Кучма звернувся до Саакашвілі із закликом не чинити «смертного гріха».

Другий президент України Леонід Кучма закликав владу Грузії керуватися принципами гуманізму у розв'язанні ситуації з Міхеїлом Саакашвілі. А самого експрезидента – не чинити "смертного гріха", завдаючи шкоди своєму здоров'ю голодуванням.

Видання "Гордон" ексклюзивно опублікувало повний текст звернення Кучми, в якому він назвав Саакашвілі "багатогранною складною особистістю", тому, на думку політика, не дивно, що і ситуація з ним склалася непроста.

Другий президент вважає: щоб знайти вихід із неї – всі сторони повинні докласти для цього максимальних зусиль: Україна, Грузія і сам Саакашвілі.

"Я дуже сподіваюся, що керівництво Української держави витримає цей тест, не поступившись ні інтересами нашого громадянина, ні стратегічними імперативами відносин з ключовим партнером – Грузією", – наголосив Кучма.

"Я дуже хочу, щоб керівництво демократичної Грузії насамперед бачило в особистості Міхеїла Саакашвілі не свого політичного опонента, а визнаного світом архітектора унікальних реформ", – додав експрезидент.

Він нагадав, що саме завдяки їм країна наблизилася до європейських цінностей, важливе місце серед яких займає гуманізм.

Нарешті, Кучма закликав самого Саакашвілі припинити голодування і зазначив, що знає його як "рішучого борця і вірячого християнина".

"Але виснажувати себе означає втрачати сили, без яких у подальшому боротьба стає неможливою. А заподіювати собі непоправної шкоди – це смертний гріх", – заявив Кучма.

Нагадаємо, 1 жовтня Міхеїл Саакашвілі був затриманий у себе на батьківщині. Третього президента Грузії було переведено в пенітенціарний заклад, у Руставську в'язницю. Вже увечері 1 жовтня він оголосив голодування . У такий спосіб політик вирішив висловити протест проти свого затримання.

Нагадаємо, що Саакашвілі в 2014-му оголошували в розшук на батьківщині через висунуті звинувачення за кількома кримінальними справами. Серед них, зокрема:

  • організації побиття депутата грузинського парламенту Валерія Гелашвілі;

  • розтрата бюджетних коштів;

  • зловживання владою.

Крім того, 1 жовтня прокуратура оголосила, що проти політика розпочато ще одну справу, за якою йому загрожує до п'яти років за гратами. Йдеться про незаконний перетин кордону.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Кулеба про  «скіфське золото» : Ми повернемо не просто музейні експонати, а частину нашого національного коду.

Кулеба про «скіфське золото» : Ми повернемо не просто музейні експонати, а частину нашого національного коду.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що рішення Апеляційного суду в Амстердамі, який ухвалив повернути експонати виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" Україні, є правильним, оскільки повертає в Україну частину її національного ...

Цензор.НЕТ

Корнієнко про призначення депутатами собі у помічники родичів інших нардепів: Це не пряме кумівство.

Корнієнко про призначення депутатами собі у помічники родичів інших нардепів: Це не пряме кумівство.

Голова партії "Слуга народу" та перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко відреагував на інформацію про те, що помічниками народних депутатів працюють 12 родичів інших нардепів.

Цензор.НЕТ

МВС після Авакова. Інтерв'ю з першим замом міністра Євгеном Єніним / Мокрик По Живому

МВС після Авакова. Інтерв'ю з першим замом міністра Євгеном Єніним / Мокрик По Живому

Міністерство внутрішніх справ України опинилося серед лідерів недовіри з боку суспільства. Причини цього — дії попереднього керівництва, а також резонансні кримінальні справи, які (не) розслідує поліція. Серед нових кримінальних проваджень — замах...

Реакція росіян, що США визнали їх  «бездомними»

Реакція росіян, що США визнали їх «бездомними»

У США росіян віднесли до "бездомних національностей". Таку назву використовують зараз до кількох країн світу. Це Іран, куба, Лівія, Сірія, Сомалі та ще кілька інших. Марія Захарова заявила, що таке рішення є садизмом щодо росіян. ~ Підписатись на ...

«Скіфське золото» повернеться додому, в Україну» – Кулеба.

«Скіфське золото» повернеться додому, в Україну» – Кулеба.

«Скіфське золото повернеться додому, в Україну» – заявив голова МЗС України Дмитро Кулеба. 26 жовтня Апеляційний суд Амстердама ухвалив рішення передати Україні так зване «скіфське золото» – експонат із кримського музею, які поїхали на виставку до...

Активісти з організації “Києве, мий” відмили бібліотеку імені О.

Активісти з організації “Києве, мий” відмили бібліотеку імені О.

Київ стає чистішим. І все завдяки активістам громадської організації “Києве, мий”. Вони повністю відмили фасад бібліотеки імені О. Шварцмана від різних написів. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Faceb...

«Пандемія невакцинованих» : хто чиї права порушує вакцинацією.

«Пандемія невакцинованих» : хто чиї права порушує вакцинацією.

Експерти в галузі охорони здоров’я США вказують, що проблему "антивакцинаторства" в країні посилило токсичне політичне середовище, дезінформація в соціальних мережах і недостатньо чіткі меседжі державних органів. Лікар Джон Шварцберг, професор Шко...

Як побудувати персоналізований маркетинг з Big Data.

Як побудувати персоналізований маркетинг з Big Data.

Згідно з дослідженнями, персоналізовані пропозиції працюють значно краще, ніж звична комунікація. Досвід доводить, що майже половина споживачів, що отримали персональне обслуговування – стають постійними клієнтами. Як же дати споживачу те, чого ві...

1