
Як це може вплинути на вартість електроенергії в Україні.
Енергохолдинг ДТЕК розпочав імпорт електроенергії з країн Європи. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Зазначається, що це дозволить незначно зменшити дефіцит електрики в Україні. Однак у компанії не уточнюють, який саме обсяг електроенергії буде імпортовано, і як це вплине на ціну продукту в Україні.
"ДТЕК розпочав імпортувати електроенергію з Європи для поліпшення ситуації в українській енергосистемі. Це дозволяє зменшити дефіцит і підтримати населення і економіку України", - йдеться в повідомленні.
Читайте також: Україна розробляє механізм імпорту електроенергії з ЄС – Кудрицький
У цьому контексті слід нагадати що за підсумками 2022 г. річні ринкові ціни на електроенергію в Європі були найвищими в історії , переважно перевищуючи 200 євро/МВт.г.
На початку січня Уряд зобов'язав розпочати імпорт електроенергії та дозволив імпортерам не застосовувати графіки відключень світла . Це передбачено постановою Кабінету міністрів. Постанова діє до 30 квітня 2023 року.
На момент ухвалення Кабміном указаної постанови, ціна базової електроенергії у Франції становила 121,48 євро/МВт.г, в Угорщині - 128,23 євро/МВт.г, у Польщі - 112,60 євро/МВт.г. На лютий 2023 р. у вищезазначених країнах електроенергія торгувалась по цінах в діапазоні 127-216 євро/МВт.г.
При цьому, як зазначається в документі, обленерго повинні попереджати операторів системи передачі про споживачів, яким буде постачатись імпортна електроенергія, та не застосовувати до таких споживачів графіки відключень.
Водночас, у разі застосування графіків аварійних відключень , спрацьовування спеціальної автоматики відключення навантаження або пристроїв автоматичного частотного розвантаження поставки імпортованої електроенергії споживачам може бути припинено , зазначено у документі.
Related video
Указані положення постанови, зокрема, що надають привілеї отримувачам імпортної електроенергії, а також цінова ситуація на європейських ринках свідчать про те, що вартість електроенергії для споживачів імпортованих потужностей може зрости до європейського рівня.
Підготував/ла : Лія Ільченко