Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Які організації надають гранти українському бізнесу.

Допомога може бути не тільки у вигляді фінансів. Можна отримати обладнання, консалтинг, навчання та іншу підтримку.

Міжнародні донори активно дають грантові кошти на старт та розвиток бізнесу в Україні, але де їх шукати? Про це для видання The Page розповіла експертка зі стратегічного фандрейзингу, засновниця першої екосистеми з фандрейзингу Synergy Universe Світлана Олєйнікова.

Як зазначає експертка, допомога може бути не тільки у вигляді фінансів. Можна отримати обладнання, консалтинг, навчання та іншу підтримку і направити цей ресурс на розвиток справи.

Надають гранти донори – спеціальні фонди, які можуть належати державі, комерційним чи некомерційним організаціям, приватним особам. Фінансують проєкти в різних галузях – підприємництво, культура, наука, соціальні та екологічні ініціативи тощо. Щоб отримати грантову допомогу, потрібно пройти конкурсний відбір – у кожного фонду і кожної програми свої умови. Але, перш за все, потрібно обрати донора, у фокусі якого ваша галузь. Нижче докладніше про фонди, які підтримують українців.

Гранти для бізнесу від Європейського банку реконструкції та розвитку

ЄБРР запускає програми для підтримки проєктів у сфері промисловості, енергетики, аграрного господарства, фінансів, туризму, транспорту, нерухомості. Гранти виділяються переважно на консалтинг, але у форматі програми EU4Business можлива й часткова компенсація вартості проєкту. Також є можливість отримати гроші на розробку бренду та маркетингової стратегії, впровадження автоматизації виробництва та CRM-систем, встановлення ліцензійного ПЗ тощо.

Підтримка консалтингових проєктів для підприємств малого та середнього бізнесу – часткова (85%) компенсація витрат на послуги консультанта.

Гранти для бізнесу від USAID

USAID – американська організація, спрямована на забезпечення розвитку та просування демократії в інших країнах. Виділяє гранти на програми боротьби з економічними та соціальними проблемами, включаючи голод та бідність. Також USAID фінансує програми, спрямовані на підвищення рівня освіти, підтримку безперервності та поновлення бізнесу, розвиток креативних індустрій.

Програма з аграрного і сільського розвитку (AГРО) – підтримка розвитку мережі господарств, що працюють на продовольчу безпеку в Україні. Бюджет від 500 000 до 4 000 000 грн.

Гранти для бізнесу від Food and Agriculture Organization

FAO – продовольча та сільськогосподарська організація ООН. Основна задача – боротьба з голодом. Діяльність організації сприяє розвитку сільського, рибного, лісового господарства, покращення харчування та усунення продовольчих проблем. FAO запускає грантові програми для малих фермерських господарств, сільськогосподарських підприємств, кооперативів, об'єднань виробників.

Програма грантової підтримки від продовольчої та сільськогосподарської організації ООН – бюджет до 370 000 грн (10 000 $) для малих фермерських господарств; до 925 000 грн (25 000 $) для сільськогосподарських малих та середніх підприємств, сільськогосподарських кооперативів та об'єднань виробників.

Гранти для бізнесу від Erasmus

Erasmus – програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами у сфері освіти, молоді та спорту. Взяти участь у ній можуть студенти, аспіранти, магістри, викладачі, учні, волонтери, керівники молодіжних та аматорських спортивних організацій. Гранти виділяють на інноваційні проєкти у галузі науки, культури, мистецтва, інформаційних технологій, туризму, сільського господарства. Також фінансується підтримка малого/середнього підприємництва та розвитку соціальної інфраструктури.

Проєкти співпраці у сфері освіти дорослих (КА220-ADU) – розмір гранту до 400 000 євро.

Гранти для бізнесу від House of Europe

House of Europe – програма Європейського Союзу, створена для підтримки професійного й творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС та Великій Британії. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю. Грантові кошти можна отримати на стажування і нетворкінг у ЄС та Великій Британії, навчальні подорожі, резиденції, тренінги, поїздки на конференції, професійні події та інші можливості.

Конкурс «Інноваційні лабораторії» – підтримка розробки та тестування інноваційних рішень для ключових завдань, які потенційно матимуть позитивний довгостроковий вплив на різні культурні та креативні сектори. Бюджет конкурсу 5 438 131 євро.

Гранти для бізнесу від Horizon Europe

Horizon Europe – ключова програма ЄС з фінансування досліджень та інновацій. Вона спрямована на посилення конкурентоспроможності та зростання ЄС, на пошук технологічних рішень в усуненні проблем у сфері кліматичних змін, цифрової трансформації та досягненні Цілей сталого розвитку ООН. Грантові кошти виділяють на підтримку дослідників у Європі, які займаються охороною довкілля, енергетикою, цифровим розвитком та вирішують геополітичні виклики.

Інноваційні рішення штучного інтелекту для підтримки надійної онлайн-активності громадян – бюджет 5 000 000 євро.

Гранти для бізнесу від GIZ

GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) – німецьке товариство міжнародного співробітництва. Компанія спеціалізується на розробці та реалізації грантових програм щодо покращення якості життя населення в країнах, що розвиваються, та трансформації економік. GIZ фінансують проєкти у сфері розвитку бізнесу, довкілля, охорони здоров'я, інфраструктури.

Гранти для бізнесу від Кусаноне

Кусаноне – програма фінансової допомоги від уряду Японії. Підтримка надається неурядовим організаціям, лікарням, початковим школам, науково-досліджувальним інститутам та іншим неприбутковим організаціям з метою розвитку місцевих громад. Загалом всі проєкти розвитку малого масштабу мають право на фінансування за програмою Кусаноне. Однак особлива увага приділяється проєктам у сфері медичної допомоги, освіти, надання допомоги уразливим категоріям населення, соціальної підтримки, навколишнього середовища.

Програма на реалізацію проєктів у 2024 р. – максимальна сума грантової допомоги для одного проєкту близько 90 000 доларів.

Гранти для бізнесу від Дія.Бізнес

Дія.Бізнес – український національний проєкт із розвитку підприємництва та експорту. Реалізується ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» спільно з Міністерством цифрової трансформації України. Тут доступні консультації із понад 65 різних напрямків, а також безкоштовна онлайн-школа для підприємців. На Дія.Бізнес можна знайти актуальні новини для підприємців про можливості для розвитку власної справи — корисні вебінари, навчальні та грантові програми.

Грант на власну справу – підтримка майбутніх підприємців, чинних ФОПів, юридичних осіб у створенні або розвитку власного бізнесу. Бюджет до 250 000 грн.

Related video

Нагадаємо, грант – це безповоротна фінансова або технічна допомога . Кошти з цільовим призначенням, які не треба віддавати, за умови виконання певних вимог.

Підготував/ла : Лія Ільченко
Підбір кольорів для сайту – важлива частина процесу розробки веб-дизайну. Кольори можуть впливати на сприйняття користувача сайту, настрій і асоціа...
Останні новини
Сі Цзіньпін зустрівся з Путіним та обговорив війну РФ проти України, – Xinhua.

Сі Цзіньпін зустрівся з Путіним та обговорив війну РФ проти України, – Xinhua.

Глава Китаю Сі Цзіньпін зустрівся у Кремлі з російським диктатором Володимиром Путіним. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Xinhua. Під час перемовин сторони обговорили питання, пов’язані з агресивною війною, яку РФ розв’язал...

Народна Правда

Після оголошення Путіним мобілізації, Росію на чартері залишили 250 лікарів – росЗМІ.

У вересні 2022 року, коли російський диктатор Володимир Путін оголосив про початок мобілізації, Росію на чартерному рейсі залишили одразу 250 лікарів, які боялися потрапити до війська - літак їм оплатив мільярдер зі списку Forbes.

Українська правда

Україна планує залучити передові атомні технології: підписала меморандум з Rolls-Royce SMR.

ДП «НАЕК «Енергоатом» та компанія «Rolls-Royce SMR» підписали меморандум про взаєморозуміння. Відповідно до меморандуму, Rolls-Royce SMR зобов’язується підтримувати відновлення України шляхом розгортання електростанції із заводським малим модульни...

Finance.UA

Радник Залужного: ситуація на фронті, зброя та воєнний прогноз на 2023 - Інтерв'ю Деніел Райс.

Радник Залужного: ситуація на фронті, зброя та воєнний прогноз на 2023 - Інтерв'ю Деніел Райс.

Деніел Райс – новопризначений президент Американського університету у Києві. Нині в Україні він поєднує дві посади, адже друга його робота – радником Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Працювати із українським генералом почав у березні 2022...

Як напад Росії на Україну змінив політику НАТО? Столтенберг  звіт //Stoltenberg presents the report.

Як напад Росії на Україну змінив політику НАТО? Столтенберг звіт //Stoltenberg presents the report.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг представляє річний звіт альянсу за 2022 рік на прес-конференції в Брюсселі. Як змінилася політика альянсу та на яку підтримку варто чекати Україні? NATO Secretary-General Jens Stoltenberg presents the alli...

УПС! Цього Путін не чекав / НАТО насувається на РОСІЮ?.

УПС! Цього Путін не чекав / НАТО насувається на РОСІЮ?.

Дії глави Кремля Володимира Путіна призвели до того, що протяжність кордону НАТО з Росією збільшиться більш ніж удвічі. Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг під час брифінгу з міністрами оборони Фінляндії...

️Карта БОЙОВИХ ДІЙ на 21 березня / Тривожні новини з БАХМУТА.

️Карта БОЙОВИХ ДІЙ на 21 березня / Тривожні новини з БАХМУТА.

Російські війська продовжують наступальні дії на Сході України, зосереджуючи свої сили на 5 напрямках. Найгарячіша ситуація надалі під Бахмутом. Читайте на сайті: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавукр...

Безславний кінець ВАГНЕРІВЦІВ / Путін сів в калюжу у Маріуполі / Пропаганда РФ ЗАХЕКАЛАСЬ.

Безславний кінець ВАГНЕРІВЦІВ / Путін сів в калюжу у Маріуполі / Пропаганда РФ ЗАХЕКАЛАСЬ.

Засновник ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин попри конфлікт з Міноборони, вирішив надіслати листа Сєргєю Шойгу з проханням допомогти. Політолог Олег Лісний в ефірі 24 каналу прокоментував це рішення. Водночас він висловився щодо нібито візиту Путіна д...

ПУТІН відвідає КИТАЙ? / Деталі від пропаганди РФ

ПУТІН відвідає КИТАЙ? / Деталі від пропаганди РФ

Зустріч Владіміра Путіна і Сі Цзіньпіня схвилювала світ через можливі наслідки. Втім розмова була стриманою та доволі не конкретною. Деталі: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавукраине2022 #новостиукраи...