Україна скоротила експорт та імпорт електроенергії

Попит на ресурс знизився.

Україна за перші чотири місяці 2021 року знизила експорт електроенергії в 2,6 рази (на 1 млрд 506,4 млн кВт-год), до 942,5 млн кВт-год, в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Також скоротився імпорт - в 1,8 рази (на 757,7 млн кВт-год) – до 946,9 млн кВт-ч. Про це повідомляєІнтерфакс-Україна.

У повідомленні вказується, що експорт електроенергії у січні-квітні 2021 року знизився:

  • з "енергоострова Бурштинської ТЕС" у напрямку Угорщини, Словаччини та Румунії в 2,6 рази (на 1,093 млрд кВт-год) - до 679 млн кВт-год.
  • у напрямку Польщі в 2,3 рази (на 304 млн кВт-год ) в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - до 242,7 млн кВт-год.
  • у напрямку Молдови скоротився в 6,2 рази (на 109,4 млн кВт-год) - до 20,9 млн кВт- ч.

У напрямку Білорусі і РФ поставки в січні-квітні 2021 і 2020 рр. не здійснювалися.

"У квітні-2021 Українська експорт електроенергії склав 379,9 млн кВт-год, що в 1,6 рази більше, ніж в квітні-2020 (237,9 млн кВт-год)", - заявляється в повідомленні.

Також вказується, що імпорт електроенергії знизився в 1,8 рази (на 757,7 млн кВт-год) в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - до 946,9 млн кВт-год.

  • з Білорусі поставлено 511,6 млн кВт-год.
  • зі Словаччини - 238,6 млн кВт-год.
  • з Росії - 101 млн кВт-год.
  • з Угорщини - 61,1 млн кВт-год.
  • з Румунії - 34,5 млн кВт-год.

"В рамках технологічних перетоків, пов'язаних з паралельною роботою ОЕС України з енергосистемами суміжних країн та харчування тупикових районів, за чотири місяці з РФ імпортовано 19,36 млн кВт-год електроенергії, з Білорусі - 0,43 млн кВт-год", - наголошується в повідомленні.

Аварійні поставки за цей період зі Словаччини склали 0,2 млн кВт-год, з Білорусі - 9,68 млн кВт-год, в Білорусь - 0,08 млн кВт-год.

Читайте також: "Укренерго" планує підвищити тариф на передачу електроенергії

Нагадаэмо, що Міністерство енергетики поновило прогнозний баланс електроенергії на 2021 рік. Очікується, що виробництво виросте на 4,9% в порівнянні з 2020 роком.

Підготував/ла : Елена Середа

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
Недоінвестованіть енергетики може стати стимулом економічного зростання.

Недоінвестованіть енергетики може стати стимулом економічного зростання.

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що 90% енергоблоків теплоелектростанцій в Україні потребують оновлення. Причина у недофінансуванні галузі. Натомість експерти вбачають у цьому радше нові стимули до розвитку.

Український тиждень

Змін в позиції Путіна не буде, – Огризко про наслідки зустрічі у Женеві.

Змін в позиції Путіна не буде, – Огризко про наслідки зустрічі у Женеві.

США неформально вже беруть участь в усіх ключових моментах мирного процесу щодо Донбасу. Проте питання в тому, що буде, якщо Володимир Путін не змінить свою позицію після саміту в Женеві. Читати на сайті:

1

Фаршировані перці Кива та Тищенко - страва тижня

Фаршировані перці Кива та Тищенко - страва тижня

Вушні бірки від "Львівелектротрансу" для Ірини Подоляк з "Самопомочі". Нардепа Ярослава Рущишина "варимо" до готовності. Начинюємо перці скандальними заявами "слуг народу" Потураєва та Третьякової. "На ножах" - смачний авторський проект на телекан...

Санкції проти Фірташа та Фукса: засідання РНБО / включення з брифінгу Данілова.

Санкції проти Фірташа та Фукса: засідання РНБО / включення з брифінгу Данілова.

Олігархи Дмитро Фірташ та Павло Фукс відтепер під санкціями Ради нацбезпеки і оборони. Про це за результатами засідання РНБО заявив секретар Олексій Данілов. Крім того, у санкційний список потрапили фізичні та юридичні особи, причетні до розробки ...

Трагедія на Рівненщині: Колесо від вантажівки вбило пішохода.

Трагедія на Рівненщині: Колесо від вантажівки вбило пішохода.

Колесо від вантажівки вбило пішохода на Рівненщині. Місцевий мешканець ішов тротуаром, вздовж дороги. У цей час їхав лісовоз, завантажений деревиною. У русі в нього розгерметизувалося колесо і на швидкості полетіло у чоловіка. Потерпілому відірвал...

Путин попался на уловку Байдена, Теории заговора

Путин попался на уловку Байдена, Теории заговора

После встречи Джо Байдена и Владимира Путина в Женеве не стоит ожидать, что российский глава вдруг изменится. Потому 16 июня мы, скорее всего, стали свидетелями начала гибридной холодной войны. Читати на сайті:

Данілов потролив журналістку /  «Криму Господь Бог дав забагато води».

Данілов потролив журналістку / «Криму Господь Бог дав забагато води».

Секретар РНБО Олексій Данілов потролив журналістку. На засіданні Ради нацбезпеки і оборони він сказав, що "Криму Господь Бог дав забагато води". 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –