Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Україна піднялася в індексі сприйняття корупції

Україна посіла 116 місце серед 180 країн в Індексі сприйняття корупції-2022, піднявшись у рейтингу на 6 пунктів порівняно з минулим роком, коли вона займала 122 сходинку.

Джерело : Transparency International Ukraine, виконавчий директор TIU Андрій Боровик у колонці для "Української правди"

Дослівно TIU: "33 бали зі 100 можливих отримала Україна в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index – CPI) за 2022 рік. Наш показник зріс на один бал, і тепер Україна посідає 116 місце зі 180 країн у СРІ".

Пряма мова Боровика: "Антикорупційна система, доречність і доцільність якої роками заперечували проросійські сили в Україні, вистояла. Попри деякі обмеження, зумовлені воєнним часом, робота антикорупційних органів відбувається, а її результати стають все помітнішими".

Для довідки: Як пояснили УП у Transparency International Ukraine, ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня. Індекс оцінює корупцію лише в державному секторі.

Деталі : Виконавчий директор TIU нагадав, що останні 5 років Україна то піднімалася, то опускалася у рейтингу.

Минулого року показник України зріс, за словами Боровика, у передусім через виконання владою взятих зобов’язань.

Що вплинуло на підняття України в рейтингу:

  • Минулого року було призначено нового керівника САП, що активізувало розслідування щодо корупції на найвищому рівні і зменшило можливості певних політичних груп впливати на ці справи.
  • Також у 2022 році свою ефективність показав Вищий антикорупційний суд, який за минулий рік виніс уже 37 вироків.
  • Крім того, була ухвалена Антикорупційна стратегія на 2021-2025 роки.
  • Боровик підкреслив, що чимало речей було реалізовано й у сфері приватизації державного майна.

Рейтинг інших країн: Так само, як і Україна, 33 бали мають Алжир, Ангола, Замбія, Монголія, Сальвадор та Філіппіни. На один бал Україну випереджають Боснія і Герцеговина, Гамбія, Індонезія, Малаві, Непал, Сьєрра-Леоне.

З-поміж сусідів Україна надалі залишається вищою за Росію – країна-терорист у 2022 році втратила 1 бал і з 28 балами посідає 137 місце у списку.

Також знову знизилися бали Угорщини – 42 бали (-1 бал, 77 місце), та російської сателітки Білорусі (-2 бали, 82 сходинка).

Лідерами рейтингу залишаються Данія, Нова Зеландія та Фінляндія – усі вони з 88 балами ділять першу сходинку.

У кінці списку, як і минулого року, залишаються Сомалі (13 балів), Сирія (13 балів) та Південний Судан (11 балів).

Щоб не допустити погіршення показників України у рейтингу сприйняття корупції, Transparency International Ukraine пропонує владі зробити 4 комплексні кроки:

  • Завершити конкурси й обрати професійних, незалежних і доброчесних керівників органів антикорупційної екосистеми: Агентства з розшуку та менеджменту активів, Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції.
  • Провести реформу конституційного правосуддя з урахуванням висновків, наданих Венеційською комісією. Провести прозорий конкурс з відбору суддів Конституційного Суду України. Оновити органи суддівського самоврядування для забезпечення нормального функціонування судових установ та запуску повноцінної судової реформи.
  • Відкрити дані, де це можливо і не шкодить інтересам безпеки та оборони. Відновити подання електронних декларацій та їх перевірку НАЗК. Відновити подання звітів політичних партій. Відновити функціонал органів, який обмежили через війну, окрім очевидних і обґрунтованих винятків.
  • Використовувати електронну систему Prozorro для закупівель відновлення України після російського вторгнення. Забезпечити ефективний контроль та моніторинг закупівель.

Передісторія:

Правильно розставлені акценти на сайті допомагають дизайнерам привернути увагу користувача та направити його до головної мети на — замовлення.
Останні новини
На Херсонщині окупанти катують українців, які відмовляються від паспортів РФ – ЦНС.

На Херсонщині окупанти катують українців, які відмовляються від паспортів РФ – ЦНС.

На захоплених територіях Херсонської області російські окупанти застосовують погрози і показові покарання щодо людей, які відмовляються отримувати російські паспорти. Джерело: Центр національного спротиву Дослівно: "Місцеве населення тимчасово оку...

Українська правда

Си воспользовался СЛАБОСТЬЮ ПУТИНА! / ЗЕЛЕНСКИЙ перевел стрелки?  - ПИОНТКОВСКИЙ.

Си воспользовался СЛАБОСТЬЮ ПУТИНА! / ЗЕЛЕНСКИЙ перевел стрелки? - ПИОНТКОВСКИЙ.

Во время стрима Андрей Пионтковский @Andrei_Piontkovsky прокомментировал визит Си Цзиньпина в Москву и то, как лидер Китая воспользовался слабостью Путина. Детали: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавук...

Чому СІ не телефонує ЗЕЛЕНСЬКОМУ? / Китай нападе на ТАЙВАНЬ?.

Чому СІ не телефонує ЗЕЛЕНСЬКОМУ? / Китай нападе на ТАЙВАНЬ?.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін відмовився від розмови з президентом США Джо Байденом. Говорити із президентом Володимиром Зеленським він також не хоче. Пекін не виявив зацікавленості в організації телефонної розмови, хоча Байден ще 5 тижнів тому заявив п...

ФЕЙГИН: Реванш КИТАЯ / Путин СМИРИЛСЯ? / Ядерный шантаж @FeyginLive.

ФЕЙГИН: Реванш КИТАЯ / Путин СМИРИЛСЯ? / Ядерный шантаж @FeyginLive.

Во время стрима Марк Фейгин @FeyginLiveобсудил: – визит Си Цзиньпина в Россию; – поглощение Китаем РФ; – ядерный шантаж России; – окружение Путина в Кремле. Детали: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнаву...

Ядерное оружие в Беларуси! – ФЕЙГИН оценил уровень БЕЗУМСТВА @FeyginLive.

Ядерное оружие в Беларуси! – ФЕЙГИН оценил уровень БЕЗУМСТВА @FeyginLive.

Владимир Путин планирует разместить на территории Беларуси ядерное оружие. Российский правозащитник Марк Фейгин во время стрима на ютубе 24 канала прокомментировал возможность Запада поставить ядерное оружие странам НАТО. Читайте больше на сайте -...

У врага ПРОВАЛ в Запорожье и Харькове / Из Новой Каховки уже бегут? / СВИТАН.

У врага ПРОВАЛ в Запорожье и Харькове / Из Новой Каховки уже бегут? / СВИТАН.

Виграй подорож до 5* готелю у Буковелі: Во время стрима на 24 Канале полковник ВСУ в запасе и военный эксперт Роман Свитан прокомментировал выход армии Путина из Новой Каховки. Он также рассказал, почему враг начал переходить в глухую оборону на Х...

СИМОНЬЯН хоче ВЛУПИТИ ЯДЕРКОЮ по ПУТІНУ / Підступний БЛЕФ Кремля / ВАЛЕРІЙ КУР.

СИМОНЬЯН хоче ВЛУПИТИ ЯДЕРКОЮ по ПУТІНУ / Підступний БЛЕФ Кремля / ВАЛЕРІЙ КУР.

Путін постійно лякає світ ядерною зброєю та маніпулює ядерною безпекою. Колишній керівник управління кримінальної розвідки, співзасновник підрозділу з організованою злочинністю в Україні Валерій Кур на стрімі 24 каналу розповів, що ні якою червоно...