вадим Новинський. Також підпали під санкції близько десятка священнослужителів УПЦ МП, переважно з тимчасово окупованих росією територій.
Selecting colors for a website is an important part of the web design development process. Colors can influence a site user’s perception, mood, and...
Останні новини
Чемпіон світу з кікбоксингу Віталій Мерінов загинув від отриманих на війні ран.

Чемпіон світу з кікбоксингу Віталій Мерінов загинув від отриманих на війні ран.

Чотириразовий чемпіон світу з кікбоксингу, чемпіон України з універсального бою, майстер спорту з боксу Віталій Мерінов загинув, захищаючи Україну на фронті. Український спортсмен помер від отриманих ран у госпіталі в ніч проти 31 березня. Про це ...

Патріот Донбасу

Піротехніки ДСНС провели велику роботу з розмінування на деокупованих територіях -- Сергій Крук.

Піротехніки ДСНС провели велику роботу з розмінування на деокупованих територіях -- Сергій Крук.

Сергій Крук, голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Крук #ДСНС

БАХМУТ: ворог тисне, шукає слабкі місця, але ми не даємо йому просунутися –  «Миротворець».

БАХМУТ: ворог тисне, шукає слабкі місця, але ми не даємо йому просунутися – «Миротворець».

"Миротворець", командир Луцького батальйону ТрО ЗСУ Останні новини України онлайн. Оперативні актуальні ПЕРЕВІРЕНІ новини війни і фронту // Мільйонний збір на рації для ЗСУ. Долучайтесь! Задонатити можна тут: - Apple/Google Pay/картою: - На карту ...

ДСНС працює над ліквідацією наслідків ракетного удару по Харкову -  Олег Синєгубов.

ДСНС працює над ліквідацією наслідків ракетного удару по Харкову - Олег Синєгубов.

Олег Синєгубов, голова Харківської обласної державної адміністрації Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Синєгубов #Харків

ДСНС не припиняє працювати ні на хвилину, від нас залежить життя інших людей -  Артур Маркотенко.

ДСНС не припиняє працювати ні на хвилину, від нас залежить життя інших людей - Артур Маркотенко.

Артур Маркотенко, начальник частини спеціальних рятувальних робіт ДСНС України Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Маркотенко #ДСНС

ЗСУ вже використовують західну техніку -  Юрій Федоренко.

ЗСУ вже використовують західну техніку - Юрій Федоренко.

Юрій Федоренко, Командир роти 92 механізованої бригади роти ударних безпілотних авіацйних комплексів Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #...

Росіяни продовжують обстрілювати Херсонщину, є постраждалі -- Олександр Прокудін.

Росіяни продовжують обстрілювати Херсонщину, є постраждалі -- Олександр Прокудін.

Олександр Прокудін, нолова Херсонської обласної військової адміністрації Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Прокудін #Херсон