Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Пільгове розмитнення авто пропонують повернути для деяких громадян: нові законопроєкти.

Пільгове розмитнення авто пропонують повернути для деяких громадян: нові законопроєкти

У Раді зареєстровано два законопроєкти № 7652 та № 7653. Ними пропонується залишити звільнення від оподаткування ПДВ, акцизним податком та мита операцій з ввезення транспортних засобів для деяких громадян.

Нагадаємо, що з 1 липня 2022 року скасовано звільнення від оподаткування ПДВ, акцизним податком та мита операцій з ввезення на митну територію України транспортних засобів у митному режимі.

Проте нардепи Ю. Яцик та О. Бакумов («Слуга народу») пропонують все ж залишити ці пільги для деяких громадян. Для цього вони зареєстрували у ВРУ два законопроєкти щодо посилення соціальних гарантій захисників України та інших категорій громадян:

 • № 7652 зі змінами до ПКУ;
 • № 7653 зі змінами до МКУ.

Ними пропонуєтся звільнити від ввізного мита, а також оподаткування ПДВ і акцизним податком операції з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту:

 • учасниками бойових дій, які залучалися та брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації або, у випадку їх загибелі, одним з членів сім’ї першого ступеня споріднення;
 • фізичними особами — власниками транспортних засобів, які визнані фізично знищеними внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації та зняті з обліку в установленому порядку;
 • особами з інвалідністю, отриманою внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

Звільнення не застосовуватиметься:

 • до операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту транспортних засобів, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаною державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.
 • до транспортних засобів, середня ринкова вартість яких становить понад 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Важливо: у документі йдеться про те, що транспортний засіб, який був звільнений від оподаткування та мита, не може бути відчужений та/або переданий у володіння, користування або розпоряджання (в тому числі на підставі довіреності) третім особам протягом трьох років з моменту його державної реєстрації.

У випадку відчуження такого ТЗ протягом 3 років з моменту його держреєстрації, та/або передачі у володіння, користування або розпоряджання (в тому числі на підставі довіреності) третім особам:

 • сума несплачених податків підлягає сплаті за ставками, що діяли на момент подання митної декларації при ввезенні транспортного засобу на митну територію України;
 • сума несплаченого мита підлягає сплаті за ставками, що діяли на момент подання митної декларації при ввезенні транспортного засобу на митну територію України.

У разі прийняття ці закони наберуть чинності з дня, наступного за днем опублікування.

До речі, обрати обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності можна прямо на Finance.ua.

Обрати поліс ОСЦПВ 🚗

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть , щоб повідомити про це.
Each year we start with a list of design trends that experts believe will dominate the next year’s projects. Of course, there are mistakes in such ...
Останні новини
Утечки на «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Утечки на «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть «досвідос» – Іслам Бєлокієв.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть «досвідос» – Іслам Бєлокієв.

Іслам Бєлокієв, речник добровольчого чеченського батальйону ім. Шейха Мансура, блогер Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які пра...

Звернення Зеленського за 27 вересня

Звернення Зеленського за 27 вересня

Плач Александры 260922

Плач Александры 260922

Якщо путін визнає «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Якщо путін визнає «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Сили оборони України звільнили Куп'янськ-Вузловий – одну з найбільших залізничних розв'язок Харківської області. Читати на сайті: