
Німецька компанія Siemens звернулася до українського уряду з пропозицією про розміщення своїх плавучих електростанцій в акваторіях Одеси, Миколаєва та Ізмаїла.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Forbes.
Siemens пропонує Україні електростанцію потужністю 150–300 МВт. Осад суден становить близько 5 метрів. Для виробництва електроенергії на суднах спалюють скраплений природний газ, мазут або біодизель. За допомогою кабелів судна з'єднуються з наземною мережею.
Як повідомляється, в «Укренерго» прокоментували, що держкомпанія не веде жодних переговорів щодо плавучих електростанцій. Водночас, один з чиновників анонімно поінформував: «Переговори справді були. Але поки це вилами по воді, більше схоже на просування комерційних інтересів, тому ми обережні».
Наголошується, що зараз українські приватні споживачі платять за електроенергію 1,44-1,68 грн за кВт-год, промисловість на Одещині – до 10 грн за кВт-год. Для порівняння, плавучі станції турецької Karpowership виробляють електроенергію, ціна якої у перерахунку на гривні становить 7,64 – 9,55 грн за кВт-год.
У виданні нагадали, що турецька компанія Karpowership, яка володіє флотом енергетичних барж, веде переговори про відправку плавучих ТЕС до України для постачання електроенергії.
Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі