Еспресо

Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті.

Більше новин

Anonymous пообіцяли «дикі кібератаки на урядові сайти» Грузії в разі придушення протестів проти закону «про іноагентів».

Міжнародний рух хакерів і активістів Anonymous звернувся до прем'єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе з попередженням про подальші атаки на урядові сайти

Відповідне звернення хакери опублікували в соцмережі X (колишній твіттер).

"Прем'єр-міністру Грузії Іраклію Кобахідзе: якщо ваш уряд продовжуватиме використовувати поліцію для жорстоких нападів на протестувальників, ми відповімо ще більш дикими кібератаками на урядові веб-сайти", – йдеться в повідомленні.

У зверненні Anonymous наголосили, що вони підтримують народ Грузії в його боротьбі за демократію, свободу та процвітання. І додали, що хочуть, аби Грузія була вільна від російського впливу.

Окрім того, хакери розповіли, що вже здійснили кібератаки на понад 30 сайтів грузинського уряду, більшість із яких зараз не працюють. Ці дії стали помстою за насильство поліції проти мирних протестувальників у Тбілісі та Батумі.

Читайте також: Закон про "іноагентів" є нападом на проєвропейську позицію Грузії, - дипломат Чечелашвілі

"Крім того, мішенями стали афілійовані з урядом ЗМІ, які слугували пропагандистськими засобами. Крім того, маріонетковий уряд Кремля в Грузії запровадив російські закони про "іноземних агентів", щоб змусити замовкнути інодумців і незалежні ЗМІ, а також орієнтуватися на організації, які критикують уряд", – додали Anonymous.

Міжнародний рух хакерів і активістів Anonymous висловив підтримку грузинським протестувальникам, які виступають проти закону про "іноагентів". Хакери погрожували уряду партії "Грузинська мрія" опублікувати їхні бази даних після того, як спецпризначенці в Грузії вкотре застосували в ніч на 1 травня спецзасоби та фізичну силу проти учасників акції протесту в центрі Тбілісі

Закон про "іноагентів" у Грузії: що відомо

7 березня 2023 року парламент Грузії схвалив у першому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", який значною мірою наслідує російський закон про іноземних агентів. Після цього в країні спалахнули протести. У ЄС попередили Грузію про "серйозні наслідки" в разі остаточного ухвалення законопроєкту про "іноагентів".

Уже 9 березня політрада "Грузинської мрії", "Сили народу" та парламентської більшості відкликала закон. Пізніше парламент країни відхилив законопроєкт у другому та остаточному читанні.

Проте 3 квітня 2024 року в парламенті Грузії знову ініціювали цей законопроєкт. Очільники парламентських комітетів закордонних справ низки країн Європи закликали Тбілісі відмовитись від нього. У США також заявили, що цей закон збиває Грузію з європейського шляху.

8 квітня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що всупереч негативній реакції громадськості та медіа, влада готова ухвалити закон, а президентка Саломе Зурабішвілі оголосила, що накладе вето, якщо його ухвалить парламент.

9 квітня у Тбілісі тисячі людей взяли участь у мітингу проти закону, який владна партія "Грузинська мрія" вдруге зареєструвала у парламенті.

Вже 16 квітня грузинський парламент відклав розгляд закону через протести громадян.

Парламент Грузії 17 квітня у першому читанні вдруге ухвалив скандальний закон про "іноагентів", учасники акції протесту вимагали зустрічі з прем'єром.

Під час акції протесту проти закону про "іноагентів" у центрі Тбілісі в ніч проти 1 травня сталися сутички між правоохоронцями й учасниками мітингу. Поліція затримала 63 людей, повідомляють і про 6 постраждалих поліцейських.

1 травня парламент Грузії ухвалив законопроєкт про "іноагентів" у другому читанні. На вулицях Тбілісі знову почалися сутички між активістами та МВС.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі закликала грузинів зробити вибір між Європою та Росією, коментуючи скандальний закон про "іноагентів".

4 травня стало відомо, що у Тбілісі поновилися протести проти ухвалення закону "Про прозорість іноземного впливу", акції відбуваються у двох місцях в столиці Грузії.

Чим краще фортифікації, тим менше потрібно людей, щоб тримати оборону - військовий експерт Гетьман.

Поговоримо про Харківський напрямок, де ворог немов би розширяє цю ділянку фронту ще на 70 км, а з другого боку розуміємо, що росіяни не застосували так званого свого стратегічного резерву, щоб посилювати наступальні акції. Просив би вас оцінити п...

Еспресо -
Чекають з 2018 року: президентка Грузії Зурабішвілі запросила Макрона відвідати країну на День незалежності.

Чекають з 2018 року: президентка Грузії Зурабішвілі запросила Макрона відвідати країну на День незалежності.

Про це повідомляє La Tribune. Зазначається, що вона зробила запрошення французькому лідеру, щоб «остаточно звільнити Кавказ від російського впливу». "Ніхто тут не хоче конфронтації з РФ. Це дуже важливо для майбутнього та безпеки Європи. Тут Чорне...

Еспресо 1
Чому в окопах не буває атеїстів

Чому в окопах не буває атеїстів

Напевне, не раз ви чули фразу про те, що в окопах не буває атеїстів. Бо у випадку смертельної небезпеки людина почувається найбільш беззахисною, вразливою і підсвідомо прагне допомоги від когось сильнішого за себе, прагне спасіння, чуда, прагне до...

Еспресо 1
Вдень 19 травня Росія випустила 2 ракети по центру Харкова.

Вдень 19 травня Росія випустила 2 ракети по центру Харкова.

Про це повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов. О 15:14 він написав про обстріл міста: "У Харкові кілька вибухів. Будьте обережні!" Згодом він уточнив, що ракетні удари припали на центр міста:  "Останні два удари прийшлися по центральній час...

Еспресо 2
МАСОВИЙ ЗАЛП HIMARS по окупантах! НЕЙМОВІРНА КРАСА ТА МІЦЬ!.

МАСОВИЙ ЗАЛП HIMARS по окупантах! НЕЙМОВІРНА КРАСА ТА МІЦЬ!.

Цензор.НЕТ -

ГІГАНТСЬКИЙ БАБАХ у РАШИСТІВ! ПРИЛІТ БПЛА ЗСУ ПО НПЗ В СЛОВ'ЯНСЬКУ-НА-КУБАНІ В РФії!.

ГІГАНТСЬКИЙ БАБАХ у РАШИСТІВ! ПРИЛІТ БПЛА ЗСУ ПО НПЗ В СЛОВ'ЯНСЬКУ-НА-КУБАНІ В РФії!.

Цензор.НЕТ -

«Лінія оборони Вітовта»: унікальні знахідки археологів - Деокупована історія.

«Лінія оборони Вітовта»: унікальні знахідки археологів - Деокупована історія.

Як і коли на півдні України з’явилися фортеці Великого князівства Литовського? Для чого вони були побудовані і з якими викликами зіткнулися? Де були кордони Київського князівства на півдні України і хто жив на тих землях? Більшість з фортець на пі...

Новини Приазов'я -

Дефіцит кави у світі: ціни зростають через зміну клімату - DW Ukrainian.

Дефіцит кави у світі: ціни зростають через зміну клімату - DW Ukrainian.

Байдуже, еспресо чи капучино, заварна чи фільтрована - кава є одним із найпопулярніших напоїв у світі. Однак зміна клімату негативно впливає на чутливі кавові зерна та загрожує врожаям. Але розв'язання проблеми є! Дивіться також: Зміна клімату: ні...

DW (Українською) -

«Війна – важка, противник – потужний за людським ресурсом та артилерією»: ситуація біля Часового Яру.

«Війна – важка, противник – потужний за людським ресурсом та артилерією»: ситуація біля Часового Яру.

Артилеристи 26-ї бригади імені Дашкевича кажуть, що тактика російських військ стала схожою на бої за Бахмут: вони намагаються будь-що пробити прогалину в українській обороні, і для цього в бій відправляють багато малих груп малонавченої піхоти. Ко...

Радіо Свобода -

У Тернополі провели благодійний забіг

У Тернополі провели благодійний забіг

Новини Тернополя -