Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

«Інформаційна атака під надуманим приводом»: Резніков спробував виправдатися через скандал із закупівлею харчування для військових.

Судячи із пояснень міністра оборони, зрозуміло що він все-таки «в темі»

Міністр оборони України Олексій Резніков прокоментував скандал із корупційними закупівлями Міноборони продуктів для потреб військових. Зокрема, він називає журналістське розслідування щодо завищених цін на харчування «інформаційною атакою під надуманим приводом».

«Міноборони не вперше переживає штучну інформаційну атаку під вигаданим приводом. Ця – дуже схожа на минулорічну, коли ми розбиралися з монополістом. Щось подібне було і восени, коли в управління Міністерству передали низку активів, критично важливих для обороноздатності. Нас абсолютно безпідставно атакували влітку, коли поширювали чутки про недостатній контроль над озброєннями. Тобто, нічого нового», – написав Резніченко у Facebook.

Резніков заявив, що особисто передасть ДБР та СБУ вичерпну інформацію з документами під час засідання профільного комітету за участі представників НАБУ, ДБР та СБУ.

Він стверджує, що ще понад рік тому ринок із забезпечення харчування військових був під контролем монополії. Однак, зараз все змінилося. І за словами Резнікова, зараз контракти на поставки харчування нібито уклали з восьми постачальниками.

«За кожним з постачальників згідно з договором закріплено певну кількість військових частин. У контрактах прописано норму: якщо якийсь з постачальників не здатен виконати зобов’язання, то інші «підхоплюють» військові частини згідно з визначеним алгоритмом. Постачання харчів скрізь буде гарантовано безперервним, щоб не сталося», – стверджує міністр оборони.

Читайте також: Резнікова - у відставку: голова ЦПК відреагував на розслідування щодо закупівель Міноборони

При цьому він написав, що Міноборони не закуповує окремих продуктів, а купує комплексну послугу з забезпечення харчування. За словами міністра, предметом закупівлі нібито є вартість добового раціону для військовослужбовця.

«Постачальники гарантують забезпечення добового раціону за певну суму. Минулого року ця сума складала 120 грн. на військовослужбовця за добу. Цього року ми отримали пропозиції постачальників у діапазоні від 151 до 162 грн. на добу. У результаті проведення переговорів кінцева вартість послуги забезпечення харчування одного бійця на добу складає 145,8 грн», – заявив очільник Міноборони.

За його словами, номінально відбулося зростання вартості послуги на 21,5%. При цьому Резніков стверджує, що цей показник навіть менше рівня інфляції, яка за рік склала 26,6%. При цьому за його словами, що Міноборони укладає такі контракти на рік вперед за фіксованою ціною.

«Ціни на продукти аналізують спеціальні експертні установи, зокрема, Інститут судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України. Вони визначають певний діапазон», – стверджує міністр.

При цьому Резніков спробував звинуватити журналістів у порівнювання непорівнюваного, мовляв, навіть у різних магазинах різні ціни.

«Те, що в публікації «Дзеркала тижня» було пораховано як 0,2% вартості контракту – це приготування їжі постачальником у кількох військових частинах, де з різних причин готують зовнішні підрядники. А зовсім не доставка продуктів. Це ще одна груба помилка, яка вводить в оману», – виправдовується міністр.

При цьому згадуючи ціну яєць, Резніков заявив, нібито в одному з контрактів з цим продуктом нібито сталася помилка. Яку, за його словами, компанія визнала і просила внести відповідні зміни. Резніков пожалівся, нібито саме в тому контракті, який оприлюднено в ЗМІ, у таблиці вказано одиниці виміру – «кілограм» яєць. В усіх інших, за його словами, – або ціна за каталогом, або комбінована ціна за кг/шт.

«Постачальник просить виправити помилку, адже внаслідок помилки згідно договору він мав би постачати курячі яйця до армії по 17 грн. за кілограм. Якщо дивитися зовсім формально, виправляючи цю помилку, ми підвищуємо ціну на яйця у десять разів – з 17 грн. до 170 за кг, з 0,85 грн. за штуку до 8,5 грн. за штуку або 85 грн. за десяток», – заявив міністр.

За його словами, зараз по усім контрактам завершуються додаткові внутрішні перевірки, військові частини звіряють з каталогом, виправляються технічні помилки, готуються додаткові угоди щодо постачання у межах доведених параметрів державного бюджету тощо. Після цього, як написав міністр, документи будуть зареєстровані у Держказначействі.

«Тобто де-юре оприлюдненого у ЗМІ документу ще не існує. Жодної копійки по ньому не витрачено. Заяви, що Міноборони «вкрало» чи «намагалося вкрасти» мільярди – це повна маячня. Просто хтось дізнався про додаткові перевірки і вирішив розгорнути інформаційну атаку», – спробував виправдатися Резніков.

При цьому за версією міністра, нібито «вкид інформації» почався перед засіданням у Рамштайні, коли тривало уточнення домовленостей щодо домовленостей поставок допомоги.

«Той, хто передав один з контрактів та додатки для оприлюднення, як мінімум – вчинив службовий злочин. Цю особу буде обов’язково встановлено і притягнуто до відповідальності. Для цього підготовлено відповідні матеріали в СБУ. Зокрема, буде з’ясовано мотиви. Оскільки жодної фактичної складової у претензіях немає, крім маніпуляцій, найочевиднішою ціллю виглядає спроба підриву довіри до Міноборони у дуже відповідальний момент. А це вже – не просто службовий злочин», – заявив Резніков.

За словами міністра, він «не дозволить безпідставними звинуваченнями створити ґрунт для блокування поставок зброї».

Коментар редакції ZN.UA

Ми з наївністю вважали, що увесь негатив, пов'язаний із підписанням цього договору – відповідальність його підписанта пана Хмельницького. Судячи із пояснень міністра Резнікова, зрозуміло що він «в темі». Наскільки він ще й «на паях», хай визначають правоохоронні органи, які буквально переповнені інформацією про корупцію в оборонному відомстві, але ніяк не отримають відмашку, на її «реалізацію». Юрист Резніков, так добре знайомий із контрактом і такий свідомий щодо шкоди монополій, так і не пояснив, чому ж договір підписано із компанією-посередником, а не прямими постачальниками. Міністр запевняє, що угода досі не зареєстрована у Держказначействі, а у частинах на 23 січня все ще тривають звірки та аудити. Солдати весь цей час не їдять? Чи їдять за розцінками цієї угоди? Яким чином «яйцева» помилка пояснює перевищення ціни вдвічі за іншими категоріями товарів також не зрозуміло. І чому постачальник у вранішньому спростуванні про цю помилку взагалі не згадав? Чому міністерство не реагувало за будь-які спроби редакції отримати коментарі та позицію відомства до публікації, а зараз, підтвердивши і документ, і ціни у ньому, міністр продовжує говорити про «штучну інформаційну атаку під вигаданим приводом». Питань ще більше, ніж було. Коротше, на яйцях не треба пояснювати, як пожартував пан міністр, за яйця треба знімати.

Читайте також: Шабунін про "спростування" від Міноборони: відсутнє головне - що розслідування крадіжки це фейк

Нагадаємо, ZN.UA оприлюднило дані щодо закупівель Міноборони продовольства для армії. У розслідуванні йдеться, що Міноборони підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень . Тобто спеціально була створена фірма–«прокладка».

Водночас у Міноборони стверджують, що оприлюднена ZN.UA інформація про закупівлю за завищеними цінами продуктів для військових нібито має «ознаки навмисних маніпуляцій та вводить в оману».

Проте, як зазначає глава «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін, Міноборони у своєму «спростуванні» не змогло спростувати жодної цифри і не заявило головного – що розслідування – це фейк. Крім того, передбачає Шабунін, оприлюднена корупційна історія не єдина у відомстві Резнікова.

Related video

Детальніше читайте у статті Юрія Ніколова « Тилові щури Міноборони під час війни «пилять» на продовольстві для ЗСУ більше, ніж за мирного життя ».

Підготував/ла : Юлія Москаленко
Selecting colors for a website is an important part of the web design development process. Colors can influence a site user’s perception, mood, and...
Останні новини
У Білому домі розповіли про кроки, які робить НАТО для успішного контрнаступу України.

У Білому домі розповіли про кроки, які робить НАТО для успішного контрнаступу України.

Північноатлантичний альянс має намір забезпечити українських військових усім необхідним для весняного контрнаступу. Про це заявила прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр. "НАТО має намір забезпечити Україну всім необхідним для контрнаступу, ...

Патріот Донбасу

ПРИГОЖИН превзойдет ПУТИНА на выборах в России? – ПРОГНОЗ ШЕЙТЕЛЬМАНА @sheitelman.

ПРИГОЖИН превзойдет ПУТИНА на выборах в России? – ПРОГНОЗ ШЕЙТЕЛЬМАНА @sheitelman.

Евгений Пригожин может использовать свою медийность, чтобы показать себя возможным претендентом на президентские выборы в России в 2024 году. В частности, 14 марта в своем интервью он сымитировал Путина. Политтехнолог Михаил Шейтельман@sheitelmanв...

Росія затримала першого з часів холодної війни  «журналіста-шпигуна»  #shorts.

Росія затримала першого з часів холодної війни «журналіста-шпигуна» #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

ФЕЙГИН & ПОРТНИКОВ - Как работает ЯДЕРНЫЙ ШАНТАЖ @FeyginLive.

ФЕЙГИН & ПОРТНИКОВ - Как работает ЯДЕРНЫЙ ШАНТАЖ @FeyginLive.

Марк Фейгин @FeyginLive поговорил с Виталием Портниковым @portnikovо "философии" ядерного шантажа России и чем она может завершиться. Важно к теме: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавукраине2022 #новос...

ПОДОЛЯК розніс Пашу Мерседеса #shorts

ПОДОЛЯК розніс Пашу Мерседеса #shorts

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

ВСУ успешно контратакуют в БАХМУТЕ / Карта боевых действий от АРЕСТОВИЧА @arestovych.

ВСУ успешно контратакуют в БАХМУТЕ / Карта боевых действий от АРЕСТОВИЧА @arestovych.

Во время стрима на канале@FeyginLiveАлексей Арестович@arestovychпроанализировал карту боевых действий и оперативную обстановку на фронте по состоянию на 30 марта. Детальнее: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости...

1 2

Элиты решились пойти против Путина? / В Кремле видят НЕИЗБЕЖНОЕ  – ГАЛЛЯМОВ.

Элиты решились пойти против Путина? / В Кремле видят НЕИЗБЕЖНОЕ – ГАЛЛЯМОВ.

Недавно обнародовали разговор продюсера Иосифа Пригожина и миллиардера Фархада Ахмедова, в котором они ругали руководство России. Российский политолог Аббас Галлямов во время стрима на ютубе 24 канала проанализировал недовольство действиями Владим...