Finance.UA

Фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

Більше новин

Чи може ВПО отримувати виплати, якщо не працевлаштується протягом 3 місяців.

Чи може ВПО отримувати виплати, якщо не працевлаштується протягом 3 місяців

Відповідно до Порядку надання допомоги на проживання ВПО непрацююча особа працездатного віку протягом 3 місяців з дня призначення допомоги повинна сприяти своїй зайнятості. Для цього є кілька варіантів — працевлаштуватися, розпочати підприємницьку діяльність, зареєструватися в Центрі зайнятості як безробітний чи такий, що шукає роботу, тощо.

Чи існують винятки, коли виплата незайнятій працездатній внутрішньо переміщеній особі може бути продовжена — розповіли фахівці Юридичного порадника ВПО.

Наголосимо! Це стосується ВПО, які звертаються за призначенням виплат вперше . Для продовження виплат на другий шестимісячний період діють свої правила.

Працездатні непрацюючі ВПО, яким з 1 грудня 2023 р. допомога була призначена вперше, протягом 3-ох місяців повинні вжити заходів для своєї зайнятості.

Однак, з цього правила є ряд винятків. Зокрема, ці вимоги НЕ застосовуються до:

  • однієї особи із складу сім'ї, яка доглядає за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (включно);
  • однієї особи із складу сім'ї, яка має трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядає за ними;
  • однієї особи із складу сім'ї, яка виховує малолітню дитину, що навчається повністю або частково онлайн і це підтверджено документально, у разі коли фактичним місцем проживання такої сім'ї є територія бойових дій (наприклад м. Харків);
  • особи, яка доглядає за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, що підтверджується документально;
  • особи з інвалідністю I чи II групи;
  • особи, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку;
  • фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду, що підтверджується документально;
  • студента, який навчається за денною / дуальною формою навчання в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти. Отож, як бачимо, є ряд поважних причин, за наявності яких працездатна особа може продовжувати отримувати виплати і не бути працевлаштованою, зареєстрованою як безробітна тощо.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸


Світлана Вишковська

Світлана Вишковська

Редактор

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.
Скільки коштів спрямували на оборону в першому кварталі 2024 року.

Скільки коштів спрямували на оборону в першому кварталі 2024 року.

За перші три місяці поточного року видатки загального фонду держбюджету на сектор безпеки і оборони становили 408,2 млрд гривень або 58,9% від усієї суми видатків загального фонду держбюджету.

Finance.UA 1