Жителі прикордонних територій Чернігівщини не мають доступу до українського телебачення. Під час вторгнення рф і після втечі росіян чернігівчани споживають контент росЗМІ.
Інформацію оприлюднено журналістами "Суспільне Чернігів".
Журналісти поспілкувались з жителями села Грем'ячі - першого, через яке рухались російські окупанти у перші дні війни. Ситуацію роз'яснили місцеві можновладці та чиновники з Києва.
Надія Курило, жителька Грем'ячів, розповіла, що у населених пунктах поруч з кордоном повністю зник український цифровий сигнал Т2. Натомість прекрасно "ловляться" 20 каналів російського телебачення.
У 2021 році чиновник з Чернігівської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення пояснював, що у області планують встановити спеціальну апаратуру для державного мультиплексу "МХ7". Після цього місцеві жителі могли б без проблем дивитись українське телебачення у хорошій якості.
Згідно з державними планами, складеними до війни, апаратура мала з'явитись у травні 2022 року, але сталось 24 лютого.
"Суспільне Чернігів" процитувало пояснення Ганни Герасим'юк, голови Нацради з питань радіомовлення. Чиновниця пояснила, що грошей на мультиплекс у держави зараз немає.
Зазначимо, Грем'яч - село з кількістю жителів 1400 ос. (до початку війни). 24 лютого 2022 року мимо села рухались колони російської бронетехніки та їхали російські солдати. Однак пройшов рік, а люди досі змушені слухати роспропаганду.
При цьому, наголосимо, ледь не кожен день прикордонні території Чернігівщини страждають від обстрілів гармат рф.
Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі