Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Радянська практика є причиною втрат і проблем в українській армії – The Economist.

Українське командування має викорінити традиції пригнічення старшими офіцерами ініціатив молодших.

В українських збройних силах назріває культурна війна між радянським військовим мисленням, що йде зверху вниз, з одного боку, і західною військовою культурою, що йде знизу, з іншого. Ця інтелектуальна боротьба заважає Україні адаптуватися та навчатися. Це також шкодить результативності України у війні проти Росії. Це один із моїх головних уроків з нещодавньої дослідницької поїздки до Києва та на східну Україну, яку я провів разом із кількома провідними західними військовими експертами з Росії, написав для The Economist військовий експерт Франц-Стефан Ґаді, який нещодавно з кількома іншими західними військовими експертами завершив робочу поїздку вздовж лінії фронту.

Ця культурна війна здебільшого стосується лідерства. Деякі армійські офіцери прийняли західну філософію «командування місією», яка надає командирам на місці, незалежно від рангу, свободу виконувати свої місії згідно з власним найкращим рішенням. Цей підхід наголошує на ініціативі знизу вгору для використання можливостей на полі бою. Але велика кількість українських офіцерів, у тому числі надто багато в найвищих чинах, обмежують таку ініціативу на користь жорстких оперативних наказів, які часто видають штаби далеко від лінії фронту.

Читайте також: Великі втрати, відсутність боєприпасів та навчених кадрів: у WashPost розповіли, чому серед української армії зростає песимізм

Багато західних спостерігачів загарбницької війни Росії в Україні були частково сліпі до внутрішньої напруги в українській армії. Це частково через винахідливість українців у адаптації комерційних і передових військових технологій, щоб допомогти відбити вторгнення Росії протягом останніх 13 місяців. Більшість цих адаптацій прийшли знизу вгору. Одним із прикладів є інтеграція місцевих систем управління боєм, таких як «Кропива» , із супутниковим Інтернетом Starlink і комерційними дронами, щоб допомогти українським артилерійським екіпажам ідентифікувати цілі. Це уможливило рудиментарну форму загальновійськової війни: у якій різні види бойових дій, як-от піхота, артилерія та авіація, підтримують одне одного.

Ця розповідь про технології та інновації входить у більшу історію, яку західні люди розповідають собі про передбачувану трансформацію української армії з жорсткої, ієрархічної структури радянської спадщини на адаптовану та ефективну армію в стилі НАТО. Україна культивує цей наратив за допомогою інформаційних операцій, таких як ретельно відредаговані відео для соціальних мереж, які показують імпровізовані платформи, такі як квадрокоптери з гранатами, які знищують російські танки.

Читайте також: Новий кордон Європи або Україна – більше не сіра зона – Foreign Policy

Правда полягає в тому, що частина українських збройних сил, зокрема сухопутних військ, ризикує повернутися до старих і негнучких шляхів. Однією з причин є велика кількість втрат серед підготовлених НАТО українських солдатів у перші місяці війни та подальша мобілізація великої кількості українських офіцерів у відставці, занурених у жорстке радянське військове мислення. Але це лише частина пояснення. Насправді радянські впливи завжди були більш поширеними, ніж усвідомлювали багато спостерігачів. Як сказав мені один офіцер механізованої бригади: «Недостатньо пройти якийсь курс НАТО, щоб змінити менталітет того, хто роками жив у радянській системі» .

Спокусливо сказати, що це лише проблема між молодшими та старшими офіцерами, а отже, різними рівнями командування. Насправді здається, що старе мислення пронизує всі ранги. Багато українських офіцерів все ще мають природну схильність до «пічки» або дотримання жорсткої командної структури, яка перешкоджає спілкуванню та співпраці з іншими в збройних силах. Таким чином, більшість українських операцій все ще є послідовними, а не спільними. Тобто вони дотримуються жорсткого розкладу, за яким ізольовані дії – тут артилерійський обстріл, там штурм піхоти – відбуваються одна за одною, а не одночасно, як рекомендує сучасна загальновійськова тактика.

Читайте також: ЗСУ використовують понад 90 тисяч набоїв калібру 155 мм на місяць – The Wall Street Journal

Подивіться, як Україна продовжує покладатися на масований артилерійський вогонь. Незважаючи на серйозну нестачу снарядів в Україні, мої польові дослідження показують, що країна суттєво не зменшила споживання артилерії за кілька місяців. Якби молодші офіцери мали повноваження використовувати можливості, коли вони виникали, організовуючи скоординовані атаки з піхоти та бронетехніки за підтримки коротких, але точкових загороджень високоточної артилерії, це суттєво зменшило б кількість необхідних снарядів.

Культурна війна, яка триває в ЗСУ, ускладнює рівномірний розподіл нових технологій серед військових. «Проблема не в технології, а в культурі», – сказав мені один чиновник з «Аеророзвідки», неурядової організації, заснованої експертами-волонтерами, яка спільно розробляє програмне забезпечення для управління боєм і спритні безпілотники R18 для ЗСУ. Окремі підрозділи використовують низку різних програм для виконання своїх операцій. Це перешкоджає координації між підрозділами та зміцнює стару радянську звичку, коли окремі накази надходять окремо до різних підрозділів. «Це, по суті, дві радянські армії, які воюють одна з одною», – нарікав чиновник.

Читайте також: Робота гармашів та ракетників призводить до 80% втрат РФ серед техніки та зброї: що таке "сітка смерті ЗСУ"

За іронією долі, деякі технології навіть зміцнили радянську культуру. Наприклад, мережеві системи керування боєм, які забезпечують картину поля бою в реальному часі та дозволяють обмінюватися повідомленнями, дозволяють командирам вищого рангу керувати битвами здалеку, незважаючи на часто обмежене знання місцевості та обставин. Результатом часто стає більша негнучкість – важко імпровізувати, коли генерал дихає тобі в потилицю – і більші втрати в людях і техніці. Це також може призвести до напруги. Частина молодших офіцерів, які просякнулися західною традицією, почали ігнорувати накази зверху. Це небезпечно у військових організаціях, які покладаються на швидке і сумлінне виконання законних наказів.

Related video

Культурна війна, що триває, ускладнює перетворення України на бойову силу 21-го століття. Захід міг би допомогти, активізувавши навчання навіть найвищих посадовців України. Але щоб це змінилося, українським збройним силам спочатку доведеться відмовитися від радянської культурної спадщини, делегувати повноваження нижчим рядам і дати молодшим офіцерам дозвіл використовувати свою ініціативу без покарання. Технології слід використовувати для розширення можливостей підрозділів, а не для мікроуправління ними, і успішні експерименти, наприклад, з безпілотниками, мають бути масштабовані в усіх підрозділах. Така трансформація може допомогти зменшити втрати України в цій війні на виснаження.

Дивіться спецтему: Українські воїни збили ще один російський літак з ПЗРК "Перун" Ворожий штурмовик знищили в Донецькій області. США не мають сумнівів щодо воєнних злочинів Росії проти України Винні у воєнних злочинах мають бути притягнуті до відповідальності, заявили в Держдепі США. Ніхто не має відчувати безкарність: головний прокурор МКС сподівається, що Путін постане перед судом Карім Хан нагадав про минулі приклади засудження високопоставлених політиків. Вечірня атака безпілотників: РФ ударила по критичному об'єкту Дніпропетровщини У кількох областях також спрацювала українська ППО. У Великій Британії поділились очікуваннями від візиту Сі Цзіньпіна до Москви Китай міг би вплинути на рішення Путіна.

Підготував/ла : Юлія Лавришин
Programs and sites solve various user tasks, so the process of creating an interface cannot be strictly regulated. However, the work of a UX/UI spe...
Останні новини
У МЗС України та РНБО оцінили можливості проведення переговорів з росією.

У МЗС України та РНБО оцінили можливості проведення переговорів з росією.

Україна не відкидає ідею переговорів з Росією, але діалог неможливий з російським диктатором Володимиром Путіним. Про це в коментарі Politico заявили глава МЗС України Дмитро Кулеба та секретар РНБО Олексій Данілов. Данілов наголосив, що зараз пер...

Патріот Донбасу

«Я ЙОМУ ПЛАЧУ - ВІДЗВІТУЙ». Ігор Кондратюк про скандали в міноборони у Час:Online

«Я ЙОМУ ПЛАЧУ - ВІДЗВІТУЙ». Ігор Кондратюк про скандали в міноборони у Час:Online

Продюсер, телеведучий і волонтер Ігор Кондратюк у "Час: Online" з Марією Скібінською говорив про таке: Останній концерт для хворих на імперську бацилу. Що буде, коли путін сконає – і чому росія не розпадеться? Чому Кондратюк не має претензій до ск...

Я проти розпаду рф. Цю загрозу треба нищити. Щоб і в Європі не пахло. Ігор Кондратюк. Час:Online

Я проти розпаду рф. Цю загрозу треба нищити. Щоб і в Європі не пахло. Ігор Кондратюк. Час:Online

Продюсер, телеведучий і волонтер Ігор Кондратюк у "Час: Online" з Марією Скібінською говорив про таке: Останній концерт для хворих на імперську бацилу. Що буде, коли путін сконає – і чому росія не розпадеться? Чому Кондратюк не має претензій до ск...

1

ЗЕЛЕНСЬКИЙ обіцяє відповідь ПУТІНУ за атаку на Запоріжжя #shorts.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ обіцяє відповідь ПУТІНУ за атаку на Запоріжжя #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

БАХМУТ ️‍

БАХМУТ ️‍

Мільйонний збір на рації для ЗСУ. Долучайтесь! Задонатити можна тут: - Apple/Google Pay/картою: - На карту 5375411204592088 - PayPal@5.ua з приміткою "На рації" Або купити "гарячий" календар 5 каналу - тут: Якщо ви за кордоном, тисніть тут: Друзі!...

Російських дітей вчать ШУКАТИ ЕКСТРЕМІСТІВ / СОЛЯР показала відео.

Російських дітей вчать ШУКАТИ ЕКСТРЕМІСТІВ / СОЛЯР показала відео.

Наша ведуча Катерина Соляр@soliarqueenпоказала відео, як російських підлітків вчать шукати екстремістів на просторах інтернету. Підписуйтесь на Telegram Катерини Соляр – Важливе на сайті: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Tele...

1

Голубков без мізків і шоу-мени, які втомилися від війни.

Голубков без мізків і шоу-мени, які втомилися від війни.

Продюсер, телеведучий і волонтер Ігор Кондратюк у "Час: Online" з Марією Скібінською говорив про таке: Останній концерт для хворих на імперську бацилу. Що буде, коли путін сконає – і чому росія не розпадеться? Чому Кондратюк не має претензій до ск...

2