5 канал

«5 канал» - актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу

https://www.5.ua/

Засекречені воїни – xто такі марксмени і які завдання вони виконують на Донбасі.

На фронті активно працюють снайпери російсько-окупаційних військ. Цього року українське військо вже має втрати від ворожих стрільців. Однак, і у Збройних силах є професіонали своєї справи. У підрозділах армійців працюють не лише снайпери, а й марксмени – це нова стрілецька посада у піхотних підрозділах. Які вони – ці засекречені воїни – і як протистоять ворогу – дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Євгенія Китаїва.

Сконцентрований і спокійний. Жодних зайвих рухів. Гвинтівка, наче частини тіла, бо для снайперів зброя – це щось дуже рідне. Години і дні підготовки вже позаду: снайпер готовий здійснити свій постріл. Для того, щоб випустити кулю, стрільці вивчають місцевість, збирають інформацію, шукають для роботи ідеальне місце і маскуються.

"Готуєш спорядження, немає якогось універсального набору, тому що завжди умови різні і під них треба заздалегідь готуватись. Так само, не можна діяти шаблонно, тому що, якщо будеш працювати за одним якимось шаблоном, то твоя робота дуже швидко закінчиться і не в гарну сторону для тебе", – розповідає снайпер ЗСУ.

Упродовж майже восьми років характер війни на сході України змінювався. Змінювалася і тактика роботи снайперів. Якщо раніше вони працювали поодинці, або ж у парі – то зараз, на завдання виходить, переважно, спеціальна група армійців.

"Снайпера працюють групами. В основному, їх супроводжують кулеметники. Працюють під кулемет. Якщо це вихід у сіру зону, чи у тил противника, то це йдуть і тактики, і кулеметники, і снайперське супроводження", – пояснює український снайпер.

Уже звичним став вираз – снайперська війна на українському Сході. Снайпер сьогодні – це найбільш висококваліфікований боєць зі знищення живої сили. Зазвичай ціль з'являється на декілька секунд для того, щоб подивитися чи перебігти з однієї точки в іншу. Після чого зникає в окопах. Таку ціль може вразити лише снайпер, тому більшість втрат зараз з обох боків здебільшого від них. Та аби стрілець відпрацював ефективно, разом із ним можуть виконувати завдання інші військові фахівці.

"Одні стрільці збирають інформацію, підтвердження. Інші приїжджають, як виконавці. Є завдання, де, наприклад, працює снайпер і його потрібно прикрити, десь з інших секторів, з флангів. І заради одного пострілу, для того щоб людина відпрацювала, і у нас таке було, то працювало п’ять чоловік заради одного", – розповідає снайпер ЗСУ.

Так само працюють і ворожі снайпери.

"Є ФСБешні групи, є ГРУшні групи. Там, дійсно, дуже серйозна підготовка. І крім підготовки, у них дуже серйозне оснащення. Тобто, у них і протидронні, електронні гармати, і тепловізійні та нічні приціли, і самі гвинтівки недешеві, а серйозні стрілецькі комплекси", – розповів снайпер ЗСУ.

"Коли на себе я витягав контрснайперську групу. Це робилося свідомо, по рівню підготовки я розумів, що я роблю. Виходив один. Просто збір інформації, подивитися, що вони роблять і як працюють їхні групи. Працювали на досить достойному рівні, непрості були", – пояснює український снайпер.

Та вже більше року, як на фронті поряд з українськими снайперами свої точні постріли здійснюють і марксмени. Якщо снайпер – це самостійна бойова одиниця, яка може працювати у сірій зоні, або ж навіть у тилу ворога. То марксмен – штатний стрілець у кожному підрозділі.

"Піхотинець-стрілець, але дуже гарний стрілець. Він знаходиться на позиції, де відділення тримає оборону. У нього мають бути заготовлені позиції. Подавлення вогню, живої сили супротивника у разі масштабного наступу", – пояснює снайпер Збройниx сил України.

Збільшення кількості висококваліфікованих стрільців в українському війську додає шансів кожному підрозділу завдати точкового прицільного удару в потрібний момент, а також здійснити сплановану спецоперацію снайперів.

"Снайпер має вміти думати масштабно, тобто бачити не маленький шматочок, а загальну картину. Він має мислити оригінально, не шаблонно, не стандартно, як то кажуть, війна – це шлях обману, треба по цьому шляху пройти повністю", – розповідає снайпер ЗСУ.

Євгенія Китаїва, Ганка Кудрявцева, Донецька область "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, в лікарні помер воїн, якого 27 грудня поранив російський снайпер.

Останні новини

У Естонії стартували масштабні навчання НАТО

У понеділок, 16 травня, у Естонії стартують навчання НАТО за участю 15 тис. військовий з 14 країн Навчання під кодовою назвою Hedgehog стануть одними із наймасштабніших в Естонії з 1991 року. В них візьмуть участь 15 тис. військових з 14 країн, по...

UA.NEWS

Як українська армія знищує військову техніку Росії - Донбас Реалії.

Як українська армія знищує військову техніку Росії - Донбас Реалії.

Російські військові відмовляються воювати в Україні та обговорюють величезні втрати своєї армії. Підбиті танки, бронетранспортери, артилерія: солдати РФ підраховують - що втратили в боях з українською армією. 00:00 Російські військові шоковані втр...

Камери фіксації перевищення швидкості знову запрацювали на дорогах -  Білошицький.

Камери фіксації перевищення швидкості знову запрацювали на дорогах - Білошицький.

Відкрита система порушень ПДР - саме для превентивних заходів, а не для збору штрафів, стверджують у дорожній поліції. Нас вимкнули з етеру. Але ми разом з вами продовжуємо лупити рашистів в Ютюбі! Підтримайте журналістів на інфопередовій. Разом д...

Показали цвинтар бронетехніки, яку втратили окупанти на Чернігівщині.

Показали цвинтар бронетехніки, яку втратили окупанти на Чернігівщині.

Our youtube channel in English – Subscribe now! Сайт 24 каналу – 24 Канал онлайн – Підрозділ українських військових терміново потребує позашляховиків, аби давати відсіч ворогам. Хлопці у бою втратили частину спорядження. Волонтери, серед яких журн...

Ставка путіна на медведчука й інших покидьків не спрацювала, – КАЗАНСЬКИЙ.

Ставка путіна на медведчука й інших покидьків не спрацювала, – КАЗАНСЬКИЙ.

Our youtube channel in English – Subscribe now! Сайт 24 каналу – 24 Канал онлайн – Підрозділ українських військових терміново потребує позашляховиків, аби давати відсіч ворогам. Хлопці у бою втратили частину спорядження. Волонтери, серед яких журн...

«Зима буде важка». Для опалювального сезону 2022-23 вугілля треба купувати вже зараз -  Войціцька

«Зима буде важка». Для опалювального сезону 2022-23 вугілля треба купувати вже зараз - Войціцька

Мораторій на комірне зберігатиметься до кінця війни. Нас вимкнули з етеру. Але ми разом з вами продовжуємо лупити рашистів в Ютюбі! Підтримайте журналістів на інфопередовій. Разом до Перемоги! Дивіться останні новини України і світу онлайн. Друзі,...

Сенатори гальмують надання Україні 40 млрд.дол. Уже 54 відвертих сенаторів-трампістів  «мутять воду»

Сенатори гальмують надання Україні 40 млрд.дол. Уже 54 відвертих сенаторів-трампістів «мутять воду»

Ніякого вето в сенаті США немає. Але є такий собі "філібастерінг" - затримка на деякий час поданого питання. Напряму ніхто "проти" надання допомоги не висловлюється, але осінні вибори в сенат даються взнаки. Нас вимкнули з етеру. Але ми разом з ва...