Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Українські аграрії просять владу про мораторій на підвищення вартості залізничних перевезень.

Провідні об’єднання агропромислової галузі звернулися до Президента України із проханням накласти мораторій на збільшення з 1 липня тарифів АТ «Укрзалізниця» на вантажні перевезення.

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

«Асоціація „Український клуб аграрного бізнесу“ разом із провідними об’єднаннями галузі ВГО „Українська аграрна конфедерація“, ДС „Аграрний союз України“, ДС „Всеукраїнська аграрна рада“, ДС „Всеукраїнський аграрний форум“ та Українська зернова асоціація звернулися із спільним листом до Президента України Володимира Зеленського з проханням накласти мораторій на збільшення з 1 липня 2022 року рівня тарифів на перевезення вантажів у межах України та пов’язані з ними послуги на 70%», — йдеться у повідомленні.

Як зазначають автори звернення, рішення про індексацію тарифів не було обговорено із зерновою спільнотою , відповідні публічні консультації не проводились. Реакцій чи пояснення на офіційні звернення галузевих асоціацій від Міністерства інфраструктури України як регулятора залізничних перевезень так і не отримано.

За інформацією УКАБ, аграрна галузь зазнала катастрофічних збитків і втрат у результаті військової агресії росії. Отже, компенсація втрат, завданих АТ «Укрзалізниця» внаслідок бойових дій та витрат на відновлення інфраструктури, не може бути покладена лише на бізнес, який також зазнав суттєвих збитків та потребує фінансової підтримки.

Відшкодування збитків однієї стратегічної галузі — залізниці, за рахунок інших — неприпустимо, наголошують автори звернення.

«Зростання тарифу для зернових вантажів на 41% (70% середнє зростання для всіх вантажів) матиме катастрофічні наслідки для аграрної галузі, що ще більше посилить і так вкрай невтішну ситуацію. Таке зростання вартості перевезень зернових та олійних культур призведе до додаткових витрат аграріїв у розмірі 120 млн доларів США на рік. За різними оцінками експертів, до кінця 2022 року слід очікувати на банкрутство 50% виробників зерна, а до квітня 2023 року — ще 40%», — наголошується у зверненні.

Аграрні асоціації закликають Президента втрутитися у ситуацію та не допустити катастрофи на аграрному ринку України, а також врахувати низку пропозицій. Йдеться, зокрема, про запровадження мораторію на підвищення тарифів на вантажні перевезення на час воєнного стану та 3-6 місяців після його завершення чи компенсації частини вартості залізничних перевезень для аграрних вантажів як альтернативу зростанню тарифів.

Довідка Finance.ua:

  • Міністерство інфраструктури підтримало пропозицію АТ «Укрзалізниця» провести індексацію тарифів, підвищивши їх на 70% на усі групи вантажів із 1 липня. Відповідний наказ № 441 підписано міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть , щоб повідомити про це.
The best tools for building user interfaces, these tools help you do it faster and more efficiently, eliminating the need to reinvent the wheel ove...
Останні новини
На Херсонщині ракетно-артилерійські підрозділи уразили ворожий контрольно-спостережний пункт і склад з боєприпасами.

На Херсонщині ракетно-артилерійські підрозділи уразили ворожий контрольно-спостережний пункт і склад з боєприпасами.

Українські ракетно-артилерійські підрозділи на півдні виконали 250 вогневих завдань. Одним із наслідків стало ураженння контрольно-спостережного пункту росіян і складу з боєприпасами в Бериславському районі Херсонщини. Про це повідомляє Оперативне...

Патріот Донбасу

ЗСУ уразили майже 30 районів зосередження живої сили і техніки ворога – зведення.

Українські військові били по ворожих силах з неба і землі, уразивши 30 пунктів зосередження росіян. Джерело: Генштаб ЗСУ Деталі: За минулу добу противник завдав 10 ракетних та 17 авіаційних ударів, здійснив понад 105 обстрілів з РСЗВ.

Українська правда

Утечки на  «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Утечки на «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть  «досвідос»  – Іслам Бєлокієв.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть «досвідос» – Іслам Бєлокієв.

Іслам Бєлокієв, речник добровольчого чеченського батальйону ім. Шейха Мансура, блогер Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які пра...

Звернення Зеленського за 27 вересня

Звернення Зеленського за 27 вересня

Плач Александры 260922

Плач Александры 260922

Якщо путін визнає  «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Якщо путін визнає «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Сили оборони України звільнили Куп'янськ-Вузловий – одну з найбільших залізничних розв'язок Харківської області. Читати на сайті: