Радіо Свобода

«Радіо Свобода» - український інформаційний сайт, який публікує термінові новини України та світу, цікаві відео, актуальні репортажі та якісну аналітику.

https://www.radiosvoboda.org/

Весь світ чекає на українське зерно, експорт якого блокує російська агресія – голова МЗС.

Питання експорту української аграрної продукції було на порядку денному візиту міністра закордонних справ Дмитра Кулеби до Берліну, де відбувався з’їзд голів МЗС країн Північноатлантичному альянсу. Про це він сказав у своєму брифінгу 15 травня.

Кулеба вказав на наслідки, які російська агресія має для харчової безпеки в усьому світі.

Читайте також: Єврокомісія створила план, щоб Україна могла експортувати своє зерно

«Весь світ без перебільшення чекає на українське зерно і українську соняшникову олію, кукурудзу та інші сільськогосподарські товари. Без них ціни на їжу в світі зростатимуть, а в деяких країнах навіть настане голод», – повідомив він.

Відтак ще однією темою візиту був пошук рішення для зняття російської блокади з експорту української сільськогосподарської продукції.

«Ми будемо це рішення шукати і обов’язково його знайдемо, тому що зараз російська агресія в буквальному сенсі веде світ до голоду. Ця проблема має бути вирішена. Саме тому важливо також працювати з африканськими країнами, щоб вони розуміли і допомагали нам вирішувати цю проблему», – зазначив голова МЗС.

Читайте також: Індія на тлі зростання цін запровадила заборону на експорт пшениці

За звичайних умов 75% українського зерна експортувалося. До війни на українські чорноморські порти припадало 90% експорту зернових та олійних культур. Близько третини експорту спрямовується до Європи, Китаю та Африки відповідно.

Країни Заходу неодноразово попереджали про ймовірну продовольчу кризу та голод у низці країн через війну Росії проти України. У березні ООН зафіксувала зростання цін на продукти на понад 12 відсотків. Це стало рекордом із 1990 року. Про можливу харчову кризу застерігала також і українська влада.

Останні новини

Опубліковано фото вбивці, який застрелив 18 дітей у техаській школі.

У початковій школі в окрузі Ювалде, Техас, сталася стрілянина. За даними губернатора регіону Грега Ебботта, вогонь відкрив 18-річний учень середньої школи Сальвадор Рамос, який перед цим вбив свою бабусю. Серед постраждалих в результаті атаки R...

UA.NEWS

Вечірнє звернення Зеленського за 24 травня

Вечірнє звернення Зеленського за 24 травня

Зеленський звернувся до українців на 90 день війни. Президент України пригадав, що такого терміну протистояння не передбачали провідні розвідки світу. Читати на сайті: #24Канал

Хто прийде на заміну диктатора Путіна?

Хто прийде на заміну диктатора Путіна?

#24Канал

ПЦУ служитиме у Лаврі: Епіфаній буде звертатися до уряду.

ПЦУ служитиме у Лаврі: Епіфаній буде звертатися до уряду.

Священний синод Православної церкви України ухвалив вирішив створити нову релігійну організацію у складі ПЦУ на території Києво-Печерської Лаври. Читати на сайті: #24Канал

У МОСКВІ ПАЛАЄ!!! В районі Лефортово  спалахнув Храм Петра і Павла.

У МОСКВІ ПАЛАЄ!!! В районі Лефортово спалахнув Храм Петра і Павла.

2 5

Росіянам треба цар: Овдієнко порівняв Путіна зі Сталіним.

Росіянам треба цар: Овдієнко порівняв Путіна зі Сталіним.

#24Канал

У них все забирають! Еліти Росії не задоволені своїм царем Путіним.

У них все забирають! Еліти Росії не задоволені своїм царем Путіним.

#24Канал