
Журналісти повинні відчути сигнал від влади - що вони не сам на сам з окупантами.
Попри погрози розправи, обмеження пересування та моральний тиск журналісти на окупованих територіях відмовляються співпрацювати з агресором. Про це пише аналітик Громадянської мережі «Опора» Олександр Клюжев у статті "ОКУПОВАНІ: Як журналісти на захоплених територіях тримають удар від Росії"
За його словами, з початку путінської «спецоперації» РФ активно використовує і технології, спрямовані на деморалізацію та залякування працівників вільних ЗМІ. Окупанти розраховують на деморалізацію та страх журналістів, насамперед місцевих і наближених до фронту, що призведе до самоцензури. Очікують вони й на колаборацію медійників із окупаційними адміністраціями на територіях, над якими Україна тимчасово втратила контроль.
На поточний момент сподівання окупанта не справдилися. Представниця Інституту масової інформації Валентина Троян констатує відсутність фактів співпраці окремих українських журналістів або ЗМІ в цілому з окупантами на новозахоплених ними територіях Донецької та Луганської областей. «Я цю інформацію перевіряла у Служби безпеки України в Луганській та Донецькій областях, чи зафіксували вони факти співпраці медіа або окремих журналістів після 24 лютого. Ні. Таких випадків поки що не було», — каже Валентина Троян та зазначає, що журналісти на територіях, над якими ще нависає загроза окупації, мають відчувати, що вони не залишаться сам на сам із російською армією та ФСБ. Вчасно сказати професійним журналістам на окупованих територіях, що вихід у них є, — теж частина ефективної стратегії протидії Росії.
Дивіться спецтему: ЄС може затвердити законодавство для конфіскації російських активів у жовтні Ймовірно, Рада Євросоюзу вже має консенсус щодо цього рішення. Окупанти влаштували полювання на журналістів на окупованих територіях – аналітик «Опори» Росія заздалегідь підготувала списки пріоритетних "мішеней". WP: Війну в Україні скоротять 60 установок HIMARS Російська війна справді може затягнутися на роки, але це не означає, що з цим треба змиритися. Українські захисники відбили штурми російських окупантів на трьох напрямках – Генштаб ЗСУ Загарбники були змушені відійти, а поблизу окремих населених пунктів зазнали суттєвих втрат. Історії війни, які має відчути вся Україна: які трагедії стоять за цифрами зі статистики П'ять історій звичайних людей, життя яких докорінно змінила війна.
Підготував/ла : Оксана Лебедина